KARIERA I FINANSE

Pożyczki ratalne – dla kogo są przeznaczone?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Pożyczki ratalne – dla kogo są przeznaczone?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Czym w praktyce jest pożyczka ratalna? Krótko mówiąc, jest to pewna forma finansowania zakupu towarów, która najczęściej udzielana jest przez instytucje pozabankowe. Dzięki temu przy niewielkiej miesięcznej racie możesz kupić wszelkie niezbędne wyposażenie do Twojego domu lub inne rzeczy materialne. Zwróć uwagę, że zobowiązania ratalne są odpowiednie dla wielu osób, które nie chcą nadmiernie obciążać domowego budżetu, a jednocześnie chcą nabyć towary bez potrzeby długotrwałego odkładania gotówki na ten cel.

Czym są pożyczki ratalne?

Wiele firm pożyczkowych decyduje się na taką formę współpracy ze swoimi klientami ze względu na fakt, iż pożyczki ratalne stanowią ciekawą opcję dla obydwu stron. Dostępne przez Internet formy finansowania tego typu umożliwiają w pewien sposób załatać domowy budżet na dłuższy czas. To tylko jeden z rodzajów pożyczek online, jaki jest konkurencją dla popularnych kredytów gotówkowych i nie tylko.

Jak działa w praktyce pożyczka ratalna? To zobowiązanie, które należy spłacać cyklicznie w określonych odstępach czasu. Innymi słowy, jest to forma zakupów ratalnych, gdzie najczęściej wysokość zobowiązania jest równa wartości nabywanych towarów. Pamiętaj też, że pożyczki ratalne są oprocentowane, a więc z ich zaciągnięciem wiążą się pewne dodatkowe koszty.

Pożyczki ratalne – charakterystyka

Czym charakteryzują się pożyczki ratalne dostępne na rynku? To przede wszystkim zobowiązania, które są:

  • Długoterminowe, których okres spłaty wynosi ponad 30 dni;
  • Spłacane regularnie według z góry ustalonego harmonogramu;
  • Możliwe do zaciągnięcia bez analizy historii w BIK.

Warto wiedzieć, że pożyczki ratalne to pewien rodzaj zobowiązania pozabankowego, który ma charakter długoterminowego finansowania składającego się z raty kapitałowej oraz odsetkowej. Oznacza to, że nawet pożyczki ratalne udzielane online co do zasady funkcjonują tak samo, jak inne formy finansowania składające się z kapitału i odsetek dla firmy pożyczkowej lub banku.

Kto może wziąć pożyczkę ratalną?

Na pożyczki ratalne mogą zdecydować się wszystkie osoby, które ukończyły 18 rok życia, posiadają pełną zdolność do czynności prawnych oraz wykazują odpowiednio wysokie dochody. Kiedy spełniasz warunki dotyczące zdolności kredytowej możesz liczyć na pozytywne rozpatrzenie wniosku i udzielenie finansowania pożyczką ratalną na dowolny cel.

Gdzie można zaciągnąć pożyczki ratalne?

Wszelkiego rodzaju pożyczki ratalne można zaciągnąć w serwisach internetowych, które działają jako niezależne instytucje pozabankowe lub banki. Co ciekawe, spłata tego typu zobowiązań obowiązuje najczęściej przez okres około 5 lat, co oznacza, że jest rozłożona na mniej więcej 48-60 rat.

Dość istotny jest też fakt, że pożyczki ratalne dostępne online zazwyczaj związane są z dość wysoką prowizją.
A ich udzielenie często pobierana jest jednorazowa opłata początkowa, dlatego lepiej już na etapie podpisywania umowy sprawdzić zapiski odnoszące się do tego typu kosztów. Chcesz kupić niezbędny sprzęt RTV lub AGD do swojego domu? Planujesz większe wydatki, ale nie masz odłożonych wystarczających środków na ten cel? Pożyczki ratalne dostępne w stacjonarnych placówkach bankowych oraz przez Internet są doskonałym rozwiązaniem tego zagadnienia.

Fot.: materiał prasowy klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*