MODA I URODAPIELĘGNACJA

Jak dowiedzieć się więcej o stanie swoich stóp?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak dowiedzieć się więcej o stanie swoich stóp?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kiedyś ludzie nie zwracali większej uwagi na swoje zdrowie. Jeśli odczuwali ból, korzystali z pomocy lekarza, ale profilaktyka raczej nie istniała. Dziś jest inaczej. 

Pedicure leczniczy w gabinecie podologicznym

Pedicure leczniczy to ważna procedura. Pedicure leczniczy Wrocław składa się z kilku etapów. Na pewno kluczowe będzie przeprowadzenie wywiadu z pacjentem, w którym padną pytania o to, jak pacjent dba o swoje stopy. Trzeba będzie też poinformować podologa o przyjmowanych lekarstwach i chorobach przewlekłych. Następnie specjalista obejrzy stopy bardzo szczegółowo, nie pomijając nawet centymetra. Jeśli pacjent ma jakieś pytania, może zadać je na tym etapie lub później, już na zakończenie wizyty. Zabieg zawsze kończy się w ten sposób, że podolog nie zostawia pacjenta bez żadnych zaleceń odnośnie dalszej pielęgnacji stóp. Wręcz przeciwnie. Pacjent jest informowany o tym, jak od tej pory ma dbać o swoje stopy, jakich produktów używać. Sam zabieg polega na tym, aby skrócić i opracować płytkę paznokciową, usunąć wszystkie zrogowacenia i modzele. Regularne wykonywanie pedicure’u leczniczego to podstawa, by zadbać o swoje stopy, szczególnie jeśli wystąpiły już jakieś kłopoty zdrowotne związane z tą częścią ciała. 

Zabieg usuwania brodawek

Usuwanie brodawek na stopach nie jest zabiegiem skomplikowanym, ale musi być wykonane przez specjalistę, który wie, jak poradzić sobie z tym problemem. Usuwanie brodawek Wrocław u dobrego podologa sprawia, że pacjent nie cierpi i problem znika raz na zawsze. Odpowiednie podejście podologa sprawa, że pacjent nawet nie boi się bólu i nie odczuwa żadnych nieprzyjemnych doznań w czasie trwania zabiegu. Kluczem do sukcesu zawsze jest znalezienie odpowiedniego specjalisty i całkowite zaufanie mu, aby podporządkować się wszystkim zaleceniom. 

Profilaktyka i leczenie chorób stóp 

Czym zajmuje się podolog? Dla wielu osób stanowi to zagadkę. Tymczasem pomoc podologa mogłaby przynieść im ogromną ulgę w codziennym cierpieniu. W Polsce wiele osób cierpi w ukryciu, ponieważ wstydzą się poprosić o pomoc. 

Wybór odpowiedniego specjalisty

Czasami ludzie nie zdają sobie sprawy z tego, że nie wolno lekceważyć nawet najdrobniejszych objawów, jeśli chodzi o stopy. Problemy ze stopami mogą pojawiać się na skutek innych problemów zdrowotnych, na przykład mogą być to powikłania związane z cukrzycą. Na co pacjent zwraca uwagę, wybierając gabinet podologa?

  • Lokalizacja – chociaż nie powinno to być najważniejsze, dla wielu pacjentów lokalizacja gabinetu jest niezwykle ważna. Tej usługi nie da się przeprowadzić online, dlatego zbyt duża odległość od miejsca zamieszkania lub od miejsca pracy może być przeszkodą.
  • Kwalifikacje specjalisty – jeśli chodzi o medycynę, nic nie liczy się bardziej niż kwalifikacje, wiedza i doświadczenie, a także empatia w stosunku do pacjenta. Pacjent musi mieć pewność, że zostanie postawiona właściwa diagnoza, że pacjent otrzyma odpowiednie zalecenia. Podolog musi angażować się w swoją pracę, uważnie dokonać analizy aktualnej sytuacji zdrowotnej.
  • Rekomendacje rodziny lub znajomych – wielu pacjentów trafia do określonego specjalisty z zakresu medycyny tylko z powodu rekomendacji rodziny lub znajomych. Dobre opinie są niezwykle istotne. Dzięki temu pacjent nabiera zaufania do specjalisty. Dyplomy wiszące na ścianie są oczywiście ważne, lecz nic nie zastąpi osobistej rekomendacji, dzięki której pacjent nabiera pewności, że ma do czynienia ze wspaniałym specjalistą, który rozwiąże jego problem. 

Pacjenci czasami zwlekają z wizytą u specjalisty i jest to zupełnie niepotrzebne, a tylko potęguje ból i strach. Warto wybrać się do specjalisty od razu, kiedy pacjentowi wydaje się, że coś jest nie tak. To odpowiedzialna postawa, tak postępuje człowiek rozsądny.

Fot.: Cats Coming/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*