ZDROWIE

Regularne badania – sposób na bycie w dobrym zdrowiu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Regularne badania – sposób na bycie w dobrym zdrowiu

Artykuł sponsorowany

Zdrowa i zbilansowana dieta, odpowiednia ilość snu, regularna aktywność fizyczna… wszystko to ma ogromny wpływ na nasze zdrowie. Nie możemy zapominać jednak o znaczeniu regularnych badań. Jakie badania warto wykonywać rutynowo? Oto krótka lista, która pomoże Ci zadbać o kondycję i dobre samopoczucie!

Regularne badania mogą być kluczem do sukcesu, jeśli chodzi o zdrowie i dobre samopoczucie. Co jednak powinno znaleźć się na liście cyklicznych badań, które pozwolą na monitorowanie stanu zdrowia?

Badania podstawowe 

Jeśli chcesz zadbać o swoje zdrowie oraz monitorować ogólną kondycję Twojego organizmu, to najważniejsze będzie regularne wykonywanie badań podstawowych, a konkretniej badań z krwi. Morfologia jest bowiem badaniem stanu i zawartości poszczególnych elementów krwi, między innymi erytrocytów, poziomu hemoglobiny, leukocytów, limfocytów, monocytów oraz płytek krwi. Dzięki wykonaniu morfologii co najmniej raz na rok możliwe jest wykrycie nieprawidłowości takich jak odwodnienie, choroby zakaźne, infekcje i stany zapalne, niedobory podstawowych pierwiastków (na przykład żelaza, witaminy B12, kwasu foliowego), anemia, czerwienica, białaczka, mononukleoza, nowotwory, a nawet zakażenia wirusem HIV. 

Jak więc widzisz, podstawowe badania z krwi potrafią wiele powiedzieć o Twoim stanie zdrowia, dlatego też nie zapominaj o nich podczas corocznej kontroli lekarskiej. 

Zdrowie kobiece

Jeśli chcesz cieszyć się pełnią zdrowia, to nie zapominaj także o zadbaniu o zdrowie kobiece. Wizyta w gabinecie ginekologicznym raz w roku powinna być Twoim nawykiem. Dlaczego? 

Ponieważ profilaktyka w ginekologii ma na celu wczesne wykrywanie zmian nowotworowych i innych chorób oraz zmian anatomicznych, zakażeń bakteryjnych, zarażeń grzybiczych i tym podobnych schorzeń, a jak wiadomo, zarówno w przypadku większych nieprawidłowości, jak i mniejszych, wczesne wykrycie daje większe szanse na szybkie wyleczenie.

Raz na jakiś czas warto zdecydować się również na wizytę w fizjoterapeutki uroginekologicznej. Taka terapia uroginekologiczna polega przede wszystkim na nauce świadomości kobiecego ciała oraz utrwalaniu prawidłowych wzorców ruchowych. 

Zdrowie psychiczne

Dla pełnej witalności i dobrego samopoczucia ogromne znaczenie ma także dbanie o zdrowie psychiczne. Jeśli więc czujesz, że sobie z czymś nie radzisz lub zmagasz się z ogromnymi nakładami stresu, to warto zdecydować się wizytę w gabinecie terapeutycznym. Pomocny może okazać się również tak zwany test psychometryczny

Jeśli szukasz profesjonalnego wsparcia psychologicznego, to koniecznie sprawdź stronę https://puer-zawiercie.pl/AAC.  

Fot.: MART PRODUCTION/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*