PODRÓŻEROZRYWKA

Jak spędzić romantyczny weekend w stolicy?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak spędzić romantyczny weekend w stolicy?

Artykuł sponsorowany

Rocznica ślubu to odpowiednia okazja na organizację romantycznego weekendu tylko we dwoje. Stolica zaskakuje pięknymi miejscami, chętnie odwiedzanymi przez turystów. Dlaczego jeszcze warto wybrać się do Warszawy? Przekonaj się już teraz!

Jeżeli już od dawna planowałeś wycieczkę do Warszawy lub znalazła się ona na mapie miast do odwiedzenia to dobrze trafiłeś! W zanadrzu mamy kilka ciekawych destynacji, do których warto się udać będąc w stolicy, zwłaszcza z drugą połówką. Poznaj już teraz nasze propozycje!

Łazienki Królewskie 

Wiosną i latem Łazienki Królewskie tętnią życiem. Wszystko za sprawą starego drzewostanu, klimatycznie zaaranżowanych alejek i architektury. Spacer po parku z kubkiem gorącej kawy może wydawać się dość prozaicznym, aczkolwiek sprawdzonym sposobem na wypoczynek. Jeżeli chcesz uniknąć tłumów w porze letniej, zdecyduj się na przechadzkę wieczorem bądź wczesnym rankiem. 

Multimedialny Park Fontann 

Strumienie wody oświetlone blisko 300 różnymi kolorami reflektorów tworzą fenomenalne widowisko. Organizowane w Multimedialny Parku Fontann pokazy laserów i animacji to propozycja dla tych, którym znudziło się po raz kolejny zwiedzanie Pałacu Kultury i Nauki. 

Ogród Zoologiczny 

Dla miłośników i miłośniczek zwierząt również coś się znajdzie, a w zasadzie mamy na myśli 39-hektarowy Ogród Zoologiczny. Zobaczycie w nim ok. 12 tysięcy zwierząt, z czego niemal 500 to gatunki zagrożone wyginięciem. Zoo otwarte jest w godzinach 9-19, natomiast bilet kupisz przez Internet bądź od razu przy kasie. To atrakcja nie tylko dla dzieci, dlatego warto uwzględnić ją w planie. 

Muzeum Iluzji i Sztuki Współczesnej 

Kosmiczna randka – dla wielu to określenie na mile spędzony czas z drugą osobą, w stolicy przy ul. Łuckiej znajduje się również kosmiczne muzeum. Znajdziecie w nim kręty lustrzany labirynt, zaskakujące złudzenia optyczne i rozgwieżdżoną galaktykę. Cosmos Muzeum mieści się na dwóch poziomach i nie ma jednej trasy, którą należałoby podążać. Liczba atrakcji i eksponatów zdecydowanie przemawia za wyborem tego miejsca do zwiedzania. 

Nocleg ma znaczenie

Można by rzec, że nocleg to błahostka przy organizacji trasy, obiektów i muzeum do obejrzenia. Nic bardziej błędnego. Jeżeli chcesz zapewnić swojej drugiej połówce wymarzony wypoczynek, koniecznie zarezerwuj hotel 5 gwiazdkowy w Warszawie. Klimatycznie zaaranżowane wnętrza pokojów, SPA czy basen to wisienka na torcie, której nie powinieneś bagatelizować. Spraw, by ten czas został przez Was zapamiętany na długie lata.

Fot.: Lāsma Artmane/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*