PODRÓŻEROZRYWKA

Miejsca w Azji, które warto zobaczyć

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Miejsca w Azji, które warto zobaczyć

Artykuł sponsorowany

Podróże to bez wątpienia najlepszy sposób na poszerzanie swoich horyzontów oraz obcowanie z innymi kulturami. Jakie szpilki warto więc wbić w azjatycką część mapy? Przedstawiamy naszą listę miejsc Azji, które warto zobaczyć.

Rajskie wyspy Azji

Azja to kontynent zachwycający bogactwem natury. Jeśli więc marzy Cię aktywny urlop na prawdziwej rajskiej wyspie, to jest to genialny kierunek. Gdzie jednak się udać skoro wybór miejsc jest tak duży?

Naszą pierwszą propozycją jest Sri Lanka. Do Kolombo dolecisz bezpośrednio z Warszawy, co z pewnością jest sporym ułatwieniem. W ostatnich latach Sri Lanka mocno inwestuje w sektor turystyczny, dlatego też każdy podróżujący może mieć pewność, że znajdzie atrakcje dla siebie. Jeśli uda Ci się odwiedzić tę piękną wyspę, koniecznie zobacz otoczony pachnącymi lasami sosnowymi największy wodospad Sri Lanki – Bambarakanda. 

Kolejnym miejscem na mapie jest Indonezja. Podróże po Indonezji to nie tylko powalająca i niesamowicie bujna flora, ale także prawdziwie duchowe doświadczenie. Będąc tam, koniecznie zobacz Borobudur, czyli buddyjską świątynię położoną na porośniętej dżunglą równinie Kedu. Odwiedzenie tego miejsca to niepowtarzalny sposób na cofnięcie się o tysiące lat.

Mówiąc o rajskich wyspach Azji, nie można nie wspomnieć o urokliwej Malezji. Jednak oprócz kosmopolitycznego Kuala Lumpur warto wybrać się także na niesamowitą wyspę Borneo. Znajdują się tam między innymi zapierający dech w piersiach kompleks jaskiń Niah oraz jedne z najstarszych na ziemi  lasy deszczowe. Jeśli chcesz jeszcze bardziej urozmaicić swoją podróż, to z pewnością zainteresuje Cię wynajem jachtów.  

Największe azjatyckie metropolie

Dla spragnionych nieco innych wrażeń genialną propozycją będą największe azjatyckie metropolie. Jeśli szukasz życia na wysokich obrotach, sporej dawki rozrywki, a także najnowszych technologii, to idealnym miejscem dla Ciebie będzie Tokio. Najwygodniej będzie zwiedzać je dzielnicami, a jeśli nie boisz się wyróżniać, to zacznij od Harajuku. 

Drugą największą metropolią Azji jest Seul. Odwiedzając to koreańskie miasto, doświadczysz prawdziwych uroków szalonego nocnego życia, piekielnie ostrej kuchni oraz styku nowoczesności z tradycją. Jeżeli szukasz specyficznego koreańskiego klimatu, zacznij od luksusowej dzielnicy Gangnam, słynącej z najlepszych klubów w mieście, lub od modowego centrum miasta, czyli dzielnicy Myeongdong. Obcowanie z kulturą i sztuką Korei Południowej zapewnią Ci zaś pałace Gyeongbokgung i Changdeokgung, czy wioska Bukchon Hanok.

Jeśli zaś szukasz miasta kontrastów, to podróż do Delhi będzie idealną propozycją dla Ciebie. Jest to miejsce, w którym przeplatają się ze sobą bieda i bogactwo, szalony rozwój i starożytna kultura, a także dążenie do Zachodu i miłość do lokalności. Prawdziwym must have, jeśli chodzi i wizytę w Delhi, jest zobaczenie bahaistycznej Świątyni Lotosu oraz największego meczetu Dżami Masdżid.

Zdj. główne: Jasper Boer/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*