TECHNOLOGIA I INFORMATYKAUMIEJĘTNOŚCI

Strony internetowe – projektowanie stron internetowych dla Twojej firmy

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Strony internetowe – projektowanie stron internetowych dla Twojej firmy

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Żadna firma, która chce odnieść sukces w swojej dziedzinie, nie może funkcjonować bez strony internetowej. Jest to szczególnie istotne także przy prowadzeniu handlu w sieci, kiedy będzie jej potrzebny funkcjonalny i bezpieczny sklep internetowy. Korzyści płynące z promowania oferty firmy w internecie są nieocenione, liczy się też zajęcie wysokiej pozycji w wyszukiwarce Google, co pozwoli wyprzedzić istniejącą konkurencję. Zaprojektowanie strony internetowej jest zadaniem dla profesjonalistów z agencji, która łączy to z usługami SEO, czyli pozycjonowania, oraz hostingu, udostępniania miejsca na bezpiecznych serwerach.

Twoja strona internetowa – jaka jest wartość posiadania responsywnej strony internetowej?

Korzyści z posiadania strony internetowej dedykowanej firmie są trudne do przecenienia. Twoja strona internetowa zadziała jak wizytówka, pozwalająca potencjalnym klientom zapoznać się z oferowanymi im produktami czy usługami, tworząc jednocześnie profesjonalny wizerunek firmy. Pod uwagę brane są tu zarówno landing page, czyli strona główna, jak i poszczególne podstrony, składające się razem na całą witrynę firmową.

Dobrze zaprojektowana, zorientowana na konkretny biznes strona internetowa jest kluczowa dla osiągnięcia sukcesu i zajęcia pozycji lidera w swojej branży. Rozpoznawalność marki wzrośnie, tak, jak i zaufanie do niej, a pomóc w tym może też strona responsywna, którą można przeglądać na urządzeniach mobilnych, przede wszystkim smartfonach.

Projektowanie i tworzenie stron internetowych – zadanie dla specjalistów z tej wymagającej branży

Stworzenie projektu strony internetowej nie jest proste, obejmuje wiele elementów, które muszą ze sobą perfekcyjnie współgrać. Dlatego zawsze warto postawić na pracę profesjonalistów z agencji, z którą zapoznacie się pod adresem https://seospace.pl/strony-internetowe-kielce/. Mają innowacyjne, kreatywne pomysły i duże doświadczenie w tworzeniu stron internetowych przy użyciu najskuteczniejszych narzędzi, znają też wszystkie najnowsze trendy w tej dziedzinie. Wśród tych fachowców są graficy, programiści, którzy potrafią programować i kodować w wielu językach, a także copywriterzy, tworzący content, czyli wszystkie treści, jakie trzeba zamieścić na stronie internetowej.

Jak powstaje profesjonalna strona internetowa lub sklep internetowy?

Aby zaprojektować, a następnie stworzyć stronę WWW, należy odbyć szereg rozmów ze zleceniodawcą, po to, aby poznać wszystkie jego potrzeby i wymagania. Dzięki temu agencja zyskuje podstawę do rozpoczęcia pracy, jej pracownicy z należytą uwagą podchodzą do każdego zleconego im zadania, a proces rozkładają na kilka równie istotnych etapów.

Etap 1 – indywidualny projekt graficzny strony lub dostosowanie gotowego szablonu

W żadnym wypadku nie wolno go ominąć, wpływa bowiem na pierwsze wrażenie użytkownika po wejściu na stronę. Tworzy się więc unikalny projekt powstającej witryny lub sklepu internetowego, co jest zadaniem dla grafików, można też skorzystać z gotowego szablonu dla systemu WordPress, darmowego lub bardziej funkcjonalnego płatnego. Znacznie przyspiesza to pracę, a sam szablon można niemal dowolnie modyfikować i rozszerzać dzięki systemowi funkcjonalnych wtyczek, także płatnych lub darmowych.

Etap 2 – prosty w obsłudze system CMS, czyli zarządzania treścią

Wszystkimi treściami prezentowanymi na stronie internetowej trzeba skutecznie i przede wszystkim prosto zarządzać. Dlatego do większości tworzonych obecnie witryn używa się profesjonalnego systemu zarządzania treścią, nazywanego w skrócie CMS, a najczęściej stosowany jest WordPress. Nadaje się do każdego rodzaju strony czy sklepu w sieci, jest prosty w obsłudze, umożliwia łatwą publikację dowolnych treści, tekstów, zdjęć, grafiki i materiału video. Jego funkcjonalność można rozszerzać z pomocą wtyczek, zwiększających także bezpieczeństwo witryny.

Etap 3 – tworzenie oryginalnych treści na stronę internetową

Wszystkie teksty muszą być oryginalne, wolne od błędów, przekazywać istotne informacje przeznaczone dla konkretnej, z góry określonej grupy odbiorców. Ich pisaniem zajmują się copywriterzy, specjaliści w tej dziedzinie, umiejący stworzyć zarówno krótki opis produktu, jak i dłuższy tekst blogowy lub praktyczny poradnik. Dzięki ich pracy podnosi się reputacja strony, można zyskać też opinię kompetentnego eksperta w swojej dziedzinie, a odpowiednie zastosowanie fraz kluczowych zwiększy ilość odwiedzin na stronie.

Etap 4 – pozycjonowanie strony pod roboty wyszukiwania

Żadna, nawet najlepiej zaprojektowana i wykonana strona nie będzie widoczna w sieci bez wcześniejszego pozycjonowania, mającego na celu zapewnienie jej wysokiej pozycji w wyszukiwarkach, przede wszystkim w Google. W związku z tym wszystkie aspekty strony będą musiały zostać zoptymalizowane pod tym kątem, zwłaszcza kod źródłowy, który bezwzględnie musi być wolny od jakichkolwiek błędów. W przeciwnym wypadku mogą wystąpić problemy z szybkością ładowania i obsługą witryny. Trzeba też pamiętać o optymalizacji wszystkich elementów graficznych, nawigacji czy zdjęć oraz właściwym doborze wspomnianych fraz kluczowych do publikowanych na stronie tekstów.

Fot.: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*