MAJSTERKOWANIE I NAPRAWA

Jaki wykrywacz metali wybrać?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jaki wykrywacz metali wybrać?

Artykuł sponsorowany

Wykrywanie metali to niezwykle ciekawe hobby, a osoby parające się tym zajęciem pomagają znaleźć relikty przeszłości lub mogą też uzupełniać własne zbiory. Warto jednak wiedzieć, jaki wykrywacz metali wybrać, by efekty pracy i poszukiwać były jak najlepsze.

Biżuteria, monety, pierścionki

Niezależnie od tego, czy szukasz starych monet, czy szukasz pierścionków lub innego rodzaju biżuterii, zalecamy przeszukanie miejsc, które wiele osób odwiedza pieszo. Parki, plaże, szkoły, kościoły, a nawet kompleksy sportowe i trybuny to świetne miejsca do poszukiwania tych przedmiotów. Niektóre z najlepszych miejsc to te, które są dziś opuszczone, ale w przeszłości były bardzo ruchliwe.

Kupując wykrywacz metali do monet, pierścionków lub biżuterii, wybierz taki, który jest łatwy w użyciu i zapewnia dobrą separację lub dyskryminację obiektów. To pozwala odfiltrować to, czego nie chcesz. Parki oznaczają, że masz duże szanse na znalezienie monet i biżuterii, ale w tych obszarach jest również dużo „śmieci”, takich jak folia, puszki i inne niepożądane przedmioty.

Niektóre maszyny posiadają funkcję zwaną, jak już wyżej wspomniano, dyskryminacją, która jest bardzo przydatna podczas tego rodzaju polowań. To pozwala wybrać cel i odfiltrować wszystko inne, co znajduje się poza zakresem tego celu.

Fot. Ulrike Mai/Pixabay

Artefakty, relikty

Relikwie są wielką atrakcją dla entuzjastów wykrywania metali. Na całym świecie są rozrzucone stare przedmioty z minionych wojen i innych wydarzeń historycznych, a odkrycie przedwojennej sprzączki lub części karabinu może być bardzo ekscytujące. To tutaj wykrywanie metalu spotyka się z archeologią, a miłośnicy prawdziwej historii oddają się swojemu hobby i rozkwitają.

Najlepszymi miejscami do poszukiwania relikwii są kościoły, stare domy i obszary, na których ludzie zbierali się w przeszłości. Pomyśl o opuszczonych zajezdniach kolejowych, dużych drzewach na środku miejskiego rynku lub starych lądowiskach.

Aby być skutecznym łowcą takich relikwii, będziesz potrzebować mocnej, wytrzymałej maszyny, ponieważ możesz wybrać dość daleko poza utarte ścieżki na długi czas. Główne cechy cenione przez łowców relikwii to dobra separacja celów. Jest to ważne, ponieważ monety mogą być maskowane przez stare materiały budowlane, takie jak gwoździe lub kolce kolejowe. Wysoce skuteczna dyskryminacja jest ważna, ponieważ musisz wyłączyć dźwięk w przypadku żelaznych celów i skupić się na tym, co jest cenne.

Dobra maszyna reliktowa powinna mieć zakres głębokości 30-35 centymetrów  i używać częstotliwości pomiędzy 12-15 kHz. Aby być skutecznym, prawdopodobnie będziesz potrzebować więcej niż jednej cewki. Cewki o szerokości co najmniej 30 centymetrów umożliwiają wykrywanie na większych głębokościach, co jest ważne podczas poszukiwania reliktów. Cewki wodoodporne są również ważną cechą, której należy szukać, ponieważ nigdy nie wiesz, jaki teren napotkasz, szukając historycznych miejsc głęboko w lesie.

Maszyna, która ma tryb całkowicie metalowy lub zerową dyskryminację jest przydatna, jeśli nie jesteś w starym domu, ponieważ wiele reliktów z wojen ma tendencję do dzwonienia jak żelazo. Podkowy, kolce kolejowe i fragmenty pocisków nie będą słyszalne, na przykład, jeśli ustawienia dyskryminacji są zbyt wysokie. Wiele najlepszych maszyn reliktowych jest dość ciężkich, więc rozważ uprząż, która pomoże Ci rozłożyć ciężar.

Złoto

Wykrywacze stworzone specjalnie do polowania na złoto znacznie ułatwiają to hobby. Odwiedź góry lub obszary, takie jak rzeki, strumienie i odsłonięte dno skalne, aby zwiększyć swoje szanse na znalezienie złota.

Poszukaj wykrywacza metalu, który działa dobrze w silnie zmineralizowanej glebie. Częstotliwość 20 kHz lub wyższa jest świetna dla złota. Będziesz także potrzebował wodoodpornej cewki, ale sama maszyna nie musi być wodoodporna. Podobnie jak w przypadku polowania na relikwie, uprząż lub przyda się do rozłożenia ciężaru maszyn, ponieważ znalezienie złota może zająć dużo czasu. Jedną z najważniejszych cech detektora używanego do poszukiwań złota jest to, że jest stabilny (co oznacza mniej hałasu) w zmineralizowanym gruncie. 

Fot. MonikaP/Pixabay

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*