MODA I URODAPAZNOKCIEZRÓB TO SAM

Zadbane i piękne paznokcie – poznaj zasady skutecznego manicure

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Zadbane i piękne paznokcie – poznaj zasady skutecznego manicure

Pielęgnacja paznokci jest bardzo ważna, ponieważ to dłonie są naszą wizytówką. Warto o nie zadbać, aby były odpowiednio wypielęgnowane. Oto niektóre zasady manicure, które sprawią, że nasze dłonie będą wyglądać pięknie.

Odpowiednie piłowanie

Skracanie paznokci to nasza udręka. Robimy to często zbyt szybko, za pomocą obcinaczek do paznokci, przez co powstają zadziorki. Paznokcie krzywo obcięte również znacznie częściej się łamią i rosną pod złym kątem. Najlepiej skracać paznokcie za pomocą specjalnego pilniczka. Metalowe pilniki rwą płytkę paznokcia. Stylistki paznokci preferują jedynie różnej grubości pilniki wykonane z papieru. Dodatkowo stosują pilniczki szklane i ceramiczne. Są delikatniejsze dla paznokci. Piłowanie paznokci również powinno odbywać się w jedną stronę. Dzięki temu brzeg paznokci będzie gładki. Najlepiej zacząć piłowanie od zewnętrznej strony paznokcia i należy wykonywać pociągnięcia od prawej do lewej.

Odsuwanie skórek

Wiele osób przed odsuwaniem skórek moczy paznokcie. Jest to spory błąd, ponieważ długie namaczanie płytki paznokciowej bardzo ją osłabia. Aby odpowiednio odsunąć skórki, należy posmarować je zmiękczającym środkiem na bazie olejków. Wiele kosmetyczek używa takich środków i bardzo je poleca. Odsuwanie skórek należy robić delikatnie i tylko do momentu, kiedy natkniemy się na macierz, czyli miejsce przy paznokciach, z którego wyrastają. Skórki odsuwamy za pomocą drewnianego patyczka.

Bright side – 9 Manicure Mistakes You Didn’t Know You Were Making

Polerowanie paznokci

Aby ładnie wyrównać paznokcie, warto użyć do tego bloczka polerskiego. Ma on mniejszą ścieralność niż pilnik do paznokci. Polerowanie paznokci powinno być delikatne, a w trakcie jego wykonywania należy wyczyścić płytkę za pomocą szczoteczki, aby sprawdzić, czy już jest ładnie wygładzona.

Kształt paznokci

Bardzo trudno jest samodzielnie nadać paznokciom odpowiedni kształt, który będzie wyglądał elegancko. Ważne, aby nie piłować paznokcie tak, aby były spiczaste. Tylko dobra kosmetyczka wykona to dobrze. Możemy z kolei spiłować je owalnie, aby były w kształcie migdału, albo na lekko zaokrąglone kwadraty, które sprawdzą się z kolei przy krótszych stylizacjach. Dzięki temu paznokcie nie będą się rozdwajać i ładnie rosnąć.

Odpowiednia dieta

Poprawne obcinanie oraz polerowanie paznokci sprawi, że będą się pięknie prezentować. Tyle że perfekcyjny manicure nie wystarczy, aby zadbać o ich zdrowy wygląd. Kluczem do sukcesu będzie odpowiednia dieta – bogata w wartościowe składniki odżywcze. Witaminy z grupy B działają pozytywnie na nasz cały organizm, ale również na paznokcie. Ważny jest również cynk, a także selen i krzem. Są budulcami paznokci, dlatego spożywanie pokarmów z tymi składnikami sprawi, że paznokcie staną się mocniejsze i piękniejsze.

Największe błędy w pielęgnacji paznokci

Żeby paznokcie były ładne i się nie łamały, należy unikać mycia naczyń czy innych powierzchni z dodatkiem silnych detergentów i to bez rękawic ochronnych. Długotrwałe moczenie dłoni również wpływa negatywnie na paznokcie. Należy również chronić dłonie przed nadmiernym przegrzaniem lub mrozem. Noszenie rękawiczek zimą pomoże w utrzymaniu odpowiedniej temperatury. Dodatkowo warto stosować krem do rąk nie tylko na samą skórę, ale również na paznokcie. Warto dbać o skórki również z pomocą olejków. Dobrze działa m.in. olejek arganowy albo migdałowy. Dzięki nim skórki nie będą pękać. Zamiast lakierów, warto stosować polecane przez manicurzystki odżywki do paznokci. Zawierają m.in. krzem oraz cynk, które wzmacniają płytkę. Paznokcie naturalnie rosną i stają się doskonałą ozdobą dłoni.

Fot. Element5 Digital/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*