MODA I URODAWŁOSY

Jak uczesać się na ślub?

Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis
Jak uczesać się na ślub?

Artykuł sponsorowany

Ślub to dla wielu osób najważniejszy dzień w życiu. Tobie zapewne również zależy na tym, by wszystko było idealnie – dbasz więc o to, by kupić wymarzoną sukienkę ślubną, zamówić piękną salę, smaczne posiłki i eleganckie zaproszenia. Z góry też zastanawiasz się nad wyborem stylistów, którzy przygotują Cię tego dnia i podkreślą Twoje najpiękniejsze atuty.

Fryzura na ślub musi do Ciebie pasować

Bardzo ważne jest, aby fryzura, którą wybierzesz, była do Ciebie dopasowana. Chodzi przecież o to, żebyś w dniu swojego święta wyglądała perfekcyjnie – warto wiec zadbać, aby ułożenie włosów pasowało do kształtu Twojej twarzu i podkreślało to, co w Tobie najpiękniejsze. Aby ocenić, jaki masz kształt Twarzy, zepnij włosy i zrób sobie zdjęcie (lub poproś o to narzeczonego) od frontu, w dobrym świetle. W ten sposób łatwiej będzie Ci dopasować kształt, w który wpisuje się Twoja twarz – możesz jednak również wykorzystać do tego swoje odbicie w lustrze. Żeby dokładnie ocenić, jaki typ kształtu twarzy posiadasz, warto określić proporcje jej długości (mierzonej od linii włosów do końca podbródka) do szerokości (zazwyczaj mierzonej w trzech miejscach: na czole, na linii kości jarzmowych i na linii żuchwy). Poniżej zamieściliśmy krótki przewodnik po kształtach twarzy i pasujących do nich fryzurach, jeżeli jednak nie chcesz samodzielnie podejmować decyzji, niech zrobi to specjalista. Poszukaj dobrego fryzjera w Twojej miejscowości w Internecie lub odwiedź salon fryzjerski Poznań, jeśli znajduje się w Twoich okolicach. Dobry stylista z pewnością pomoże Ci wybrać idealne upięcie ślubne. 

Twarz owalna

Twarz owalna charakteryzuje się stosunkiem długości do szerokości równym od 1,4 do 1,6. Oznacza to, że długość Twojej twarzy jest mniej-więcej półtora raza większa niż jej szerokość. Do takiego kształtu pasować będą fryzury „odkrywające” twarz – wszelkiego rodzaju upięcia, takie jak koki czy kucyki. Z drugiej strony owalnej twarzy dobrze jest w rozpuszczonych włosach, masz więc niemal pełną dowolność w wyborze ślubnej fryzury.

Twarz okrągła

Jeżeli szerokość i długość Twojej twarzy są niemal takie same, prawdopodobnie jesteś właścicielką okrągłej buzi. W tym przypadku najkorzystniejsza fryzura ślubna to upięcie, którego celem jest optyczne wydłużenie twarzy. Spójrz na zdjęcie, które sobie zrobiłaś, i zastanów się, czy Twoja twarz ma jakieś wyraźne kąty – jeśli jest to kształt okrągły, możesz dojść do wniosku, że nie. W tej sytuacji najlepiej będzie zdecydować się na zasłonięcie skroni i „puszczenie” włosów poniżej linii żuchwy. Możesz to osiągnąć luźnym kucykiem z pozostawionymi pasemkami przy skroniach, warkoczem lub rozpuszczonymi włosami.

Twarz podłużna

Kolejnym typem kształtu twarzy jest podłużny – czyli, naturalnie, odwrotność twarzy okrągłej. W tym przypadku długość buzi jest wyraźnie większa niż szerokość. Sposobem na odróżnienie twarzy podłużnej od owalnej jest stosunek wykonanych przez Ciebie pomiarów (powinien być większy niż 1,7) oraz porównanie szerokości twarzy w różnych miejscach. Jeśli szerokość na linii kości jarzmowych, czoła i żuchwy jest taka sama – masz podłużny kształt twarzy. W tej sytuacji najlepsze dla Ciebie będą rozpuszczone, zakręcone włosy. Loki dodadzą Twojej twarzy objętości i delikatnie ją poszerzą, wyrównując proporcje.

Twarz w kształcie serca

Jeszcze innym kształtem twarzy jest serce (nazywane również trójkątem). Jak łatwo się domyślić, w tym przypadku szerokość czoła jest znacznie większa niż szerokość żuchwy, a dodatkowo możesz u siebie dostrzec ostro zarysowany podbródek i wysokie kości policzkowe. Celem ślubnego upięcia będzie delikatne wyrównanie proporcji Twojej twarzy i, podobnie jak w przypadku twarzy podłużnej, najlepszym rozwiązaniem będą loki lub inne fryzury o dużej objętości.

Twarz kwadratowa

Charakterystyczne dla twarzy kwadratowej są wymiary podobne do twarzy okrągłej (długość niemal równa szerokości). Te dwa typy odróżniają jednak rysy – twarz kwadratowa charakteryzuje się mocnymi kośćmi jarzmowymi, które dodają jej pewnej ostrości. Również żuchwa jest w tym przypadku zazwyczaj dość mocno zaznaczona, a nawet kanciasta. Ponieważ rysy twarzy kwadratowej nadają jej silnego charakteru, warto nieco zmiękczyć ten przekaz fryzurą – sprawdzi się na przykład upięcie z falami włosów lekko zachodzącymi na czoło i policzki. Zdecydowanie warto unikać natomiast krótkich cięć i optycznego zakończenia fryzury na linii żuchwy.

Fot.: YodahAnn/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*