HOBBYROZRYWKA

Jakie elementy przydadzą się podczas survivalu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jakie elementy przydadzą się podczas survivalu?

Artykuł sponsorowany

Survival to umiejętności związane z przetrwaniem w ekstremalnych warunkach. Może być też ciekawym i przydatnym hobby. Ważne jest, żeby umieć przygotować się na ciężkie sytuacje. 

Podstawy survivalu 

Niezbędne elementy podczas survivalu to: woda, ogień, schronienie i pożywienie. To tak zwana Wielka Czwórka. Podstawowymi umiejętnościami są: znajdowanie i oczyszczanie wody, rozpalanie ogniska, budowanie schronienia, nawigacja. Jest to także polowanie oraz  przygotowywanie żywności. Ważna jest też umiejętność opatrywania ran i znajomość podstaw pierwszej pomocy.

Podczas survivalu warto nauczyć się, jak zachowywać spokój i jak planować rzeczy. Potrzebna jest tutaj duża wiedza i umiejętności. Przydatnymi elementami, które mogą pomóc w przetrwaniu, są noże, sznury, apteczka, żywność, kompas, lub latarka. Jeśli chcesz je zakupić, odwiedź sklep militarny. Kupisz tam między innymi krzesiwa, otwieracze, lornetki, menażki oraz specjalne obuwie. Wybór jest naprawdę ogromny. Znajdziesz tam rzeczy zarówno dla początkujących, jak i dla profesjonalistów. Wybierając się na wyprawę survivalową, zainwestuj w śpiwór, plecak, akcesoria do rozpalania ognia oraz do nawigacji

Niektórzy specjalnie przygotowują swój dom na gorsze czasy. Warto, żeby survival miał dwie korzyści. Po pierwsze, powinien podnosić jakość życia na co dzień. Może pomóc też w ekstremalnych sytuacjach. Przykładem jest hodowanie własnego jedzenia w ogródku lub posiadanie studni. Powinno zaopatrzyć się też w agregat prądotwórczy. Specjaliści od survivalu radzą, żeby unikać kredytów. Może zdarzyć się bowiem, że w ciężkich czasach, nie będziesz mógł go spłacić. To też ważna rada, w przypadku braku możliwości podjęcia stałej pracy. 

Fot. Pixabay

Odpowiednia odzież 

Wygodny i dobrze wykonany ubiór to podstawa survivalu. Powinien chronić przed warunkami atmosferycznymi. Warto, żeby ubrania były też wygodne i nie krępowały ruchów. Trzeba również dopasować je do pogody i pory roku. Dobrym patentem jest zaopatrzenie się w bieliznę i odzież termoaktywną. Męską odzież kupisz na przykład w sklepie internetowym https://www.zbrojownia.pl/odziez/pitbull/meska. Znajdziesz tam dobrej jakości koszulki, bluzy oraz spodnie. Zakupisz tam też kurtki odpowiednie na niekorzystne warunki atmosferyczne. 

Źródła wiedzy o survivalu

Jednym z najważniejszych elementów survivalu jest nauka. Pierwsze źródło wiedzy to wszystkie elementy pisane. Mogą być to książki w postaci poradników oraz różne blogi. Znane tytuły dla początkujących to między innymi: “SAS Szkoła Przetrwania” autorstwa Johna Wisemana, “Na traperskiej ścieżce” Jana Stykowskiego, czy “Vademecum Survivalowe” Pawła Frankowskiego i Witolda Rajcherta. 

Warto też oglądać poradniki na serwisie YouTube dotyczące survivalu. Warto czerpać wiedzę od doświadczonych osób i fascynatów. My polecamy kanał Domowy Survival. Ma on 66,1 tys. subskrybcji. Znajdziesz tam ciekawą serię, w której twórca przedstawia listę rzeczy, które mogą zniknąć ze sklepów podczas jakiejś ekstremalnej sytuacji. Również wartościowy w tym temacie jest kanał Bushcraftowy. Zawiera on różne poradniki, ma 273 tys. subskrybentów. Autor wideoporadników zajmuje się głównie bushcraftem, outdoorem oraz survivalem. Twórca ten prowadzi także kursy i szkolenia w tym zakresie. 

Niektórym w pogłębianiu wiedzy o survivalu pomogło harcerstwo. Na obozach uczy się wielu przydatnych umiejętności. Ćwiczy to też wytrwałość i charakter. Innym sposobem może być też uczestnictwo w specjalnych obozach. Oprócz zdobycia podstawowej wiedzy nauczysz się też wykorzystywania porad w praktyce. 

Zdjęcie główne: fran_kie/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*