KARIERA I FINANSE

Niestandardowe sposoby pozyskania pieniędzy – zobacz je!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Niestandardowe sposoby pozyskania pieniędzy – zobacz je!

Pozyskiwanie pieniędzy wcale nie musi być takie trudne. Szczególnie w obecnych czasach, kiedy Internet stwarza praktycznie nieograniczone możliwości, jeżeli chodzi o powiększanie salda dodatniego na swoim koncie. W takim razie, co robić, żeby zarabiać łatwo i przede wszystkim skutecznie? Przedstawiamy najciekawsze propozycje, dotyczące niestandardowych sposobów pozyskiwania pieniędzy.

Zacznij inwestować – darmowe platformy stwarzają duża ilość możliwości

Inwestowanie może pomóc w powiększeniu Twoich pieniędzy z roku na rok i istnieje wiele różnych opcji w zależności od Twojej tolerancji na ryzyko. Jeśli masz miejsce w swoim budżecie, dlaczego by na tym nie zarobić? Sprawdź najlepsze portale, które proponują dostęp do inwestycji o niskim poziomie ryzyka i oferujących wysokie zyski. Jednym z największych atutów podczas korzystania z takich platform jest to, że za sprawą prostej aplikacji można nie tylko nauczyć się inwestować pieniądze, ale także grać na giełdzie, czy dokonywać transakcji walutowych zupełnie bez ryzyka – dzięki wersji demo.

Zarabiaj cashback na wszystkim, co kupujesz

Jeśli jesteś częstym klientem sklepów, rozważ zwrot gotówki za każdy dokonany zakup. Podczas zakupów online, rozszerzenia w PayPal, Pyszne, Goodie, czy Booking umożliwiają utrzymanie zwrotu pewnej części kwoty z transakcji. Czasem pieniądze są przekazywane natychmiast na konto użytkownika, a w niektórych sytuacjach trafiają do portfela w aplikacji, którego zawartość można wykorzystać na następną transakcję w danym programie. Z tego względu cashback jest bardzo atrakcyjną opcją na niestandardowe zarabianie pieniędzy.

Sprzedaj swoje nieużywane ubrania online

W przypadku, gdy masz nieużywane ubrania zajmujące miejsce w Twojej szafie, sprzedaj je. Umieść je na stronach takich jak Allegro, OLX, Vinted, czy na grupach na Facebooku. Możesz się zdziwić, jak dużo osób będzie zainteresowanych kupnem elementów garderoby, na które Ty już nie możesz patrzeć lub kompletnie Ci się nie podobają. Dużym atutem sprzedawania używanych ubrań jest nie tylko to, że możesz zarobić dodatkowe pieniądze, ale również to, że przyczynisz się do ochrony środowiska, rozwijając rynek wtórny, co może się wiązać z redukcją produkcji odzieży na świecie. 

Zaopiekuj się zwierzętami zapracowanych mieszkańców w swoim mieście

Żeby zarobić dodatkowe pieniądze, możesz się zdecydować na opiekę zwierząt, które należą do innych osób w Twoim mieście. Dzięki temu, do Twojego portfela trafi dodatkowe kilkadziesiąt złotych. Zdarza się, że niektórzy właściciele, są w stanie zapłacić naprawdę spore kwoty za profesjonalne podejście do swoich pupili. Dlatego warto rozważyć tę opcję, jako alternatywny sposób na zarabianie pieniędzy. Pamiętaj, że w przypadku opieki nad zwierzętami, niezwykle ważną kwestią jest zaufanie. Z tego powodu zadbaj o schludny wygląd, a także by właściciel zwierzaka miał z Tobą kontakt w każdym momencie – podaj swój numer telefonu. 

Alternatywne sposoby na pozyskanie funduszy do swojego portfela

Jednym z ciekawszych pomysłów na pozyskanie dodatkowych środków do swojego portfela, jest wybranie oferty usługodawców, którzy zapewniają dostęp do tanich pożyczek lub kredytów. Dobrym wyborem będzie skorzystanie z porównywarki, gdzie znajdują się nie tylko zestawienia usługodawców oferujących na przykład pożyczki na pesel, ale także ranking ze szczegółowymi informacjami na ich temat, a także opiniami, które pozostawili ich klienci. Dzięki temu można znaleźć łatwy i sprawdzony sposób na powiększenie swojego budżetu – i to w krótkim czasie. 

Zdjęcie główne: Michael Longmire/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*