MODA I URODAPIELĘGNACJA

Krem do depilacji – jak go stosować?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Krem do depilacji – jak go stosować?

Gładka, pozbawiona zbędnego owłosienia skóra na całym ciele to marzenie wielu z nas, Twoje chyba także. Na rynku dostępnych jest wiele różnych metod usuwania owłosienia i wystarczy znaleźć odpowiednią do własnych potrzeb, aby cieszyć się pożądanym efektem. Czym jest, jak działa i jak stosować krem do depilacji?

Działanie kremu do depilacji

Depilacja kremem to niedrogie i bezbolesne rozwiązanie, w pełni bezpieczne dla Twojego organizmu. Swoją skuteczność zawdzięcza związkom chemicznym – tioglikolanowi sodu lub wapnia – które rozpuszczają naturalny budulec Twojego włosa, czyli keratynę. Substancje te wnikają głęboko pod skórę, dzięki czemu usuwają włosy już u nasady, przedłużają tym samym efekt gładkiej skóry, ponieważ włoski wolniej odrastają. Ważne jest jednak, aby uniknąć podrażnień, odpowiednio dobrać krem do depilacji oraz stosować go według zaleceń producenta. 

Jaki krem do depilacji wybrać?

Mimo że krem jest bezpieczną metodą depilacji ciała, to musisz pamiętać, że jest to środek chemiczny – nieodpowiednio dobranym możesz sobie jedynie zaszkodzić i doprowadzić do niepotrzebnych podrażnień skóry. Innego kremu użyjesz do depilacji miejsc intymnych, innego do nóg i jeszcze innego do twarzy. Przed zakupem warto sprawdzić „moc” danego kremu i dobrać odpowiednio do typu skóry. Ponieważ włosy są dosyć silnie rozpuszczane, producenci kremów oferują szeroki wybór składników aktywnych zawartych w swoich kosmetykach, aby podczas depilacji zapewnić odpowiednią pielęgnację i regenerację skóry po zabiegu. Kolejnym kryterium, na jakie powinnaś albo powinieneś zwrócić uwagę, jest prędkość działania. Na rynku znajdziesz te ekspresowe kremy, działające już po 3 minutach od nałożenia oraz takie, których efekt widoczny jest dopiero po 10–15 minutach. Warto jednak poświęcić chwilę, aby następnie cieszyć się pożądanym efektem. 

Fot. forma82/Adobe Stock

Jak stosować krem do depilacji?

Krem do depilacji to jedna z najszybszych i najprostszych metod pozbywania się zbędnego owłosienia. Kiedy masz już wybrany odpowiedni kosmetyk do Twoich indywidualnych potrzeb, pozostaje już tylko wypróbować nowy zakup. Instrukcję szczegółowo opisaną znajdziesz na opakowaniu, będzie ona dotyczyła tego konkretnego kremu i warto zapoznać się z nią przed jego zastosowaniem. Jednak sposób aplikacji zazwyczaj nie różni się między produktami. Przed pierwszym zastosowaniem warto wykonać próbę uczuleniową na niewielkim fragmencie skóry, aby upewnić się, że żaden składnik nie wpłynie negatywnie na Twoją skórę. Kremy nie są zalecane w przypadku alergików, kobiet w ciąży oraz osób z wrażliwą skórą. Kiedy przeprowadzona została przez Ciebie próba uczuleniowa i nie ma przeciwwskazań do zabiegu, pamiętaj o odpowiednim przygotowaniu powierzchni skóry. 

Najważniejsze, aby mieć oczyszczoną i wysuszoną skórę w miejscu, które chcesz wydepilować. Kiedy jest ona przygotowana do zabiegu, nałóż grubą warstwę kosmetyku i odczekaj zalecany przez producenta czas. Pamiętaj, że tego kremu nie wciera się w skórę, powinien pozostać on w takiej formie przez kilka minut. Po upływie czasu zbierz krem razem z usuniętymi włoskami dołączoną do opakowania plastikową szpatułką i umyj wydepilowaną powierzchnię letnią wodą bez mydła. Po zabiegu warto użyć kremu lub balsamu opóźniającego odrastanie włosków, który przedłuży efekt. Pamiętaj, że nie należy przetrzymywać kremu zbyt długo, ponieważ efekt może mijać się z oczekiwanym – niepotrzebnie podrażnisz skórę i zniechęcisz się do tej formy depilacji.

Znalezienie odpowiedniej techniki depilacji ciała nie należy do najłatwiejszych. Czasami jest to bardzo długotrwały proces polegający na metodzie prób i błędów. Warto jednak wypróbować krem, który jest niedrogą, bezbolesną i stosunkowo trwałą metodą pozbywania się niepożądanego owłosienia. Kiedy już znajdziesz sposób idealny, możesz się cieszyć gładką skórą bez podrażnień i odetchnąć z ulgą.

Zdjęcie główne: New Africa/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*