MAJSTERKOWANIE I NAPRAWAUMIEJĘTNOŚCI

Jak działa skup aut?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak działa skup aut?

Artykuł sponsorowany

W życiu każdego kierowcy przychodzi moment, kiedy musi sprzedać swoje ukochane auto. Nie każdy pojazd nadaje się na sprzedaż osobie prywatnej, za względu na jego stan. Auta z drugiej ręki bardzo często mają długą i skomplikowaną historię, były poddawane różnym zabiegom i eksploatowane w różny, nie zawsze optymalny sposób. Stare lub powypadkowe auta w bardzo złym stanie trudno sprzedać i korzystniej jest zdecydować się na oddanie samochodu do skupu. Oto, co warto wiedzieć na temat sprzedaży samochodu w skupie.    

Sprzedaż sprawnego auta w skupie      

Skupy aut oraz niektóre komisy samochodowe przyjmują zarówno pojazdy niesprawne, do rozbiórki na części, samochody do renowacji, jak i auta w pełni funkcjonujące. Jeśli Twój samochód jest na tyle sprawny, że możesz pojechać nim do skupu samochodów, by go sprzedać, musisz przygotować tylko niezbędne dokumenty, dowód własności oraz kartę pojazdu. Innymi sprawami, takimi, jak wycena, oględziny oraz sporządzenie umowy kupna-sprzedaży, zajmuje się już zazwyczaj sam skup. Za samochód sprawny możesz dostać naprawdę atrakcyjną ofertę, którą warto rozważyć, jeśli nie możesz poszukać odpowiedniego kupca indywidualnego. Pamiętaj, że ostateczna decyzja o sprzedaży samochodu należy do Ciebie i możesz jej nie podjąć nawet będąc już w skupie. Na stronie https://www.auto-kurek.pl/skup-aut/zachodniopomorskie/szczecin/ dowiesz się więcej na temat sprzedaży samochodu do skupu.   

Sprzedaż samochodu do renowacji w skupie

Zdarza się tak, że samochód odmawia posłuszeństwa i nie opłaca się go dalej naprawiać, ale można jeszcze przywrócić go do stanu używalności, warto spróbować sprzedać go w skupie. Większość takich biznesów kupuje niesprawne pojazdy, by sprzedać je z zyskiem po gruntownej renowacji. To okazja dla każdego właściciela auta, które nie nadaje się na sprzedaż osobie prywatnej. Sprzedaż niesprawnego samochodu za gotówkę to naprawdę atrakcyjna i korzystna propozycja. Renowacją i naprawą auta zajmie się skup, a Ty dostaniesz całkiem przyzwoity wkład na nowy pojazd. Skupy dużo chętniej niż osoby prywatne kupują auta do renowacji, ponieważ dzięki wielu znajomościom i kontaktom taki remont jest dla nich tańszy, niż dla zwykłego kierowcy. 

Sprzedaż powypadkowego auta w skupie

Wypadki samochodowe i poważniejsze kolizje zdarzają się na drogach każdego dnia. Nawet najbardziej doświadczonemu kierowcy może przytrafić się kolizja, która całkowicie zmasakruje jego auto. Niestety w takiej sytuacji rzadko kiedy naprawa jest opłacalna. Sprzedaż takiego pojazdu na portalu aukcyjnym również nie jest łatwa, a już na pewno nie odbędzie się z zyskiem. Skup samochodów to w tym momencie najlepsze rozwiązanie. Rzeczoznawca w skupie oceni, czy samochód nadaje się do naprawy, czy tylko do rozbiórki na części i dokona wyceny. 

Sprzedaż auta do rozbiórki w skupie

Czasem w wyniku wypadku, a czasem z racji wieku samochód nie do końca nadaje się do do dalszego użytkowania. Próba uruchomienia wiekowego pojazdu może być niebezpieczna, a jego naprawa i przywracanie go do życia będą nieopłacalne. Koszt takiego procesu zapewne przewyższyłby wartość samego auta. Skupy samochodów zajmują się często także sprzedażą części motoryzacyjnych, dlatego istnieje możliwość sprzedaży pojazdu nawet w naprawdę złym stanie. Niesprawne auto zostanie przeznaczone do rozbiórki na części i złom. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Gustavo Fring

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*