KARIERA I FINANSE

Zakup i sprzedaż kryptowalut w mobilnym kantorze

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Zakup i sprzedaż kryptowalut w mobilnym kantorze

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Gdzie kupić Bitcoina i inne wirtualne monety? Możemy zrobić to na kilka sposobów – za pośrednictwem giełdy online, poprzez dedykowane strony internetowe lub nawet z wykorzystaniem mobilnego kantora. Przyjrzyjmy się nieco bliżej ostatniej z podanych opcji.

Jak działa mobilny kantor Bitcoin?

Pod wieloma względami transakcje w mobilnym kantorze odbywają się tak samo, jak w przypadku stacjonarnych punktów tego rodzaju. Podobnie jak przy wymianie tradycyjnych walut, obie strony przekazują sobie środki o określonej wartości według aktualnego kursu. Należy jednak pamiętać, że świat kryptowalut charakteryzuje się dość dużą zmiennością pod względem wyceny – w ciągu jednego dnia cena pojedynczej monety może zmienić się o kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent. To właśnie z tego względu cyfrowe pieniądze cieszą się tak dużą popularnością wśród inwestorów: spore wahania cen stwarzają liczne okazje na osiągnięcie niemałego zysku.

Istotną różnicą w stosunku do stacjonarnego kantora jest możliwość skorzystania z opcji dojazdu do lokalizacji wybranej przez klienta. Dzięki temu wygoda dokonywania transakcji stoi na najwyższym poziomie – możemy wymienić waluty zarówno w domu, jak i podczas przerwy w pracy, czy też w ulubionej restauracji bądź kawiarni. Wystarczy zadzwonić pod wskazany numer lub wysłać wiadomość e-mail, aby umówić się na spotkanie ze specjalistą od kryptowalut, z którego pomocą przeprowadzimy wymianę. Szczegółowe informacje wraz z listą obsługiwanych lokalizacji można znaleźć na stronie https://mobilnekantory.pl/.

W jakich miastach można skorzystać z takiej usługi?

Mobilne kantory kryptowalut są dostępne w coraz większej liczbie zarówno większych, jak i mniejszych miast. Z takiej możliwości mogą skorzystać między innymi mieszkańcy województwa mazowieckiego, w tym osoby ze stolicy Polski – więcej informacji dostępnych jest na https://mobilnekantory.pl/mazowieckie/kantor-bitcoin-warszawa/. Transakcje mogą być wykonane w dowolnej dzielnicy Warszawy, jak również w wielu okolicznych miastach. Tego typu usługi są dostępne też w innych województwach, między innymi na zachodzie Polski: https://mobilnekantory.pl/lubuskie/kantor-bitcoin-zielona-gora/. Wzrost zainteresowania kryptowalutami sprawia, że w najbliższym czasie możemy liczyć na zwiększenie zasięgu oferty mobilnych kantorów także w innych regionach kraju.

Nie tylko Bitcoin! Jakie jeszcze kryptowaluty można kupić lub sprzedać w mobilnym kantorze?

Choć to właśnie Bitcoin, jako pierwsza kryptowaluta, od wielu lat jest najpopularniejszą spośród wirtualnych monet, inne propozycje także budzą zainteresowanie inwestorów. Warto zaznaczyć, że każdy z rodzajów wirtualnego pieniądza ma nieco inną charakterystykę: różnice mogą dotyczyć na przykład szybkości przetwarzania transakcji, sposobu przechowywania danych o płatności czy wykorzystywanych metod szyfrowania. To wszystko przekłada się także na inną wycenę i zmienność kursu. Do najczęściej kupowanych i sprzedawanych kryptowalut, poza Bitcoinem, należą między innymi Ethereum, Bitcoin Cash, Dash czy Litecoin. Coraz większe zainteresowanie wzbudzają także tzw. stablecoiny, których kurs jest ustalony na poziomie identycznym z wybranym zasobem spoza świata kryptowalut (najczęściej jest to dolar amerykański) – na przykład USD Coin oraz Tether.

Czy mobilny kantor kryptowalut to bezpieczne rozwiązanie?

Osoby korzystające z tego typu usług nie mają powodów do obaw – cała transakcja odbywa się w towarzystwie doświadczonego specjalisty, który chętnie odpowie na wszelkie pytania i wątpliwości. Warto przy tym zaznaczyć, że od 31 października 2021 roku działalność tego typu podmiotów w Polsce jest regulowana. Oznacza to, że mobilny kantor musi spełnić szereg warunków, które zapewniają klientom praktycznie stuprocentową pewność w kwestii bezpieczeństwa.

Fot.: Jeremy Bezanger/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*