TECHNOLOGIA I INFORMATYKAUMIEJĘTNOŚCI

Jakie zalety ma druk termotransferowy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie zalety ma druk termotransferowy?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Coraz popularniejszym wyborem jest druk termotransferowy, ponieważ wykorzystuje nowoczesną technologię, co w znaczący sposób wpływa na jakość i trwałość druku. Tak naprawdę to rozwiązanie ma też wiele innych zalet – poznaj je, a dowiesz się, czy ta opcja jest dla Ciebie.

Najważniejsze zalety druku termotransferowego

Ekonomiczne rozwiązanie

W miejscach, gdzie bardzo często drukowane są etykiety bądź inne elementy, kluczowe znaczenie ma to, żeby wykorzystywany sprzęt był ekonomiczny. Właśnie z tego powodu popularność zyskują drukarki działające w oparciu o technologię termotransferową. W tym przypadku nie musisz ciągle dbać o uzupełnianie tuszu lub kupowanie nowych tonerów. Sprawia to, że tego typu drukarki są naprawdę tanie w użytkowaniu, dlatego są tak chętnie wybierane przez firmy z branży przemysłowej.

Szerokie zastosowanie

Warto wspomnieć o tym, jak szerokie zastosowanie ma druk termotransferowy. Po prostu tego typu urządzenia można wykorzystywać zarówno w domu, jak i w biurze, a nawet w przemyśle. Oczywiście ma to związek z poszczególnymi cechami nadruku. Zwróć jednak uwagę na to, że najczęściej ten druk jest stosowany przez firmy transportowe i magazyny. Z pewnością powstałe elementy doskonale będą się prezentować nawet wtedy, gdy dookoła panują trudne warunki.

Szerokie zastosowanie druku termotransferowego ma również związek z tym, jak wiele form mogą przybrać stworzone etykiety, grafiki czy napisy. W końcu bez problemu można je przykleić do podłoża – zarówno do płaskiej, jak i walcowatej powierzchni. Oprócz tego nadruki są chętnie stosowane do oznakowania słoików, kabli itp.

Trwały druk

Wykorzystana technologia zwiększyła odporność druku termotransferowego. W ten sposób zyskujesz pewność, że stworzone grafiki, zapisy czy etykiety nie ulegną zniszczeniu. Tym bardziej że doskonale radzą sobie nawet z uszkodzeniami mechanicznymi. Dodatkowo druk nie ściera się, ani nie przeciera. Dzięki temu napisy, obrazki, znaki itp. będą cały czas widoczne – bez względu na miejsce, gdzie akurat się znajdują. 

Możliwości drukowania kolorowych elementów

Bez wątpienia jednym z najważniejszych atutów termotransferowego druku jest to, że nie musisz ograniczać się jedynie do czarno-białych etykiet. Ta technologia zapewnia Ci jeszcze więcej możliwości, a przede wszystkim umożliwia drukowanie kolorowych elementów. Jest to jeszcze łatwiejsze, bo taśmy są dostępne w wielu ciekawych kolorach i formach. Tym samym każdy produkt zyskuje indywidualny design – dopasowany do identyfikacji wizualnej marki, przekazu, obowiązujących zasad lub do Twojego gustu.

Druk odporny na promienie słoneczne

Kolejną ważną cechą druku termotransferowego jest to, że ta opcja jest naprawdę odporna na światło. Dzięki temu poszczególne elementy mogą być stosowane nawet w trudnych warunkach. Jednocześnie masz pewność, że druk nie zmieni się pod wpływem szkodliwego promienia UV. Dodatkowym atutem jest fakt, iż ta technologia nie ulega zniszczeniu pod wpływem zarówno niskich, jak i bardzo wysokich temperatur

Fot.: https://intrex.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*