DOM I OGRÓDREMONT

Jak przygotować się do remontu kuchni?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak przygotować się do remontu kuchni?

Niezależnie od tego, czy planujesz niewielką przebudowę, czy gruntowny remont kuchni, myśl o pozostaniu bez niej przez 4-6 tygodni może Cię zniechęcić. To ekscytujące, ale też stresujące przedsięwzięcie! Planując z wyprzedzeniem, możesz uczynić cały proces znacznie łatwiejszym i mniej uciążliwym. Sprawdź, jak przygotować się do remontu!

Przygotuj plan

Zastanów się, dlaczego chcesz wyremontować kuchnię. Marzysz o większym blacie? Potrzebujesz więcej miejsca na naczynia, akcesoria i przyprawy? Chcesz połączyć kuchnię z jadalnią? Pomyśl też o umiejscowieniu swoich urządzeń. Możesz zaoszczędzić sporo pieniędzy, pozostawiając instalację wodno-kanalizacyjną i tworząc wokół niej nowy projekt. 

Oczyść przestrzeń!

Zapakuj niepotrzebne rzeczy do wyraźnie oznaczonych pudełek i odłóż je na bok. To idealna pora, by pozbyć się przedmiotów, z których już nie korzystasz. Jeśli są w dobrym stanie, przekaż je na cele charytatywne. Jeśli nie, zutylizuj je w odpowiedzialny i przyjazny dla środowiska sposób.

Wyznacz miejsce do gotowania i jedzenia w innym pomieszczeniu

Remont kuchni może zająć kilka tygodni. Najprawdopodobniej nie będziesz chciał codziennie jadać na mieście. Przygotuj więc tymczasową kuchnię w innym pomieszczeniu. Oczywiście nie będziesz mieć dostępu do tradycyjnych urządzeń, takich jak piekarnik i kuchenka. Możesz jednak skonfigurować podstawowe elementy, takie jak lodówka z zamrażarką i kuchenka mikrofalowa. 

Planuj z wyprzedzeniem przygotowując duże porcje różnych posiłków, a następnie je zamrażając. W każdej chwili możesz je rozmrozić w kuchence mikrofalowej. Jedz zdrowo i smacznie, nawet podczas remontu! 

Miss Annie – DIY Kitchen Makeover

Zabezpiecz inne pomieszczenia

Remont kuchni to poważny projekt budowlany. Wiąże się z wierceniem, stukaniem młotkiem, kurzem i bałaganem. Aby zminimalizować niedogodności, zabezpiecz sąsiednie pomieszczenia. Przykryj jak najwięcej powierzchni osłonami przeciwpyłowymi. Pamiętaj o tym, szczególnie wtedy, gdy masz kuchnię otwartą na salon. 

Zadbaj o zwierzęta

Jeśli masz zwierzęta, trzymaj je z dala od pracowników. Mogą przeszkadzać w pracy lub, co gorsza, zostać zranione. Jeśli czworonóg zazwyczaj jada w kuchni, przygotuj go do remontu, karmiąc go w innym miejscu. Dzięki temu będzie mniej zestresowany, gdy ktoś naruszy jego przestrzeń.

Zaopatrz spiżarnię w artykuły jednorazowego użytku

Jeśli masz spiżarnię, zaopatrz ją w artykuły jednorazowego użytku. Ułatw sobie życie, kupując nadające się do recyklingu lub biodegradowalne talerze, serwetki, kubki i przybory kuchenne. Usprawnisz sprzątanie i ograniczysz stres związany z przenosinami.

Przygotuj przekąski o długim terminie przydatności. Pomyśl o maśle orzechowym, krakersach, suszonych owocach i produktach w puszkach. Dzięki temu przygotujesz posiłki w mgnieniu oka.

Zabezpiecz podłogę w kuchni

Przed remontem kuchni należy odpowiednio zabezpieczyć podłogę. Niezależnie od tego, czy jest ona wyłożona kafelkami, czy parkietem, kup malutkie dywaniki i połóż je na podłodze. Możesz je przykleić taśmą klejącą, by się nie ślizgały. Uważaj, jeśli masz podłogę z twardego drewna. Klej może uszkodzić wykończenie.

Jeśli masz płytki lub drewno liściaste, rozważ umieszczenie podkładki pod dywan. Nie ma znaczenia, jak będą wyglądać dywaniki. Ważne, by były funkcjonalne.

Wyciągnij przedmioty codziennego użytku

Przenieś przedmioty, których używasz na co dzień. Chodzi tutaj przede wszystkim o ekspres do kawy, czajnik, garnki, patelnie, miski, otwieracz do puszek, obieraczki do warzyw czy przybory kuchenne. W trakcie remontu najprawdopodobniej będziesz ich potrzebować. Aby ułatwić sobie życie, używaj jednorazowych kubków, talerzy i zastawy stołowej. Odłóż pojemniki na resztki, torby do przechowywania żywności i folię. Upewnij się również, że masz pod ręką środki czystości.

Przenieś wartościowe przedmioty

Być może na Twojej lodówce znajdują się zdjęcia, pocztówki, magnesy, zaproszenia na ślub lub inne pamiątki. Pamiętaj, by przed remontem  włożyć je do solidnego pudełka. Przenieś też bibeloty, rośliny i inne przedmioty, które stoją na parapecie. 

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*