TECHNOLOGIA I INFORMATYKAUMIEJĘTNOŚCI

Kreator stron www – czy może się równać z usługami programisty?

Potrzebujesz ok. 8 min. aby przeczytać ten wpis
Kreator stron www – czy może się równać z usługami programisty?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Planujesz założyć własną stronę internetową, ale nie do końca wiesz, jak się za to zabrać? Niezależnie od potrzeb – może to być witryna osobista lub biznesowa – do wyboru masz dwie ścieżki. Z jednej strony, możesz wybrać kreator stron www i zbudować swoją witrynę samodzielnie. Z drugiej zaś, istnieje możliwość skorzystania z usług profesjonalisty, który zajmuje się projektowaniem i programowaniem stron. W niniejszym artykule sprawdzamy, która z tych dwóch opcji jest bardziej opłacalna i przynosi lepsze efekty.

Kreator stron www – co to takiego?

Kreator stron www to narzędzie, za pomocą którego każdy może bez większych przeszkód zbudować własną witrynę od podstaw. Przykładem takiej platformy może być Zyro, gdzie użytkownicy posługują się gotowymi szablonami oraz funkcjami AI, aby osiągnąć zamierzony cel. Tworzenie stron www za pomocą Zyro to przedsięwzięcie niezwykle atrakcyjne, gdyż pozwala na pełną kontrolę bez konieczności znajomości języków programowania.

Właśnie tak powinien działać każdy najlepszy kreator stron www, a więc umożliwiać nawet laikowi budowę własnej witryny. Nie ma co ukrywać, że nauka kodowania nie należy do najłatwiejszych zadań na świecie. Tymczasem praca z kreatorem udowadnia, że przy pomocy funkcji drag&drop (ang. „przeciągnij i upuść”) można stworzyć wyjątkowe strony www.

Wysokiej jakości kreator stron www dostarcza opcje, jakich potrzeba w kontekście projektowania i budowy profesjonalnych witryn. Co więcej, wspomniana przez nas platforma Zyro opiera się na intuicyjnym interfejsie, a także wygodnych w obsłudze funkcjach dodatkowych. Działając w kreatorze każdy może poczuć swobodę ruchów, dostosowując poszczególne elementy według własnych potrzeb i oczekiwań.

Nic dziwnego, że nowoczesne kreatory stron www stają się konkurencyjne dla profesjonalnych informatyków. Projektanci i programiści wciąż jednak mają ręce pełne roboty, a wielu klientów uważa, że ich usługi są niezastąpione. Czy aby na pewno?

Czym zajmuje się projektant i programista stron internetowych?

Projektanci stron internetowych są odpowiedzialni za zaprogramowanie kodu, który „mówi” stronie internetowej, jak ma działać. Tworzą witryny, które powinny być „przyjazne dla użytkownika”, co oznacza, że są łatwe w nawigacji dla osób z nich korzystających. Ich zadaniem jest również dostarczanie dodatkowych funkcji, takich jak budowa galerii, newsletterów, paneli rejestracji i logowania czy systemów płatności online.

Programiści znają zaawansowaną technologię, a także rozumieją, jak działają komputery i serwery internetowe. Są również zaznajomieni z wieloma programami, aplikacjami internetowymi i językami programowania internetowego. Wśród nich wymienić można języki HTML, JavaScript (JS), Python czy też C++.

Praca deweloperów stron może obejmować spotkania z klientami w celu omówienia ich potrzeb lub sposobów utrzymania funkcjonowania i aktualności witryn. Twórcy internetowych konstruują układ, tworząc ciekawą wizualnie stronę główną, a także intuicyjną konstrukcję pozostałych elementów. Po uruchomieniu stron programiści zapewniają, że działają one na wszystkich przeglądarkach internetowych, testując i aktualizując w razie potrzeby.

Kreator stron www czy programista – co będzie dla Ciebie lepszym rozwiązaniem?

Jeżeli zdecydujesz się uruchomić własną stronę internetową, musisz najpierw zastanowić się, w jaki sposób chcesz ją zbudować. Czy masz możliwości, czas i chęci, aby zrobić to samodzielnie? A może wolisz polegać na usługach doświadczonych informatyków, którzy zrobią wszystko za Ciebie?

Należy postawić kawę na ławę: zarówno kreator stron www, jak i web developer mają swoje zalety, ale też wady. W związku z tym, przyjrzyjmy się mocnym i słabym stronom obu rozwiązań, aby ułatwić Ci ostateczną decyzję.

Kreator stron www – zalety i wady

Zacznijmy od przedstawienia plusów i minusów samodzielnej pracy w kreatorze stron internetowych. Doświadczenie pokazuje, że praca z kreatorem takim jak Zyro to bułka z masłem. Oto kilka wybranych zalet na potwierdzenie naszej opinii:

 • Większa kontrola nad produktem. Kreator stron www pozwala Ci sterować wszystkimi elementami witryny, które możesz dowolnie edytować i dostosowywać. Nie musisz czekać na dewelopera, aż wprowadzi pożądane zmiany, gdyż kreator umożliwia intuicyjną implementację poprawek.
 • Łatwiejszy start. Wysokiej jakości kreator stron www zawiera gotowe szablony, na których możesz bazować. To z kolei oznacza, że od razu po otwarciu platformy da się przejść do budowy własnej witryny. Bazując na gotowcach będziesz w stanie komfortowo projektować, a także rozbudowywać własną stronę internetową.
 • Dodatkowe narzędzia AI. Dzięki wykorzystaniu sztucznej inteligencji w kreatorze, sporo funkcji dodatkowych ułatwia pracę z wypełnianiem stron treścią. Do Twojej dyspozycji pozostają generatory logo, nagłówków, nazw, a nawet edytory graficzne czy kreatory tekstów.
 • Możliwość rejestracji domeny i hostingu. Kreator daje możliwości graficznej budowy strony, a następnie „zaparkowania” jej pod adresem domeny. Co więcej, od razu można też wykupić hosting, czyli przestrzeń dyskową do przechowywania plików webowych.
 • Bardziej komfortowa obsługa. Nie musisz znać języków programowania ani uczyć się skomplikowanego oprogramowania CMS, aby zarządzać swoją stroną. Nawet w przypadku działalności e-commerce obsługa witryny jest przejrzysta i łatwa. Zamówieniami i klientami da się sterować praktycznie nie wychodząc z łóżka!

Jakie są wady kreatorów stron internetowych? Z pewnością trzeba mieć trochę wolnego czasu, żeby poświęcić się budowie strony. Jest to bodaj największy zarzut, jaki można znaleźć pod kątem tego rozwiązania. Dlatego też wydaje się, że praca z kreatorem jest dobrą opcją dla każdego użytkownika Internetu.

Programista stron internetowych – wady i zalety

Darmowe zdjęcie z galerii z bezprzewodowy, biały, biurko

Źródło: https://www.pexels.com/pl-pl/zdjecie/rece-biurko-laptop-internet-4974912/

Porównując profesjonalnego programistę z samodzielnym kreatorem stron internetowych, warto zacząć od słabszych stron współpracy z informatykiem. W tym celu trzeba odpowiedzieć sobie na kilka pytań, zanim podejmie się tego typu kolaborację:

 • Czy mam odpowiedni budżet? Rynek deweloperski jest niezwykle szeroki, a stawki bardzo zróżnicowane. Uśredniając aktualne ceny, koszt budowy strony www przez programistę waha się między 1 500 a nawet 20 000 złotych. Jeżeli wolisz zaoszczędzić pieniądze na kreacji witryny, lepiej zrobić to samodzielnie.
 • Czy mam dość czasu? O ile podstawową stronę w kreatorze zbudujesz w jedno popołudnie, o tyle deweloper może potrzebować znacznie więcej godzin pracy. W zależności od natłoku zleceń, budowa witryny zajmuje programistom od kilku dni do kilku tygodni. Jeśli zależy Ci na czasie, powinieneś przetestować kreator stron www.
 • Czy potrzebuję ponadprzeciętnej funkcjonalności? W przypadku, gdy Twoja strona internetowa ma być nieskomplikowana i prosta w użyciu, nie potrzebujesz wsparcia dewelopera. Zgłoś się po profesjonalne usługi tylko wtedy, kiedy oczekujesz prawdziwych fajerwerków i czegoś totalnie niestandardowego.
 • Czy oczekuję opieki posprzedażowej? Najlepsi deweloperzy są w stanie zaoferować dalszą pomoc w aktualizacjach strony już po jej publikacji w sieci. Dzięki kreatorowi stron będziesz w stanie robić to samodzielnie, a wszelkie zmiany okażą się intuicyjne i komfortowe.

Wśród zalet projektantów i programistów webowych należy jednak podkreślić ich szeroką wiedzę, a nierzadko też zaangażowanie. Współpracując z web developerem zyskujesz pewność, że Twoja strona będzie w dobrych rękach. Jest to zatem idealna opcja dla wszystkich użytkowników, którzy oczekują wsparcia na wielu płaszczyznach. Dzięki temu można spać spokojnie, gdyż profesjonalista zawsze zadba o najlepszy kształt Twojej witryny, jak również rozwiąże wszelkie problemy i niedociągnięcia.

Kreator stron www czy web developer – werdykt końcowy

Biorąc pod uwagę wszystkie informacje, jakie zgromadziliśmy w powyższym tekście, możemy pokusić się o małe podsumowanie. Zdecyduj, co lepiej określa Twoje potrzeby:

A:

 • Potrzebuję podstawową stronę internetową.
 • Mam wolną chwilę, żeby zrobić ją samodzielnie przy pomocy intuicyjnego kreatora stron www.
 • Nie chcę wydawać mnóstwa pieniędzy.
 • Potrzebuję szybko opublikować stronę w Internecie.
 • Chcę mieć pełną kontrolę nad wszystkimi aspektami mojej witryny.

B:

 • Mam spory budżet i nie zawaham się go użyć.
 • Boję się samodzielnie tworzyć strony www.
 • Nie potrzebuję kontroli, wolę, żeby ktoś aktualizował stronę za mnie.
 • Chcę otrzymać jedyny i niepowtarzalny design.
 • Potrzebuję dodatkowej funkcjonalności, jakiej nie znajdę w kreatorze.

Jeśli bliżej Ci do haseł zawartych w punkcie A, wybierz kreator stron www. Opowiadasz się bardziej za ideami z punktu B? Wówczas zatrudnij profesjonalnego dewelopera. Ostateczna decyzja należy wyłącznie do Ciebie, a my życzymy Ci powodzenia i wytrwałości!

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*