HOBBYROZRYWKA

Niezbędniki każdego żeglarza

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Niezbędniki każdego żeglarza

Artykuł sponsorowany

Wyposażenie jachtu w odpowiednie narzędzia, akcesoria oraz właściwą odzież żeglarską stanowi podstawę bezpiecznego i udanego rejsu. Sprawdź, jakie elementy poprawią komfort żeglugi, ozdobią jacht i nadadzą mu bardziej osobistego charakteru. Dzięki starannie wybranemu wyposażeniu możesz także dać wyraz żeglarskiej pasji w domu.

Osprzęt i wyposażenie żeglarskie

Każdy miłośnik żeglarstwa, nawet najbardziej zaawansowany, nie powinien ignorować faktu, że woda jest nieprzewidywalnym żywiołem. Najlepszą gwarancję bezpieczeństwa stanowi odpowiednie przygotowanie się do rejsu, dlatego na pokładzie każdego jachtu powinien znajdować się osprzęt ratunkowy. W jego skład wchodzą kamizelki i koła ratunkowe, a także elementy, takie jak bojka ratownicza i drabinka ratunkowa, która umożliwia przedostanie się z wody na pokład jachtu.

Na wyposażeniu nie powinno również zabraknąć niezawodnych latarek oraz wyrobów pirotechnicznych, np. w postaci flar. Szeroki wybór elementów wyposażenia pokładowego, które pomogą zwiększyć bezpieczeństwo i wygodę żeglugi, znajdziesz na: https://www.szopeneria.pl/

Odzież i obuwie żeglarskie

Doświadczeni żeglarze wiedzą, że aura na wodzie szybko się zmienia i że należy być przygotowanym na zmienne warunki atmosferyczne. Najlepsza odzież na rejs to taka, która zapewnia swobodę ruchów, jest komfortowa podczas pracy na jachcie, a także odporna na działanie wody.

W wietrzne i deszczowe dni możesz potrzebować profesjonalnych sztormiaków. Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane – powinien być przede wszystkim wiatroszczelny, wodoodporny i szybkoschnący, a przy tym pozwalający skórze oddychać. Profesjonalne męskie sztormiaki posiadają wysoki, polarowy kołnierz, wyprofilowane rękawy i odblaskowe panele, dzięki którym praca pokładowa przebiega sprawniej.

Z kolei sztormiaki damskie często wyposażone są dodatkowo w ocieplane kieszenie, a także pasy i ściągacze u dołu kurtki pozwalające na regulację obwodu i dopasowanie kurtki do każdej sylwetki. Niezależnie od pogody należy zadbać o komfort termiczny podczas wysiłku fizycznego i wykonywania prac na pokładzie.

Pomocne będą koszulki żeglarskie z szybkoschnącego materiału oraz rękawice. W okresie jesienno-zimowym dobrze jest mieć ze sobą ciepłą bieliznę termiczną, polarową bluzę oraz nieprzemakalne spodnie. Dla ochrony głowy przed zimnem weź ze sobą też wełnianą czapkę. Jeśli chodzi o obowie, to niezbędnie będzie zaopatrzenie się w dwie pary butów – jedne do chodzenia po brzegu, a drugie, najlepiej z antypoślizgową podeszwą, do poruszania się po jachcie.

Specjalistyczną i outdoorową odzież żeglarską renomowanych firm ma swojej ofercie sklep żeglarski Szopeneria. Ofertę znajdziesz pod adresem: https://www.szopeneria.pl/pl/c/ODZIEZ-I-OBUWIE/504

Akcesoria w marynistycznym stylu do domu i jachtu

Dodatki marynistyczne mogą stanowić świetny pomysł na prezent dla miłośników sportów wodnych i doświadczonych żeglarzy. Jeśli szukasz funkcjonalnych i estetycznych dekoracji do domu lub jachtu, sprawdź koniecznie bawełniane pościele z motywem kotwicy i morza, obrusy w stylu żeglarskim, a także lampy inspirowane latarniami i lampionami.

Ciekawą ozdobą mogą być również mosiężne zegary na drewnianej podstawie, które możesz powiesić w Twoim osobistym porcie jachtowym. Jeśli szukasz wyposażenia do jachtu, sprawdź dodatki i akcesoria marynistyczne dostępne na: https://www.szopeneria.pl/pl/c/HOME/727 

Zdj. główne: Markos Mant/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*