MODA I URODAOBUWIE

Jak dopasować buty do sukni ślubnej?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Jak dopasować buty do sukni ślubnej?

Artykuł sponsorowany

Chociaż najlepiej jest znaleźć swoją sukienkę przed podjęciem decyzji o wyborze butów ślubnych, powinieneś je kupować i doskonalić kilka kluczowych stylów mniej więcej w tym samym czasie – nie tylko dlatego, że musisz wymyślić, jak dopasować buty do sukienki, ale dlatego, że będziesz musiał je kupić przed dopasowaniem i przeróbkami sukni. Twój krawiec potrzebuje dokładnej wysokości butów ślubnych. W ten sposób może dopasować długość Twojej sukni do wysokości buta ślubnego, aby uzyskać idealnie dopracowany wygląd.

Określ swój styl

Ponieważ jest mało prawdopodobne, że kupujesz buty i suknię ślubną w tym samym sklepie, dokładne zapoznanie się z ogólnym stylem ślubnym jest kluczem do zapewnienia spójności,. Jeśli wybierasz się bardziej w stylu vintage lub retro, pamiętaj, aby dopasować styl swoich butów do tej samej epoki . Zwróć uwagę na wszelkie detale lub ozdoby w swojej sukni, które mogą być odzwierciedlone w obuwiu ślubnym, a także na określone materiały (koronka, satyna, tiul itp.), które można dopasować.

Na początek – suknia

Nawet jeśli natknąłeś się na buty ślubne swoich marzeń, powstrzymaj się od ich zakupu, jeśli jeszcze nie znalazłeś pasującej sukni ślubnej. Chcesz, aby Twoje ślubne obuwie uzupełniało Twoją sukienkę pod każdym względem – stylu, koloru, w każdym szczególe i zdobieniu (długość stroju też ma znaczenie). Jeśli wybierasz się z krótszą sukienką, Twoje buty ślubne z ozdobami mogą być głównym dodatkiem, nadającym koloru, blasku, glamu, kaprysu, romansu – lub po prostu dawki nowoczesnej elegancji.

Sprawdzaj różne opcje

Chociaż kupowanie sukni ślubnych jest priorytetem, nie ma powodu, dla którego nie możnaby rozpocząć badania modeli butów ślubnych, a strony internetowe dużych sprzedawców detalicznych są doskonałym miejscem do rozpoczęcia. Mnóstwo sklepów ma o wiele więcej zapasów online niż w sklepach stacjonarnych, więc przeglądanie internetu zapewnia dostęp do szerszej oferty butów, co pomaga zorientować się, jakie szczegóły lubisz, a które nie. Po zawężeniu wyszukiwania znacznie łatwiej będzie zacząć kupować buty na dzień ślubu po znalezieniu sukienki.

Przymierz buty przed ostatecznym zakupem

Witryny detaliczne to świetny sposób na poznanie stylów i wyczucie tego, co lubisz, ale niektórzy eksperci ostrzegają przed kupowaniem rzeczywistej pary butów ślubnych przez Internet. To para butów, w których będziesz stać godzinami, więc koniecznie musisz najpierw je wypróbować i poczuć, jak wygodnie się w nich stoi i chodzi.

Jeśli Twoje buty są zwrotne, przymierz je w domu (najlepiej w pomieszczeniu na czystej, wyłożonej wykładziną powierzchni) przez co najmniej godzinę w pozycji stojącej. Jeśli nie jesteś w stanie stać w nich przez co najmniej godzinę, prawdopodobnie nie są one dla Ciebie odpowiednią opcją.

Kolory

Jak każda inna decyzja dotycząca stylu, którą podejmiesz na swój wielki dzień, kolor butów, które ostatecznie założysz, będzie zależał od tego, jaką jesteś panną młodą. Klasyczne i tradycyjne panny młode będą prawdopodobnie przyciągać czystą biel, szampan, kość słoniową i nagie odcienie, ale jeśli intryguje Cię odrobina stylu, nie bój się wyjść poza ramy w dziale kolorów. Jeśli chcesz ją wzmocnić, sugerujemy rozważenie barw metalicznych, które dodadzą trochę więcej blasku aby przyciągnąć wzrok. 

Rozważ swoje miejsce

Tak jak sprawdzasz pogodę, aby upewnić się, że nosisz odpowiednie obuwie przed wyjściem na zewnątrz każdego dnia, nie zapomnij o rozważeniu miejsca przy wyborze butów na dzień ślubu – zwłaszcza jeśli organizujesz ceremonię plenerową, na trawniku lub na plaży. Miejsce ślubu będzie miało wpływ na to, jaki obcas powinnaś nosić. Staranie się wyglądać wdzięcznie, chodząc po piasku na plaży, jest znacznie trudniejsze w obcasach niż przechadzka alejką w kościele.

Komfort jest najważniejszy

Pierwszą kwestią do rozważenia powinna być wysokość pięty: im wyższy obcas, tym większy nacisk na śródstopie. Obcas od niskiego do średniego, a nawet grubszy obcas sprawią, że będziesz stać i tańczyć wygodnie o wiele dłużej, a w tej kategorii występuje wiele wspaniałych butów ślubnych. Weź również pod uwagę szerokość, zwłaszcza jeśli masz wąskie lub szerokie stopy, że buty ze sznurowadłami lub klamrami oferują regulację szerokości, co pozwala na idealne dopasowanie dla każdego.

Fot. Terje Sollie/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

  • Marysia 13.04.2021

    Bardzo dobry wpis i porady. Dziękuje dla przyszłej panny młodej cenne:)