KARIERA I FINANSE

Rodzaje kredytów – poznaj wszystkie!

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Rodzaje kredytów – poznaj wszystkie!

Rynek produktów bankowych charakteryzuje się ogromną różnorodnością pod względem dostępu do różnych form finansowania. Kredyt może być udzielony na pokrycie bieżących wydatków lub na realizację długoterminowych celów inwestycyjnych. Potrzebujesz dodatkowego zastrzyku gotówki, ale nie wiesz, jakie rozwiązanie będzie dla Ciebie najkorzystniejsze? Zobacz, jakie rodzaje kredytów masz do wyboru!

Kredyty dla osób prywatnych

Jeszcze kilka lat temu wzięcie kredytu wiązało się z koniecznością przejścia skomplikowanych procedur i załatwienia mnóstwa formalności. Obecnie proces ten został znacznie uproszczony, dzięki czemu kredyty stały się łatwiej dostępne dla szerszej grupy odbiorców. Banki udostępniają dodatkowe środki na dowolny cel lub z przeznaczeniem sfinansowania konkretnej inwestycji. Klienci prywatni mają więc możliwość wyboru najkorzystniejszego rozwiązania, które będzie dopasowane do indywidualnych potrzeb i sytuacji finansowej. W ofercie instytucji bankowych znajdziesz m.in.:

  • kredyty konsumpcyjne – pozyskane środki możesz przeznaczyć na dowolny cel, bez konieczności dokumentowania wydatków. Do tej grupy zaliczają się nie tylko kredyty gotówkowe, ale także karty kredytowe czy odnawialne limity na koncie,
  • kredyty hipoteczne – są udzielane na zakup nieruchomości lub budowy domu,
  • kredyty samochodowe – możesz z nich sfinansować jedynie zakup auta lub innego pojazdu, jeżeli bank dopuszcza taką możliwość. Samochód może pochodzić z rynku wtórnego, ale musi spełniać określone kryteria,
  • kredyty konsolidacyjne – umożliwiają połączenie zobowiązań zaciągniętych w różnych instytucjach i ich spłatę w ramach jednego kredytu,
  • kredyty ratalne – to nic innego jak zakupy z płatnościami rozłożonymi na raty.

Kredyty można też podzielić ze względu na okres obowiązywania umowy czy formę wymaganych zabezpieczeń. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule na stronie https://finanse.rankomat.pl/poradniki/rodzaje-kredytow/. Banki oferują też niestandardowe produkty, które wyróżniają się elastycznym harmonogramem spłaty lub promocyjnymi warunkami umowy. 

Kredyty dla przedsiębiorców

Banki nie zamykają się tylko na obsługę klientów indywidualnych, gdyż mogą się pochwalić rozbudowaną ofertą opcji finansowania dla przedsiębiorców. Wśród najpopularniejszych rodzajów kredytów dla firm można wymienić m.in.:

  • kredyty inwestycyjne,
  • kredyty obrotowe,
  • kredyty technologiczne,
  • kredyty na start,
  • kredyty konsorcjalne.

Środki udostępnione przez bank mogą zostać przeznaczone na jedynie na wydatki związane z prowadzoną działalnością gospodarczą. Bycie przedsiębiorcą nie wyklucza jednak możliwości skorzystania z produktów bankowych skierowanych do osób prywatnych. Korzystając z kalkulatora kredytu gotówkowego w finanse.rankomat.pl sprawdzisz, jakie masz szanse na otrzymanie wsparcia finansowego. Narzędzie umożliwia porównanie ze sobą kredytów od różnych banków, co ułatwi Ci podjęcie decyzji, która oferta będzie korzystniejsza dla Ciebie i Twojej firmy.

Zdjęcie główne: Mikhail Nilov/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*