KARIERA I FINANSE

Kredyt w banku czy dotacja unijna — którą formę wsparcia powinna wybrać firma?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Kredyt w banku czy dotacja unijna — którą formę wsparcia powinna wybrać firma?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Firmy niezależnie od branży, w której działają, swojej wielkości czy doświadczenia na rynku mogą korzystać z licznych form wsparcia w celu dalszego rozwoju. Do instrumentów, które najczęściej brane są pod uwagę, zalicza się tradycyjny kredyt w banku oraz dofinansowanie ze środków unijnych. Poznaj charakterystykę tych narzędzi, aby wybrać najlepszy sposób na pozyskanie środków dla przedsiębiorstwa.

Firmowy kredyt bankowy

Na rynku usług finansowych banki wręcz toczą walkę o klienta, dlatego oferują różnego rodzaju kredyty, które są odpowiedzią na potrzeby kredytobiorców. Również firmy mogą korzystać z tego rodzaju narzędzi. Komercyjne instytucje bankowe proponują między innymi kredyty gotówkowe na dowolny cel dla firm, kredyty hipoteczne, kredyty inwestycyjne oraz celowe zobowiązania kredytowe. Oferty kierowane są do małych, średnich i dużych przedsiębiorstw, firm działających w danej branży od lat oraz tych, które dopiero zaczynają swoją działalność.

Warto wiedzieć, że przedsiębiorstwa, które chcą rozpocząć współpracę z bankiem, muszą spełnić szereg wymogów. Takim jest między innymi odpowiednia zdolność kredytowa czy dodatkowe zabezpieczenie, na przykład w postaci wkładu własnego.

Co ciekawe, firmy mogą korzystać z finansowego wsparcia ze strony banków na preferencyjnych warunkach, niejednokrotnie również z dofinansowaniem Unii Europejskiej. Kredyty bankowe dla firm nigdy nie są jednak bezzwrotne, a firma musi się liczyć z koniecznością utrzymania dobrej płynności finansowej w celu dogodnej spłaty miesięcznych rat.

Dotacje unijne na rozwój firmy

W celu prężnej działalności przedsiębiorstwa mogą brać dotacje unijne na rozwój firmy. Oferowane środki najczęściej pochodzą z dedykowanych programów wsparcia. Aby wziąć w nich udział, firma musi przedstawić biznesplan, skompletować niezbędną dokumentację oraz przejść pozytywnie każdy etap weryfikacji i rekrutacji. Ogromną zaletą dofinansowań unijnych jest to, że najczęściej są bezzwrotne.

Ponieważ dotacje unijne są nieco trudniejsze w osiągnięciu, przedsiębiorstwa najczęściej korzystają z pomocy doświadczonych doradców. To eksperci w dziedzinie prawa, księgowości oraz celowanych programów unijnych. Analiza potrzeb firmy, niezbędna dokumentacja i wsparcie techniczne to kompleksowe usługi, jakie są oferowane przez profesjonalistów.

To Ty decydujesz, o jaką formę finansowego wsparcia chcesz wnioskować w ramach uzyskania środków w celu rozwoju firmy. Zweryfikuj różne możliwości, sprawdź, czy Twoja działalność biznesowa spełnia wszystkie wymagania, aby móc skorzystać z dodatkowych pieniędzy. Pewne jest, że korzystając z możliwości wsparcia na preferowanych warunkach, Twoja firma może rozwinąć zawodowe skrzydła i prześcignąć konkurencję, generując tym samym coraz większe zyski.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*