PODRÓŻEROZRYWKA

Pakowanie na podróż – co zabrać?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Pakowanie na podróż – co zabrać?

Artykuł sponsorowany

Pakowanie torby na podróż to dla wielu osób ogromne wyzwanie – szczególnie, kiedy wyjeżdżamy na długi czas, za granicę lub kiedy pakujemy nie tylko siebie, ale także inne osoby. Przygotowaliśmy więc krótką listę rzeczy, o których nie można zapomnieć, aby pakowanie nie było takie stresujące! 

Pakowanie torby może być stresujące. Jak więc zrobić to szybko i bezboleśnie? Przede wszystkim uwzględnij to, jakim środkiem transportu będziesz podróżować oraz w jakie miejsce się wybierasz, sprawdź też prognozę pogody. Aby nieco ułatwić Ci zadanie, przygotowaliśmy dla Ciebie listę kilku najpotrzebniejszych rzeczy, które koniecznie muszą znaleźć się w Twojej walizce lub torbie. 

Kosmetyki

Pakowanie warto zacząć od kosmetyków. Najlepiej sprawdzą się kosmetyki w wersji mini. Dzięki nim nie będziesz męczyć się z ciężką torbą kosmetyków, a ponadto bez problemu wniesiesz je na pokład samolotu. Jakie rzeczy są absolutnie niezbędne? Przede wszystkim mydło, szampon, krem do opalania, dezodorant, szczoteczka i pasta do zębów, maszynka plus krem do golenia, grzebień, chusteczki higieniczne oraz do higieny intymnej. Aby uporządkować nieco swoje kosmetyki, możesz zdecydować się na różnego rodzaju organizery do kosmetyków – przydadzą się one zarówno wtedy, kiedy jedziesz na leniwe wczasy all inclusive, jak i aktywne wczasy odchudzające.

Apteczka

W dobrze zapakowanej walizce nie może także zabraknąć apteczki. W pierwszej kolejności należy pamiętać o lekach, które stale przyjmujesz. Bardzo ważne są również leki, które pomogą Ci doraźnie w razie potrzeby. W apteczce podróżnej powinny znaleźć się: leki przeciwbólowe / przeciwgorączkowe, krople nawilżające do oczu, plastry opatrunkowe oraz kompresy, środki do dezynfekcji, preparaty łagodzące poparzenia słoneczne, a także preparaty przeciw owadom oraz łagodzące ukąszenia owadów.

Dokumenty

Pakując się na wyjazd, bez względu na to, czy jest on długi, krótki, zagraniczny, czy w naszym kraju, koniecznie pamiętaj o zabraniu wszystkich potrzebnych dokumentów. Absolutną podstawą jest oczywiście dowód osobisty, natomiast w przypadku podróży poza UE i strefę Schengen konieczne będzie zabranie paszportu z ważną wizą. Jeśli wyjeżdżasz gdzieś z biurem podróży, koniecznie zabierz ze sobą również wszystkie dokumenty przesłane przez Twojego agenta. 

Nie masz pomysłu na najbliższą podróż? Miasto Łódź zaprasza! 

Elektronika

W podróż warto zabrać ze sobą także szeroko pojętą elektronikę. Podstawę stanowi tutaj telefon, najlepiej z dostępem do internetu oraz funkcją nawigacji. Oprócz niego przyda się także aparat, słuchawki, powerbank oraz różne rodzaje kabli, dzięki którym podładujesz telefon w dowolnym miejscu. 

Fot.: Anete Lūsiņa/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*