EVENTYROZRYWKA

Pomysły na komunijne prezenty

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Pomysły na komunijne prezenty

Artykuł sponsorowany

Przyjęcie sakramentu Pierwszej Komunii Świętej to doniosłe wydarzenie dla dziecka i całej rodziny. W artykule podpowiadamy, jaki prezent wręczyć na tę okazję. 

Przyjęło się, że z okazji przyjęcia sakramentu Eucharystii organizuje się przyjęcie dla rodziny, aby przy wspólnym poczęstunku świętować to wydarzenie. Warto wręczyć dziecku pamiątkę Komunii Świętej, która będzie przypominać mu o liturgii i wartościach wyniesionych z rodzinnego domu. Współczesne prezenty z okazji sakramentu Eucharystii można podzielić na kilka kategorii. 

Prezenty związane z wiarą 

Zgodnie z tradycją chrześcijańską upominki z okazji Pierwszej Komunii powinny odnosić się do wiary, umacniać w niej i przywoływać wspomnienia z liturgii. Dobrym pomysłem może być wręczenie dziecku srebrnego medalika lub subtelnego, złotego łańcuszka z krzyżykiem, który podkreśli wzniosłość sakramentu. Na stronie https://quovadis.sklep.pl/ znajdziesz szeroki wybór prezentów, które możesz wręczyć dziecku z okazji Komunii Świętej. Do najpopularniejszych upominków związanych z religią należą: Pismo Święte z grawerem dla dzieci, różaniec komunijny oraz piękna księga pamiątkowa, do której można wkleić rodzinne zdjęcia i otrzymane kartki z życzeniami.

Prezent w postaci pieniędzy, zajęć dodatkowych lub karty podarunkowej 

Z powodów praktycznych wiele osób zaproszonych na komunię decyduje się wręczyć z tej okazji kartkę okolicznościową wraz z pieniędzmi w kopercie. Upominek niefizyczny w postaci opłaconych zajęć sportowych, karty podarunkowej czy pewnej kwoty, którą można wykorzystać na edukację i rozwój dziecka, jest uniwersalny i z pewnością zostanie doceniony. Aby sprawić dziecku szczególną przyjemność, warto uzupełnić taki prezent o słodycze lub inne przysmaki. Alternatywą dla gotowych i przetworzonych produktów dostępnych na sklepowych półkach może być upieczenie własnych ciastek, które zawierają w składzie pyszne, leśne i wielokwiatowe, miody dla dzieci.

Elektronika

Dzieci dążą do tego, żeby naśladować swoich idoli i być na bieżąco ze wszystkimi nowinkami technicznymi. Należy pamiętać, że sprzęty, takie jak laptop, smartfon czy tablet, mogą być wykorzystywane przez nie zarówno do rozrywki, jak i edukacji. Dużą popularnością wśród prezentów komunijnych cieszą się również elektryczne hulajnogi, smartwatche i okulary do świata wirtualnej rzeczywistości. 

Rower 

Rower to uniwersalny i ponadczasowy prezent, który może odciągnąć dziecko od ekranów urządzeń oraz przysłużyć się jego zdrowiu. Na rynku dostępnych jest wiele nowoczesnych modeli rowerów, które możemy dopasować do zainteresowań i preferencji podopiecznego. Warto ozdobić rower o efektowne białe balony i serpentyny – ich szeroki wybór znajdziesz na stronie z dekoracjami i artykułami imprezowymi: juppisklep.pl.

Zdjęcie główne: pexels.com/MART PRODUCTION

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*