SPRZĄTANIEUMIEJĘTNOŚCI

Jak prać pościel?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak prać pościel?

Artykuł sponsorowany

Powiedzenie „jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz” czasami warto traktować dosłownie. To, jaką pościel wybierzesz oraz jak będziesz o nią dbać, może mieć ogromny wpływ na Twój komfort snu. Podpowiadamy więc, jak prawidłowo prać pościel, aby zawsze była pachnąca, czysta i miła w dotyku. 

Przygotowanie pościeli do prania

Zanim wrzucisz swoją pościel do pralki, należy pamiętać o kilku ważnych krokach. Jak więc prawidłowo przygotować pościel do prania? Przede wszystkim zacznij od dokładnego posortowania. W pierwszej kolejności oddziel swoją pościel od ścierek, ręczników oraz ubrań. Następnie przejdź do posegregowania pościeli według materiałów – w końcu inaczej należy prać pościel jedwabną, inaczej bawełnianą, na przykład tą ze strony https://nyks.pl/posciel-bawelniana, a jeszcze innej pielęgnacji wymaga delikatna dziecięca pościel

Koniecznie zapoznaj się więc ze wszystkimi metkami dotyczącymi prania i suszenia, aby mieć pewność, że nie zniszczysz swojej pościeli. Pamiętaj także, że nie powinno się  łączyć jasnej pościeli z ciemną lub z taką, o wyrazistych, jaskrawych kolorach. Ponadto, przed praniem należy pościel rozłożyć  i odwrócić pościel na lewą stronę, aby uniknąć otarć bębna i zachować jej oryginalny, świeży kolor. Nie zapominaj też, aby nie upychać bębna pralki na siłę, ponieważ pościel będzie wtedy o wiele bardziej wygnieciona.

Jeśli szukasz dobrej jakości pościeli do swojej sypialni, to koniecznie odwiedź stronę https://nyks.pl/posciel.

Jak często prać pościel?

Wiele osób zastanawia się, jak często należy prać swoją pościel. Mimo że nie ma twardych wytycznych, co do konieczności zmiany pościeli, to każdy z nas jest świadomy, że raz na jakiś czas należy to zrobić. Optymalnym rozwiązaniem jest zmiana i pranie pościeli raz na dwa tygodnie. Należy jednak pamiętać, że czas ten może ulec zmianie ze względu na porę roku, sporadyczne zabrudzenia, jedzenie w łóżku, spanie w pościeli ze swoim pupilem lub po prostu osobiste preferencje. 

Detergenty do prania pościeli

Myśląc o prawidłowym praniu pościeli, należy mieć na uwadze również wybór dobrych detergentów. Pamiętaj, że pościel ma bezpośredni kontakt ze skórą człowieka, dlatego też należy sięgać po detergenty, które przede wszystkim nie podrażniają skóry, nie wywołują alergii, a także są przyjazne nawet dla wrażliwej skóry dziecka. Warto także wybierać detergenty, które pozwolą Ci na zachowanie świeżego koloru pościeli. 

W przypadku pościeli kolorowych najlepiej sprawdzą się środki zapewniające lepszą ochronę barwnika. Natomiast w przypadku białej pościeli koniecznie wybierz preparat z dodatkiem chloru, dzięki czemu Twoja pościel przez długi czas będzie miała piękny śnieżnobiały odcień. Poszukaj także dodatkowego preparatu zapewniającego piękny zapach. Może być to zapach kwiatowy, pudrowy, czy jakikolwiek inny, który sprawi, że każda chwila spędzona w łóżku będzie jeszcze przyjemniejsza niż dotychczas. 

Zdjęcie główne: pexels.com/Polina Tankilevitch

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*