MODA I URODAPIELĘGNACJA

Jak łatwo zadbać o brodę, aby była piękna i zdrowa?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak łatwo zadbać o brodę, aby była piękna i zdrowa?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Zadbana, męska broda niewątpliwie dodaje urody i powagi, dlatego przez wielu panów jest bardzo pożądana. Nie wystarczy jedynie zapuścić zarost, aby dobrze wyglądać – konieczna jest również odpowiednia pielęgnacja. Wciąż niewiele osób wie, jak prawidłowo dbać o męską brodę oraz w jaki sposób dobrać odpowiednie kosmetyki. Co należy wiedzieć o pielęgnacji brody? Jak się do tego zabrać?

Czy regularne przycinanie jest kluczem do dobrego wyglądu?

Z natury broda rośnie dość nierówno, dlatego, aby nadać jej właściwego kształtu, konieczne jest częste przycinanie i wyrównywanie. Powinno się nie tylko określić kształt brody na skórze, ale również wyznaczyć jej krawędzie, tak aby włosy nie odstawały. Do takich zabiegów doskonale sprawdza się zwykła elektryczna maszynka do golenia, jednak dla dodatkowej precyzji – warto zaopatrzyć się w trymer i nożyczki do zarostu. Gdy broda jest już odpowiednio wyrównana i prezentuje się doskonale, można dodatkowo zadbać o nią za pomocą właściwie dobranych kosmetyków.

Czy styl życia ma wpływ na brodę?

Nawet z pozoru niepowiązane z zarostem aspekty życia – jak sen, odżywianie czy ćwiczenia fizyczne – mogą pozytywnie wpływać na wzrost i kondycję brody. Dieta powinna być bogata w witaminy i minerały, warto wprowadzić do codziennego życia również odpowiednie kosmetyki oraz unikać stresu – niestety nadmierny poziom stresu może przyczyniać się do utraty włosów.

Flamingo Images/Adobe Stock

Czy brodę trzeba myć?

Regularne mycie brody niesie za sobą wiele korzyści. Przede wszystkim – pomaga oczyścić włosy z wszelkich zanieczyszczeń, które gromadzą się w brodzie w ciągu dnia. Można spróbować umyć brodę zwykłym szamponem, jednocześnie z włosami, jednak warto upewnić się, że posiada on w składzie jedynie naturalne substancje. U większości panów lepsze efekty pozostawia specjalny, dedykowany do brody, szampon, który nie wysusza i zapobiega kręceniu się włosów.

Jakie kosmetyki do pielęgnacji brody wybrać?

Samo oczyszczanie nie wystarczy i dla najlepszych efektów – warto wprowadzić do pielęgnacji również kosmetyki nawilżające. Choć na rynku można znaleźć wiele różnych balsamów czy kremów, wciąż najczęstszym wyborem jest specjalny olejek do brody. Kosmetyk pozwala dogłębnie nawilżyć zarost, pozostawiając go naturalnie lśniącą i przyjemną w dotyku. Może również wspomagać porost włosów. Warto pamiętać, że najlepszy olejek do brody w składzie posiada jedynie naturalne substancje pochodzenia roślinnego – oleje i wyciągi – oraz jest wzbogacony o witaminy i minerały (najlepiej sprawdzają się witaminy A i E).

Zdjęcie główne: materiały simpleman.pl

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*