DOM I OGRÓDWNĘTRZE

Jak urządzić domowe biuro?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak urządzić domowe biuro?

Artykuł sponsorowany

Już od dwóch lat praca z domu jest dla wielu osób standardem. Większość firm zdecydowała się na przejście w tryb zdalny, co ma zarówno ciemne, jak i jasne strony. Największym problemem, z jakim spotykają się pracownicy na home office, jest brak określonej przestrzeni, gdzie mogą pracować bez rozpraszających bodźców. Podpowiadamy, jak stworzyć proste, ale wygodne i praktyczne domowe biuro. 

Biurko i fotel do pracy   

Przy urządzaniu domowej przestrzeni do pracy najważniejsze są biurko oraz fotel. W najbardziej komfortowej sytuacji są osoby, mieszkające w dużych domach lub mieszkaniach. Najtrudniejsze zadanie mają z kolei mieszkańcy kawalerek. Praca na kanapie czy na łóżku jest bardzo utrudniona, ponieważ po pierwsze, w sypialni czy salonie nie brakuje rozpraszających bodźców, a dodatkowo mieszanie strefy pracy i relaksu działa bardzo niekorzystnie na psychikę.

Jeśli masz możliwość, najlepiej jest znaleźć wolne miejsce i tam postawić biurko oraz ergonomiczny fotel. W mniejszym mieszkaniu, jeśli nie zmieścisz na przestrzeni nowych mebli, postaraj się przy stole, gdzie pracujesz stworzyć sobie warunki do pracy, ale zaraz po jej zakończeniu, zawsze sprzątaj rzeczy kojarzące się z pracą i odkładaj na inne miejsce. 

Nie warto jednak rezygnować z odpowiedniego fotela, który zapewnia kręgosłupowi odpowiednie podparcie i pozwala na równomierne rozłożenie napięcia po ciele. Ergonomiczny fotel do pracy przy komputerze to inwestycja w swoje zdrowie.  

Blokada bodźców  

W domu zawsze znajdą się rzeczy, które w godzinach pracy trzeba zrobić “w międzyczasie”. Żeby móc wykonywać bez przeszkód swoje obowiązki, należy znaleźć sposób na zablokowanie bodźców i skupienie uwagi. Pomocne mogą być słuchawki, które wygłuszają hałas i poprawiają jakość pracy. Podobną funkcję mogą spełniać zatyczki do uszu, jeśli nie lubisz podczas pracy słuchać muzyki. Dla osób pracujących przy oknie bardzo przydatne mogą okazać się rolety wewnętrzne. Dzięki nim zasłonisz widoki zza okna oraz oślepiające i utrudniające pracę promienie słońca. 

Rośliny do domowego biura  

Obecność zieleni w pomieszczeniu poprawia skupienie, a dodatkowo niektóre rośliny pochłaniają i neutralizują pole elektromagnetyczne, wytwarzane przez komputery i inne urządzenia. W domowym biurze świetną i oczyszczającą powietrze dekoracją będą: skrzydłokwiat, zielistka, paproć, chamedora lub sansevieria. Rośliny na biurku to doskonała, minimalistyczna i ciekawa ozdoba.

Zdj. główne: Roberto Nickson/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*