ROZRYWKAUROCZYSTOŚCI

Jak stworzyć wyjątkowy zestaw prezentowy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak stworzyć wyjątkowy zestaw prezentowy?

Artykuł sponsorowany

Wręczanie prezentów bliskim osobom jest bardzo satysfakcjonujące, a widok radości na twarzy obdarowanego to bezcenna nagroda za wysiłek włożony w szukanie idealnego podarunku. Jak znaleźć prezent doskonały i czym kierować się przy jego wyborze? Radzimy, jak stworzyć idealny i osobisty zestaw prezentowy dla mamy, przyjaciela, a nawet dla maleńkiego dziecka!

Jak wybrać dobry prezent?

Podczas wybierania prezentu dla danej osoby, musisz zastanowić się, jak dobrze znasz tego, komu chcesz sprawić radość. Prezent dla rodzeństwa, rodziców czy bliskiego przyjaciela nie powinien stanowić prezentu. Zazwyczaj wiesz, o czym marzy Twój mąż lub czego brakuje mamie. Postaraj się kupić prezent nieprzydatny, ale wymarzony. Zestaw garnków, nawet jeśli są potrzebne, nie jest prezentem, na który się czeka z wypiekami na twarzy. Wybierz coś, czego nie ma obdarowywana osoba, a czego nie kupi sobie w najbliższym czasie, bo zawsze znajduje ważniejsze wydatki. W taki sposób na pewno sprawisz jej bardzo dużo przyjemności. Świetnym prezentem dla żony, mamy czy babci będzie kolorowa porcelana. Kawa z porcelanowej filiżanki, zwłaszcza pięknie malowanej, smakuje lepiej, a komplet porcelany będzie fantastyczną ozdobą kuchni czy jadalni. Jeśli wiesz, że przyjaciółka czy mama uwielbia akcesoria do mieszkania, na pewno ucieszy się z takiego prezentu. 

Cena prezentu

To, ile wydasz na prezent nie ma absolutnie żadnego znaczenia. To, co się liczy to intencja oraz ilość włożonego w prezent serca. Upominek, który wykonasz samodzielnie, pokazując przy okazji jak dobrze znasz obdarowanego, na pewno będzie miał dla niego większą wartość niż dany od niechcenia, drogi prezent kupiony na ostatnią chwilę. Jeśli jednak zbliżają się urodziny przyjaciela – gadżeciarza i, mimo niewielkiego budżetu, chcesz sprezentować solenizantowi jakiś droższy upominek, możesz zorganizować wśród znajomych zbiórkę. Rzeczywiście, czasem lepiej jest kupić jeden prezent za “stówkę”, niż pięć prezentów po 20 złotych. Dla miłośników technologii i osób zafascynowanych automatyką, doskonałym prezentem będzie zegar astronomiczny. Ceny takiego cuda wahają się od 200 do nawet 1500 złotych, więc model zegara możesz dobrać do uzbieranej kwoty. 

Prezent dla noworodka i niemowlaka – dla kogo tak naprawdę się go kupuje?

Nie ma się co oszukiwać, noworodek, a nawet dwu-trzymiesięczne dziecko nie jest jeszcze na tyle świadome, żeby ucieszyć się z prezentu. Takie upominki kupuje się tak naprawdę, żeby sprawić przyjemność rodzicom maluszka. Prezenty dla noworodków to głównie kontrastowe i sensoryczne zabawki, które nie są wcale drogie, dlatego możesz bez problemu za kilkanaście złotych kupić maleństwu drobny prezent, a jego rodzicom kupić coś, co sprawi im frajdę. Ostatnio bardzo popularne są sesje, wykonywane co miesiąc, które pokazują jak urosło i jaki postęp zrobiło dziecko. Świetnym prezentem dla świeżo upieczonych rodziców będą karty z numerami Madlenka Cards. Jeśli masz mocno ograniczony budżet, wspaniałym i bardzo praktycznym prezentem dla noworodka i jego rodziców, będzie paczka pieluszek lub mokrych chusteczek, które nie są wcale tanie, jeśli musisz kupować je w hurtowych ilościach. W ten sposób odciążysz trochę kieszeń nowych rodziców i oszczędzisz im podróży do sklepu, która przy maluchu może być naprawdę dużym wyzwaniem logistycznym.

Zdjęcie główne: Karolina Grabowska/pexels.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*