MODA I URODA

Pierścionki na palce – najpopularniejszy element biżuterii

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Pierścionki na palce – najpopularniejszy element biżuterii

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kiedy myślisz o biżuterii, najczęściej w pierwszej kolejności widzisz przed oczami wyobraźni pierścionki, a w dalszej kolejności zapewne naszyjniki. Pierścionki na palce to najczęściej noszony i wybierany element biżuterii. Czy są tu jakieś modowe trendy, które warto znać? Jaki pierścionek wybrać na daną okazję? Podpowiadamy!

Pierścionki – biżuteria na co dzień i na specjalną okazję

Większość pań uwielbia nosić na co dzień pierścionki. Subtelny, elegancki pierścionek to doskonałe dopełnienie stroju, zarówno noszonego w pracy, jak i mniej formalnego. Pierścionki na palce zakładamy na spotkania z przyjaciółmi i na romantyczną randkę, a także na wieczorowe wyjścia i uroczyste okazje. Pierścionek to także zwyczajowy element oświadczyn. Jego wzór i materiał, z jakiego jest wykonany, symbolizuje i wyraża więcej, niż można powiedzieć słowami, dlatego panowie chętnie w ten sposób okazują swoje uczucia. Pierścionki noszone na co dzień są zazwyczaj stonowane, ale nie ma tu jednoznacznych reguł. Wszystko zależy od indywidualnego stylu i gustu danej osoby. Pierścionek zaręczynowy, który może być bardzo strojny, można także nosić na co dzień – jest to nawet mile widziane. Wybór biżuterii to kwestia bardzo osobista, choć musimy pamiętać o tym, że im bardziej okazały pierścionek, tym w większym stopniu przykuwa uwagę otoczenia.

Pierścionki na palce złote i srebrne – jaki wybrać?

Złoto i srebro to metale, z których najczęściej wykonywane są pierścionki na palce. Złote pierścionki są kilkukrotnie droższe niż te wykonane ze srebra, ale jest opcja pozłacanego srebra, które jest tańsze, a doskonale oddaje blask złotego kruszcu. Wybór pierścionka to kwestia naszych preferencji oraz oczywiście zasobności portfela. Srebrne pierścionki na palce mają rozsądne ceny, są też zdecydowanie lepszą opcją niż pierścionki wykonane z metalu – srebro i złoto nie powodują uczulenia. Wzór i wygląd pierścionka, jaki nam się podoba, to kwestia bardzo indywidualna. Pierścionki są jednak dostępne w tak bogatej gamie wzorów, że każda osoba bez problemu znajdzie ten, który ją zachwyci. Dotyczy to również panów, którzy wybierają pierścionek zaręczynowy. W tym wypadku warto jednak delikatnie podpytać wybrankę o jej preferencje i wybrać pierścionek, który idealnie wpasuje się w jej gust. Ważny jest też rozmiar pierścionka – zbyt duży może zsunąć się z palca, a za mały będzie niewygodny.

Jak dobrać właściwy rozmiar pierścionka?

Najprostszy sposób to oczywiście przymierzyć pierścionek przed zakupem. Jeśli kupujemy pierścionek na prezent, można wziąć na wzór pierścionki noszone przez daną osobę albo poprosić ją o zmierzenie palca za pomocą tasiemki. Zbyt duży pierścionek można też oddać do zmniejszenia.

Zdjęcie: materiał prasowy Klienta.

artykuł partnera

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*