DOM I OGRÓDWNĘTRZE

Nowoczesna i bezpieczna kawalerka – co się w niej przyda?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Nowoczesna i bezpieczna kawalerka – co się w niej przyda?

Artykuł sponsorowany

Urządzanie kawalerki nie jest łatwym zadaniem – mała powierzchnia mieszkania nie pozwala na wiele dowolności przy dekorowaniu i stawia wiele ograniczeń. Zwłaszcza w dobie wszechobecnych “mikroapartamentów” po kilkanaście metrów kwadratowych, stworzenie przestrzeni do życia staje się wyzwaniem. Nowoczesny wystrój kawalerki jest jej ogromnym plusem, a dodatkową zaletą jest bezpieczeństwo w takim miejscu zwłaszcza, że zazwyczaj jest zamieszkana tylko przez jedną osobę. Sprawdź, jakie elementy warto wkomponować w wystrój kawalerki, by zapewnić w niej komfort życia i bezpieczeństwo w każdej sytuacji.  

Monitoring dla kawalerek  

Kawalerki w większym stopniu niż duże mieszkania i domy, narażone są na atak włamywaczy. Pod nieobecność lokatora lub nawet w momencie, kiedy jest on w mieszkaniu, może dojść do włamania, a to może stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia mieszkańca. Mini kamery WiFi pozwalają kontrolować cały czas, co dzieje się w mieszkaniu, a nawet przed drzwiami do kawalerki. Dzięki nagraniom z kamer monitoringu można z łatwością zebrać materiały, które pozwolą policji namierzyć i zidentyfikować sprawcę kradzieży. Dzięki temu istnieje większe prawdopodobieństwo, że sprawa zostanie rozwiązana, a Ty otrzymasz odszkodowanie. Większość spraw włamania zostaje umorzonych ze względu na brak materiału dowodowego. 

Monitoring przed wejściem do mieszkania pozwala zauważyć niepokojące sygnały z klatki schodowej i w porę powiadomić służby. Jest to również zabezpieczenie gwarantujące kontrolę nad mieszkaniem w okresie nieobecności lokatora. Jeśli wybierasz się na dłuższy wyjazd czy wakacje, warto zainwestować w kamerę, która łączy się ze smartfonem i pozwala doglądać mieszkania pod Twoją nieobecność. 

Meble wielofunkcyjne   

Na małej przestrzeni kawalerki każdy centymetr kwadratowy miejsca jest na wagę złota. Do małego mieszkania  nie zmieści się zbyt dużo mebli, dlatego należy szukać rozwiązań wielofunkcyjnych, które pozwolą zaoszczędzić miejsce nie tracąc przy tym komfortu życia. Biurko regulowane elektrycznie jest idealnym przykładem tego, jak jeden mebel może pełnić wiele ról w kawalerce. Może to być przestrzeń do pracy i nauki, toaletka, stół oraz stolik kawowy. Dzięki możliwości regulacji wysokości takiego biurka, może ono o różnych porach dnia przyjmować inną formę i służyć do zupełnie innych rzeczy. W bardzo małych mieszkaniach taki gadżet to prawdziwy skarb, gdyż pozwala na wykorzystanie przestrzeni do maksimum.   

Kuchnia w kawalerce  

Tematem, który posiadaczom kawalerki spędza sen z powiek, jest urządzenie kuchni. Na tak małej przestrzeni trudno jest stworzyć komfortowe warunki do przygotowywania posiłków i jedzenia. Nie jest to jednak niewykonalne, wystarczy trochę wyobraźni i pomysłowości. Przede wszystkim – nie rezygnuj z żadnego elementu kuchennego wyposażenia, ale postaw na ich pomniejszone wersje. Dwupalnikowa kuchenka elektryczna zajmie dużo mniej miejsca niż kuchnia gazowa z piekarnikiem. Zlewozmywak kuchenny również jest rzeczą niezbędną, ale nie musi być wcale duży. Na stronie internetowej https://armatura24.pl/zlewozmywaki-kuchenne dostępne są zlewy o szerokości poniżej 50 cm, co idealnie pozwoli zachować jak największą powierzchnię blatu bez odbierania żadnego z elementów wyposażenia.  

Zdjęcie główne: pexels.com/JAMAL YAHYAYEV

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*