HOBBYZRÓB TO SAM

Naucz się pleść makramy podczas warsztatów on-line!

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Naucz się pleść makramy podczas warsztatów on-line!

Już w najbliższą sobotę o godzinie 19.00 odbędzie się druga część warsztatów on-line, podczas których będzie można nauczyć się sztuki zaplatania makram. Tym razem Marta Zakrzewska pokaże, jak zapleść kwietnik!

Co warto wiedzieć o makramach?

Makramy to starożytna sztuka wiązania sznurków, bez użycia igieł, drutów lub szydełka. W średniowieczu, gdy sztuka ta dotarła do Europy tworzono makramowe ozdoby do królewskich szat, a także pokrycia na łoża, szezlongi czy fotele. Najpopularniejszym wykorzystaniem techniki plecenia makramy jest tworzenie dużych ozdób ściennych, jednak obecnie za pomocą makramy można wykonać praktycznie każdy przedmiot. Dowodem na to jest sama organizatorka warsztatów. Marta Zakrzewska to projektantka i autorka makram, właścicielka bloga Marhert Crefts. Sztuką zaplatania makram zajmuje się od lat, cieszy się też dużą popularnością w internecie, a pośród plecionych makram tworzy tak niepowtarzalne i piękne dzieła, jak poduszki dekoracyjne, ślubne ozdoby, podkładki, lustra, torebki, abażury, półki czy huśtawki.

https://www.instagram.com/p/CGjqAlFljIs/

Obecnie zainteresowanych bezpłatnymi warsztatami jest już ponad 3.5 tysiąca osób. Jeśli chcesz wziąć udział w szkoleniu to koniecznie wejdź na wydarzenie organizowane na Facebooku i sprawdź jakie materiały będą ci potrzebne podczas zajęć!

Fot. Elena Putina/Unsplash

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*