KARIERA I FINANSE

Ile można zaoszczędzić, korzystając z kalkulatorów ubezpieczeń online?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Ile można zaoszczędzić, korzystając z kalkulatorów ubezpieczeń online?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Na rynku mamy wiele różnych firm ubezpieczeniowych, które zaoferują nam pakiet OC/AC, zapewniając nas o najwyższym poziomie zabezpieczenia naszego samochodu. Natrafiając na takie oferty, można poczuć się zagubionym, toteż w internecie możemy znaleźć wiele kalkulatorów, które pomogą nam odnaleźć i dopasować tak oferty, żeby jak najbardziej nam odpowiadały.

Jak działają kalkulatory ubezpieczeń online?

Kalkulatory ubezpieczeń OC/AC to całkowicie bezpłatne narzędzia, które nie pobierają żadnej prowizji od znalezionych ofert. Po podaniu odpowiednich danych dostaniemy oferty od różnych firm ubezpieczeniowych. Narzędzie to umożliwia nam łatwy podgląd wszystkich dostępnych dla nas propozycji i pomoże wybrać najlepszą i najkorzystniejszą dla nas opcję.

To, co będziemy musieli podać stronie to dane naszego pojazdu, który chcemy ubezpieczyć, nasze dane personalne dla poprawy wyników wyszukiwania, oraz najważniejsze – numer rejestracyjny pojazdu. Są one niezbędne dla niektórych firm ubezpieczeniowych w celu doboru odpowiedniej dla nas oferty. 

Należy również pamiętać o fakcie, że korzystanie z kalkulatora nie oznacza od razu konieczności zaakceptowania danej propozycji. Zadaniem takiej strony jest udostępnienie możliwości przejrzenia w bezpieczny sposób wszystkich dostępnych ofert. Dane są odpowiednio chronione, chociażby przez certyfikat SSL, czy też przez biuro Generalnego Inspektora Ochrony Danych Osobowych, więc nie musimy się martwić o ich wyciek. Istnieją oczywiście kalkulatory, w których podawanie danych nie jest potrzebne, ale wyniki, które dostaniemy, mogą znacząco stracić na jakości, a my sami możemy przez to sporo stracić.

W kalkulatorze powinniśmy dostać wszelkie oferty, wraz z możliwymi opcjami dodatkowymi, które to firma za opłatą doda do samej polisy ubezpieczeniowej. Mowa tutaj o możliwości ochrony szyb oraz opon. Pokażą nam się również opcję opłacenia ubezpieczenia jednorazowo, lub na raty.

Kalkulator ubezpieczenia samochodu 

Najbardziej bezpiecznym i popularnym narzędziem do wyszukiwania polis OC, wraz z ubezpieczeniem AC, jest to na stronie https://rankomat.pl. Jest w pełni bezpieczne, polecane przez wielu kierowców i specjalistów i zaopatrzone w zaawansowany system informatyczny – skutecznie będzie chronić nasze dane przed wyciekiem. Skorzystać z niego możemy za pomocą prostego formularza, który dokładnie powie nam, jakie informacje będą potrzebne dla firm. Wszystko jest w pełni darmowe, a sama strona nie pobiera z tytułu ujawnienia ofert żadnej prowizji. 

Rankomat posiada propozycje od samych znanych i cenionych firm na rynku, w przypadku samochodów będą to np: Link4, Proama, Generali, Allianz, mtu24. W przypadku motocykli będą to firmy takie jak: Generali, Benefia i Wiener. Jak widać, szansa na pojawienie się na liście firm wątpliwej jakości jest nikła. Formularz proponuje również podanie swojego numeru telefonu, czego robić oczywiście nie musimy, ale pomoże to firmom ubezpieczeniowym skontaktować się z nami w kwestii ofert. Ułatwia nam to możliwość obgadania warunków nabycia ubezpieczenia, zapytania się o szczegóły i detale. Na tej stronie, możemy znaleźć również oferty ubezpieczeń assistance i NNW. 

Nie posiadasz jeszcze samochodu, ale chciałbyś już sprawdzić możliwą cenę takiego ubezpieczenia? Nic prostszego, kalkulator ubezpieczenia samochodu dostępny na stronie rankomat.pl również posiada taką opcję. Pomaga nam ona dokładnie wyliczyć wszelkie koszty, przed samym faktem zakupu. 

Foto.: Kelly Sikkema/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*