MODA I URODAPIELĘGNACJA

Kąpiel w codziennej pielęgnacji ciała – jak powinna wyglądać, aby dała najlepsze efekty?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Kąpiel w codziennej pielęgnacji ciała – jak powinna wyglądać, aby dała najlepsze efekty?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Codzienny prysznic, czy kąpiel w wannie to dla każdego nas codzienny rytuał. Zazwyczaj sprowadza się go po prostu do zmycia z siebie potu i zanieczyszczeń, które osiadają na skórze i włosach w ciągu dnia. Warto jednak poświęcić kilka dodatkowych chwil, aby codzienna pielęgnacja naszego ciała nabrała nieco innego wymiaru i dawała dużo większe efekty niż samo oczyszczanie.

Regularny peeling

Usuwanie martwego naskórka to bardzo ważny proces, który nie tylko oczyszcza naszą skórę, ale także pobudza w niej krążenie. Ciekawe produkty z tej gamy możecie znaleźć między innym na https://skin79-sklep.pl/category/pielegnacja-ciala. Co ważne regularnie wykonywany peeling poprawia kondycję skóry i jej wygląd. Wystarczy raz – dwa razy w tygodniu podczas kąpieli oczyścić w ten sposób skórę, aby po miesiącu zauważyć znaczące efekty.

Szczotkowanie ciała

Coraz popularniejszym sposobem na poprawę przepływu krwi i limfy jest codzienne szczotkowanie ciała specjalną szczotką lub rękawicą. Zabieg ten powinien być wykonywany przed kąpielą, a nie trakcie. Jest to swego rodzaju alternatywa lub uzupełnienie dla regularnych peelingów. Oprócz wpływu na krążenie, świetnie działa także na złuszczanie naskórka.

Zimne prysznice

Nie od dzisiaj wiadomo, że gorące, długie kąpiele nie są zdrowe dla naszego ciała. Osłabiają serce i wysuszają ciało. Warto jednak, dla poprawy krążenia i jędrności wdrożyć regularne, zimne prysznice. Nie tylko świetnie pobudzają, ale także ujędrniają. Działają także cuda w kwestii odporności.

Codzienne nakładanie balsamu

Balsam, masło, krem do ciała to absolutny must have dla każdego bez względu na typ skóry. Po każdej kąpieli powinno się nałożyć cienką warstwę balsamu, aby odpowiednio odżywić skórę po jej umyciu. Dla tych, którzy nie lubią tłustego efektu, warto rozważyć balsam po prysznic, który rozsmarowuje się, jak żel do mycia. Po jego nałożeniu wystarczy spłukać skórę wodą i gotowe!

Sauna, jako świetne uzupełnienie

Bardzo dobrym sposobem na oczyszczanie jest także sauna. Otwiera pory, oczyszcza skórę z toksyn. Świetnie wspomaga codzienną pielęgnację ciała. Zarówno sauna sucha, jak i mokra to bardzo korzystne rozwiązanie dla naszej skóry i gdy jest okazja – koniecznie z niej skorzystaj!

Regularna pielęgnacja ciała to lek na upływający czas

Każdy zabieg pielęgnacyjny warto rozbudowywać o dodatkowe działania i kosmetyki, aby efekt był jeszcze lepszy. Kluczem do sukcesu jest systematyczność, nie mniej dobre kosmetyki również odgrywają dużą rolę. W samym procesie ogromne znaczenie ma jednak samozaparcie i chęć zmiany, aby codzienna pielęgnacja ciała była czymś więcej, niż zwykłym pozbywaniem się zanieczyszczeń z powierzchni naszej skóry!

Grafika: freepik.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*