ROZRYWKAUROCZYSTOŚCI

Kosze prezentowe – kiedy je wręczyć?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Kosze prezentowe – kiedy je wręczyć?

Artykuł sponsorowany

Dawanie prezentów wcale nie musi być krępujące. Kiedy nie wiesz, co ofiarować bliskiej osobie, która twierdzi, że niczego nie potrzebuje, albo dalszemu znajomemu, który zaprosił Cię na przyjęcie z okazji swoich imienin, sięgnij po nasze inspiracje. Spraw, by dawanie prezentów było dla Ciebie przyjemnością.

Prezenty uniwersalne

Podarunki, które sprawdzają się niezależnie od okazji to te najbardziej uniwersalne. Jeśli bliżej znasz osobę, którą masz obdarować, wybranie dla niej jakiegoś drobiazgu lub większego prezentu zazwyczaj nie stanowi problemu. Ten pojawia się, kiedy stajesz przed wyzwaniem obdarowania osoby, z którą na co dzień nie jesteś blisko. Okazją do tego są oficjalne przyjęcia, spotkania rodzinne czy śluby odległych krewnych. W takiej sytuacji najlepiej postawić na coś, co jest na tyle uniwersalne, że każdy lub prawie każdy będzie mógł z tego skorzystać – a nawet, jeśli nie, to będzie mógł bez poczucia winy przekazać podarunek komuś innemu. Przykładem uniwersalnego prezentu może być kosz ze słodyczami, które są ponadczasowym i taktownym podarunkiem niezależnie od okazji. Przygotowane na zamówienie kosze będą eleganckie i na pewno sprawią radość obdarowywanej osobie, a Ciebie nie wpędzą w zakłopotanie, które mogłoby być spowodowane brakiem znajomości upodobań jubilatów.

Alkohol na prezent

W Polsce prezentem równie uniwersalnym jak słodycze może być alkohol. Z tego powodu popularnymi podarkami przy niemal każdej okazji są butelki dobrego wina albo domowe nalewki. Oczywiście, nie zawsze wypada podarować komuś trunek – powinieneś zdecydować się na taki prezent tylko wobec osób, o których wiesz, że spożywają alkohol i są pełnoletnie. Kosz prezentowy z alkoholem będzie doskonałym podarunkiem dla tych, z którymi spotykasz się w prywatnych sytuacjach – na przykład rodziny lub przyjaciół. Osób, które zapraszają Cię na oficjalne przyjęcia (między innymi partnerów biznesowych) nie powinieneś obdarowywać procentowymi trunkami. Prezentowanie alkoholu jest popularne, ale powinno odbywać się z wyczuciem. Jeśli wiesz, że jubilat przewlekle choruje, z własnej woli nie spożywa alkoholu albo będzie czuł się z takim prezentem niezręcznie – zrezygnuj na rzecz czegoś o podobnym poziomie uniwersalności. Butelkę wina z pewnością może zastąpić bukiet kwiatów, a domową nalewkę – bombonierka.

Zdjęcie główne: pexels.com/Craig Adderley

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*