TECHNOLOGIA I INFORMATYKA

Najgorętsze premiery gier na PS4 – co warto kupić?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Najgorętsze premiery gier na PS4 – co warto kupić?

Pierwsza połowa roku okazała się wyjątkowym czasem dla producentów gier komputerowych – także wydawanych na Playstation 4. Czas izolacji sprzyjał oddawaniu się wirtualnej rozrywce. Czy premiery przełomu lata i jesieni odniosą podobny sukces? Oto kilka gorących tytułów wydanych na PS4.

Wasteland 3 – 28 sierpnia 2020

InXile Entertainment wprowadza na rynek kolejną odsłonę cenionej gry RPG w postapokaliptycznym klimacie. Tym razem rozgrywka toczyć się będzie w mroźnym Kolorado, gdzie wcielimy się w przedstawiciela Strażników Pustkowi. Od zera będziemy musieli  zbudować pozycję w sytuacji, gdy nasi współtowarzysze zostaną wymordowani, mieszkańcy zaś mają raczej blade pojęcie o istnieniu elitarnych sił czuwających nad ich bezpieczeństwem. Podejmowane przez nas decyzje i wykonywane zadania będą przekładać  się na to, jaki scenariusz zakończenia rozgrywki nas czeka. W porównaniu do poprzednich wersji rozbudowano system dialogów, wprowadzono też ciekawy sposób funkcjonowania pojazdów, które służą nie tylko jako środki lokomocji, ale i magazyny potrzebnych przedmiotów. W Wasteland 3 zagramy zarówno w trybie single, jak i multiplayer. Cena w dniu premiery: 249,99 zł. 

Marvel’s Avengers – 4 września 2020

Square-Enix wydaje kooperacyjną grę akcji, która opiera się na fabule uniwersum Marvela. W rozgrywce możemy się wcielić w Iron Mana, Kapitana Amerykę czy Czarną Wdowę. Duże oczekiwania graczy względem tego tytułu napotykają na grę-usługę, której zawartość jest wciąż modyfikowana i rozwijana. Fabuła rozpoczyna się w ‘’Dniu A’’, kiedy to ma miejsce otwarcie nowej siedziby Avengers w San Francisco. Prowadzone przez superbohaterów wydarzenie prowadzi do nieoczekiwanej ruiny miasta wskutek eksplozji. Oskarżeni bohaterowie rozdzielają się, ale szybko okazuje się, że nowa sytuacja zmusza ich do ponownego połączenia sił. 

Wybierając poszczególne postaci, odwzorowane na komiksowych, eksplorujemy kolejne etapy, zwalczając groźnych przeciwników. Postęp rozgrywki to nowe zdolności herosa, który ulega stałemu doskonaleniu. Jeśli chodzi o personalizację postaci, poprzeczka została postawiona naprawdę wysoko. W grę można zagrać samemu lub w maksymalnie 4-osobowej drużynie. W dniu premiery zapłacimy za nią 249,90 zł. 

Stolaris Games – Czy warto kupić konsolę PS4 w 2020 roku?

Project Cars 3 – 28 sierpnia 2020

Slightly Mad Studios oferuje graczom grę wyścigową z serii Project Cars. Tym razem sercem rozgrywki jest budowanie kariery. Zadbano o lepsze wyczucie postępu gry i ułatwione zostało wejścia w nią początkujących graczy. W grze otrzymujemy dostęp do własnego garażu z opcją przechowywania samochodów, które można w dowolny sposób tuningować. Możliwość modyfikacji nie tylko designu, ale i części samochodu, daje prawdziwą frajdę. Na fanów serii czeka odświeżony model sterowania, lepiej odwzorowane elementy rozgrywki np. zderzenia samochodów i 200 samochodów do ścigania się na 140 różnych torach. Za grę zapłacimy 249,00 zł.

Iron Harvest – 1 września 2020

Bardzo interesująca propozycja od KING Art z uniwersum wykreowanym przez polskiego artystę Jakuba Różalskiego. Przenosi nas w alternatywną rzeczywistość po I wojnie światowej, gdzie ludzkość zupełnie inaczej zaprojektowała postęp technologiczny. Europa podzielona przez Imperium Saksonii, Polanię i Rusviet znów staje na drodze do kolejnego wielkiego konfliktu. Fabuła odkrywa się przed nami wraz z wyborem jednej z trzech różnych kampanii, gdzie gramy jednym z bohaterów i jego zwierzęcymi kompanami. Będą to Anna i niedźwiedź Wojtek, Gunter z wilkami Nacht i Tag oraz Olga z tygrysicą Changa. 

Gra jest typem strategii czasu rzeczywistego, gdzie pierwszorzędne znaczenie ma starcie militarne poprzedzone rozbudową armii. Można grać samotnie, w kooperacji lub trybie wieloosobowym. Gra będzie kosztowała 189,90 zł. 

Tony Hawk’s Pro Skater 1 + 2 – 4 września 2020

Vicarious Visions oferuje graczom zupełnie odświeżone wersje pierwszych dwóch części kultowego już Tony Hawka. Ekstremalna jazda na deskorolce będzie tym przyjemniejsza, że w stosunku do wersji z 1999 i 2000 r. zmieni się nie tylko rozdzielczość gry. Na graczy czeka też zwiększona liczba celów i nowe sztuczki na deskorolce. Grać można pojedynczo, w trybie współdzielonym lub wieloosobowym. Za grę zapłacimy 162,00 zł.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*