MODA I URODA

Nieśmiertelna klasyka a wybór pierścionków zaręczynowych

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Nieśmiertelna klasyka a wybór pierścionków zaręczynowych

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Oferta pierścionków zaręczynowych dostępna na polskim rynku jubilerskim jest naprawdę spora. Nie brakuje klasycznych, bardzo tradycyjnych projektów, sporo jest jednak także oryginalnych, absolutnie niecodziennych propozycji. Zanim jednak się na jeden z takich pierścionków zdecydujesz, spójrz najpierw na klasykę.

Zwycięstwo klasyki 

Mimo rosnącego wyboru pierścionków zaręczynowych o bardzo nietypowym i niecodziennym charakterze, większość mężczyzn decyduje się jednak na wybór bardziej klasycznych w swojej formie propozycji. Wydaje się, że to słuszny kierunek z kilku co najmniej powodów. Doświadczeni jubilerzy podkreślają, że wybierając pierścionek zaręczynowy, warto mieć w pamięci, że jest to biżuteria do noszenia na co dzień, ma ona bardzo istotną symbolikę i nie nosi się jej w związku z tym jedynie okazjonalnie. To z kolei wiąże się z wymogiem, aby pierścionek zaręczynowy był uniwersalny, pasował zarówno do codziennych stylizacji, jak i tych bardziej oficjalnych. Ponadto, dobrze byłoby, aby korespondował on w jakimś stopniu z inną, noszoną przez wybrankę biżuterią. Jego bardzo istotna symbolika to bowiem jedno, a dopasowanie do gustu kobiety – drugie. Jeśli kobieta jest zwolenniczką bardziej nowoczesnej biżuterii, zamiast klasycznego żółtego czy różowego złota możesz postawić na jego czarny, bardzo niepowtarzalny kolor. 

Tradycyjny a mimo to trudny wybór 

Nawet jeśli decydujesz się na bardzo klasyczną formę pierścionka, nie oznacza to, że wybór będzie właściwie zerojedynkowy. Projekty klasyczne także mogą się między sobą różnić i to naprawdę sporą liczbą elementów:

  • kolorem złota – do wyboru jest złoto białe, żółte, różowe czy czarne;
  • próbą złota – warto rozważyć nie tylko modele próby 333, ale również 585, która gwarantuje bardziej wyrazisty kolor i większą odporność na wszelkiego rodzaju zarysowania i innego rodzaju uszkodzenia;
  • rodzajem kamienia – tutaj chodzi przede wszystkim o masę diamentu, dostępne są opcje od 0,05 do 1ct; istotna jest tutaj nie tylko zasobność portfela, ale i preferowana przez wybrankę wielkość kamieni, nie każda kobieta lubi bardzo wyrazistą biżuterię, warto więc zastanowić się, czym lepszym rozwiązaniem nie będzie bardziej minimalistyczny pierścionek.

Uwzględniając wszystkie te elementy, można znaleźć naprawdę ciekawe propozycje pierścionków zaręczynowych. Klasyka wcale nie musi być przewidywalna i oczywista. Do wyboru masz różnorodne propozycje, które potrafią zaskakiwać.

Fot.: materiał prasowy Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*