PSYCHOLOGIAROZWÓJ

Siłownia pamięci – treningi umysłu dla seniorów

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Siłownia pamięci – treningi umysłu dla seniorów

Zaburzenia pamięci to problem, który dotyka wielu seniorów, dlatego tak ważne są odpowiednie działania profilaktyczne, mające na celu trening funkcji poznawczych u osób starszych. Sprawdź, czym jest Siłownia Pamięci i jak można z niej skorzystać!

Siłownia Pamięci to projekt Fundacji Stocznia, który powstał z myślą o seniorach z zaburzeniami pamięci o różnym charakterze i natężeniu. W jego ramach można skorzystać z różnych bezpłatnych treningów umysłu zarówno w formie indywidualnej, jak i grupowej w warunkach domowych. Seniorzy mają również do wyboru zajęcia wykonywane w parach, np. z członkiem swojej rodziny.

Czemu służą treningi?

Wszystkie scenariusze zajęć są dostosowane do możliwości i kondycji osób starszych, angażując różne obszary oraz funkcje mózgu. Ćwiczenia mają na celu wzmocnienie pamięci, koncentracji oraz stymulującję funkcji wzrokowo-przestrzennych. Seniorzy mogą skorzystać również z dostępnych za darmo intuicyjnych i łatwych w obsłudze aplikacji na tablet MEMO. Zostały tak zaprojektowane, aby ich użytkownie nie sprawiało problemu również dla tych osób, które nie miały wcześniej do czynienia z tego typu urządzeniami. Aplikacje oferują takie funkcjonalności, jak dzienny kalendarz, utrwalanie i przechowywanie zdjęć i nagrań oraz różnorodne ćwiczenia stymulujące pracę umysłu.

Materiały niezbędne do treningów są dostępne bezpłatnie w formie plików PDF na stronie projektu. Znajdą się tam m.in.: scenariusze zajęć grupowych, indywidualnych oraz prowadzonych w parach, konkretne ćwiczenia, karty pracy oraz filmy szkoleniowe i webinaria.

Fot. Andrea Piacguadio/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*