ROZRYWKAUROCZYSTOŚCI

Elegancki album ślubny – pamiątka najważniejszych chwil

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Elegancki album ślubny – pamiątka najważniejszych chwil

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Ślub i wesele to wyjątkowe wydarzenia w życiu każdego człowieka. Jednak są przy tym niezwykle stresujące, co sprawia, że część wspomnień może szybko się ulotnić. To nie jedyny powód, dla którego młode pary zatrudniają fotografa, a z otrzymanych od niego zdjęć robią album. Taka pamiątka jest cenna dla przyszłych pokoleń, dlatego warto zadbać, żeby była elegancka i solidnie wykonana.

Album ślubny – klasyka nadal w modzie

Choć cyfryzacja postępuje i nie omija żadnej strefy naszego życia, to w dokumentowaniu zdjęć weselnych nadal królują klasyczne fotografie wklejane do albumów. Alternatywą w wersji papierowej są jeszcze fotoksiążki, ale to forma bardziej nowoczesna niż klasyczna. Dlatego, jeśli marzysz o wspaniałej ślubnej pamiątce, postaw na tradycyjny album ślubny z grubszą oprawą. Jest on dostępny w wielu wersjach stylistycznych, kolorach i rozmiarach, dlatego z łatwością znajdziesz taki, który najbardziej Ci się spodoba. Zwróć uwagę na to, ile ma stron.

Jeżeli chcesz zmieścić w nim zdjęcia z sesji narzeczeńskiej, ślubu, wesela, sesji plenerowej i podróży poślubnej wybierz model bardziej obszerny. Będziesz mieć trochę pracy z jego uzupełnianiem, ale jest to doskonała rozrywka dla młodych małżonków.

Elegancki album ślubny – jak stworzyć?

Eleganckie albumy na zdjęcia ślubne przybierają kształt książek. Mają prostokątne okładki i kartki i mogą być otwierane w sposób tradycyjny lub jak kołonotatniki. Możesz zdecydować o tym, jak duży będzie album. Liczba stron oraz format determinują to, ile fotografii zmieści się w środku, a także, jaki będzie ich układ. W największych książkach z powodzeniem wkleisz od 170 do nawet 200 zdjęć.

Jaki powinien być dobry album ślubny? Przede wszystkim powinien być solidny i starannie wykonany, aby służył Tobie i Twoim bliskim przez lata. To zapewni Ci:

  • biała aksamitna bibuła między stronami, która stanowi ich rozgranicznik i uniemożliwia sklejanie się zdjęć,
  • twarda oprawa, która pozwala utrzymać album w odpowiedniej formie, bez ryzyka zaginania stron i powstawania uszkodzeń mechanicznych,
  • grubsze kartki – gramatura około 300 g, co zapewnia ich sztywność, nawet gdy zostaną przyklejone zdjęcia.

Planujesz ślub w tym roku? Zobacz więcej inspiracji i pomysłów: Wesele – trendy na jesień 2022.

Uzupełnienie albumu ślubnego wklejanego

Kiedy już znajdziesz i wybierzesz (albo samodzielnie skomponujesz album ślubny) przyjdzie czas na jego uzupełnienie. Album na zdjęcia ślubne wklejane możesz dowolnie uzupełniać, korzystając z fotografii w różnych rozmiarach. 

Aby osadzić je stabilnie, lecz nie uszkodzić delikatnego papieru fotograficznego, warto zastosować system mocowania taki jak narożniki. Występują one w kilku wersjach – papierowe, złote, białe, srebrne. Są samoprzylepne, co znacznie ułatwia wklejanie zdjęć. 

Na koniec jeszcze podpisy. Wykonaj je przy pomocy dedykowanego markera – unikaj długopisów, które mogą zostawić nieestetyczne ślady tuszu na fotografiach.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*