UMIEJĘTNOŚCI

Idealny moment, aby zapisać dziecko na lekcje angielskiego – kiedy i dlaczego warto to zrobić?

Potrzebujesz ok. 6 min. aby przeczytać ten wpis
Idealny moment, aby zapisać dziecko na lekcje angielskiego – kiedy i dlaczego warto to zrobić?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Prawie nieograniczone możliwości podróżowania w najdalsze zakątki globu, edukacji na najlepszych uczelniach Europy i świata, nawiązywania inspirujących kontaktów towarzyskich i wreszcie zrobienia kariery – to wszystko oferuje nam współczesny świat. Możemy dowolnie go zdobywać, poznawać i doświadczać wszelkich jego wspaniałości. 

Pod jednym wszak warunkiem – że będziemy umieć się w nim odnaleźć, czyli porozumieć z innymi ludźmi. A tę możliwość daje nam wyłącznie znajomość języka obcego. Najlepszym wyborem będzie więc nauka angielskiego jako najbardziej powszechnie używanego na świecie. Warto zacząć uczyć już dzieci – dlaczego?

Kiedy warto rozpocząć naukę angielskiego?

Najprościej można powiedzieć – jak najwcześniej. W niektórych przypadkach w naukę języków obcych inwestują rodzice dwu-, trzyletnich maluchów zdający sobie sprawę z faktu, że to wtedy właśnie ich pociechy uczą się najłatwiej i najszybciej przyswajają nowe słówka.W przypadku tak małych dzieci kolejną zaletą nauki języków obcych jest fakt, iż nie odczuwają one bariery językowej – bez skrępowania powtarzają nowo poznane słówka i wyrażenia. 

Jeśli przegapiłeś ten szczególny czas w przypadku swojego dziecka, nic straconego! Tak samo efektywnie uczyć się języka angielskiego może sześcio- czy ośmiolatek. Należy wspomnieć, że obecnie przedszkola i szkoły podstawowe mają język angielski w programie nauczania. Warto jednak, aby rodzice poszli o krok dalej w misji wspomagania edukacji swoich dzieci i zapisali je również na lekcje w szkole językowej. Nie chodzi tu tylko o sam kontakt z językiem, ale też o fakt, iż szkoły językowe https://yes.wroclaw.pl/ organizują zajęcia w niewielkich grupach, w których formuła zajęć jest ściśle dopasowana do specyfiki uczenia się dziecka i jego wyjątkowych możliwości oraz potrzeb. 

Dlaczego warto zapisać dziecko na kurs angielskiego?

Powodów, dla których warto zapisać dziecko na kurs języka angielskiego, jest mnóstwo. Pamiętaj, że dla każdego człowieka nauka języka jest czynnością zupełnie naturalną. Dowodem na to mogą być dzieci urodzone w rodzinach dwujęzycznych – one bez szczególnych zabiegów uczą się obydwu języków, którymi na co dzień posługują się ich najbliżsi. 

Fakt ten naprowadza nas na dwa wnioski – w procesie uczenia się języka istotna jest nie tylko regularność i stałe próby porozumiewania się nim, ale także atmosfera panująca wokół tej nauki. Dzieci zrelaksowane, mające poczucie bezpieczeństwa i akceptacji, uczą się lepiej i szybciej. 

Nowoczesne metody nauczania

Zakuwanie na pamięć słówek, formułek i regułek? Zapomnij! Nowoczesne szkoły językowe zapewniają swoim uczniom metody nauki dopasowane do ich wieku i potrzeb. Jeśli praca ma być dla dziecka efektywna, powinna mieć formę radosnej zabawy, aktywności i nieskrępowanej eksploracji świata – a nauczyciele w szkołach językowych doskonale o tym wiedzą i rozumieją te dziecięce potrzeby. 

Sztywno zorganizowany czas nauki i przepełnione klasy w szkołach publicznych niejednego ucznia skutecznie zniechęciły do nauki. A przecież dzieci uwielbiają się uczyć! Trzeba im tylko zapewnić przyjazne warunki – małe grupy, w których nauczyciel może być wsparciem i przewodnikiem dla każdego ucznia oraz zaoferować ciekawą, satysfakcjonującą zabawę w poznawanie języka. 

kolorowe kółko i spinacze podpisane nazwami kolorów po angielsku

Wspieranie pracy mózgu

Im więcej się uczysz, tym szybciej się uczysz. Mózg, podobnie jak mięśnie naszego ciała, potrzebuje ciągłej pracy i stymulacji, aby osiągnąć pełnię swoich możliwości. Nauka języków obcych aktywizuje obydwie półkule mózgowe sprawiając, że pracują one bardziej efektywnie. W przypadku dzieci może to dać naprawdę wspaniałe efekty – dziecko nauczy się nie tylko języka, ale też stanie się bardziej aktywne i kreatywne, będzie łatwiej zapamiętywać informacje i koncentrować się na wykonaniu postawionych przed nim zadań.

Inwestycja w przyszłość 

Umiejętność porozumiewania się w języku angielskim to przede wszystkim szeroko otwarte na świat okno – możesz przez nie wyjrzeć i doświadczyć tego, czego pragniesz. Studia na renomowanym brytyjskim uniwersytecie – oczywiście! Ciekawe rozmowy z ludźmi z całego świata, swobodne poruszanie się w obcych krajach – to możliwe! A może oszałamiająca kariera naukowca, podróżnika, prawnika czy lekarza w dowolnym państwie na świecie? 

To wszystko jest w zasięgu ręki tych, którzy potrafią swobodnie i płynnie porozumiewać się w języku angielskim. Około 20% ludności kuli ziemskiej zdobyło tę umiejętność – jest więc wielkie prawdopodobieństwo, że po angielsku “dogadasz” się w każdym zakątku świata. 

Jak wybrać szkołę językową?

Wybierając szkołę językową dla swojego dziecka, warto zwrócić uwagę na sposób organizacji zajęć i metody ich prowadzenia oraz, oczywiście, na liczebność grup. 

Dla dzieci najmłodszych lekcje powinny być dość krótkie – 30 minut w zupełności wystarczy aby dziecko zdobyło pewien zasób wiedzy, a równocześnie nie znudziło się i nie zmęczyło. Dla dzieci w wieku szkolnym odpowiedni czas zajęć wynosi już 45 minut, przez taki czas mogą pozostać w skupieniu. 

Jeśli chodzi o liczebność grup, to warto wybierać szkołę, która organizuje lekcje dla grup 5 – 10 uczniów. To gwarantuje wspaniałą atmosferę i indywidualne podejście do każdego kursanta, a równocześnie pozwala uniknąć tłoku i chaosu w czasie zajęć. Grupa powinna składać się oczywiście z uczestników w zbliżonym wieku i o podobnym poziomie zaawansowania znajomości języka. 

Warto też bacznie przyjrzeć się stosowanym w wybranej szkole metodom dydaktycznym – czy wspierają naturalne predyspozycje dzieci, jakie techniki zapamiętywania wykorzystują, czy pozwalają dzieciom wykorzystywać do nauki wszystkie zmysły, czy są przyjazne i aktywizujące?

Szkołę, która oferuje to wszystko, z pewnością można polecić rodzicom planującym zapisać swoje dziecko na lekcje języka angielskiego.

Zdjęcia: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*