KARIERA I FINANSE

Co powinna umieć dobra kosmetyczka?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Co powinna umieć dobra kosmetyczka?

Artykuł sponsorowany

Zawód kosmetyczki jest obecnie ceniony i coraz częściej spotykany. Profesjonalna kosmetyczka powinna mieć odpowiednie umiejętności, żeby wykonywać usługi na satysfakcjonującym poziomie. Przedstawiamy podstawową listę zdolności, które warto posiadać, pracując w tej branży. 

Stylizacja brwi i rzęs

Wszelkie zabiegi i stylizacja brwi są teraz niezwykle popularne. Wiele z nich daje trwały efekt. Powstają coraz nowsze metody i sposoby ich wykonywania. Jest to umiejętność, która pozwala na większą rozpoznawalność salonu kosmetycznego. Jeśli kosmetyczka dobrze wykonuje taką pracę, to wiele klientów będzie do niej wracać. Pojawiają się też nowe osoby. Żeby szkolić się w tej branży, warto zapisać się na specjalny kurs SASH Lash & Brow. Nauczysz się na nim praktycznych umiejętności i zdobędziesz cenną wiedzę. Do wyboru masz na przykład szkolenia z regulacji i laminacji brwi, rysunku kredką pudrową, czy ze stylizacji rzęs przy użyciu kępek. Opcji jest mnóstwo, więc jeśli jesteś kosmetyczką, to warto zainteresować się takimi warsztatami. W przypadku, gdy jesteś chętna na uczestniczenie w takim szkoleniu, możesz wybrać się na stacjonarne kursy kosmetyczne Wrocław

Umiejętność kontaktu z klientem

Nie jest oczywista zdolność, która wynika z tego zawodu, jednak bywa niezwykle przydatna. Kosmetyczka musi pamiętać, że na co dzień ma stały kontakt z klientem. Powinna się więc z nim porozumiewać w odpowiedni, przystępny sposób. Przede wszystkim musi być uprzejma oraz wyrozumiała. Dobrze, jeśli wytłumaczy na początku, na czym polega dany zabieg i jakie czynności będzie wykonywać po kolei. Daje to wrażenie profesjonalizmu i zapewnia poczucie bezpieczeństwa. Oprócz tego musi nauczyć się poznawać oczekiwania klientów, żeby byli w pełni zadowoleni z finalnego efektu. Jest to umiejętność, którą można nabyć z czasem, już podczas pracy. Warto jednak zwrócić na to szczególną uwagę, ponieważ przyniesie to wiele korzyści. 

Zabiegi na paznokcie i ich stylizacja

Wykonywanie manicure również należy do zadań kosmetyczki. Z tego powodu powinna ona na bieżąco śledzić trendy, na przykład przeglądając pracę innych stylistów. To bardzo ważne, ponieważ stosowane techniki i popularne wzory bardzo szybko się zmieniają. Jeśli już znasz podstawy robienia paznokci, możesz zapisać się na kurs kosmetyczny online. Zdobędziesz tam wiedzę na temat obecnie obowiązujących metod stylizacji. Dowiesz się na przykład o często popełnianych błędach i o pomysłach na ozdobienie paznokci. Wiele z takich internetowych szkoleń zawiera również specjalne nagrania z instruktażami. Oprócz tego daje mnóstwo innych korzyści, takich jak możliwość uczestniczenia w nich z dowolnego miejsca. Tego rodzaju kursy występują też w dziedzinie dotyczącej wykonywania stylizacji, brwi i rzęs, o których pisaliśmy na początku. 

Wykonywanie profesjonalnego makijażu

Wiele kosmetyczek zajmuje się też wizażem. Ich zadaniem jest dobranie makijażu do typu cery i urody. Taka osoba wykonuje też make-up na różne, ważne okazje, takie jak wesele lub inne, większe wyjścia. W tym celu powinna na bieżąco obserwować obowiązujące trendy. Dobra kosmetyczka musi umieć zająć się też pielęgnacją skóry przed zrobieniem makijażu, stosując odpowiednie produkty i zabiegi. Powinna mieć również duże rozeznanie w markach kosmetycznych. Dobrze, jeśli potrafi zamaskować wszystkie niedoskonałości za pomocą makijażu, nie tworząc przy tym efektu „maski”. Potrzebna będzie też dobra znajomość rozmaitych technik, które pomogą podkreślić urodę oraz najlepsze atuty. Dodatkową umiejętnością jest znajomość analizy kolorystycznej.

Zdjęcie główne: spabielenda/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*