MAJSTERKOWANIE I NAPRAWAUMIEJĘTNOŚCI

Jak dbać o skrzynię biegów?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jak dbać o skrzynię biegów?

Artykuł sponsorowany

Prawidłowa eksploatacja samochodu jest niezbędna dla bezpieczeństwa jazdy. Przeczytaj, jakie działania pozwolą Ci przez długi czas użytkować bezawaryjnie manualną lub automatyczną skrzynię biegów.

Regularna wymiana oleju 

Regularne sprawdzanie poziomu oleju i jego wymiana w czasie określonym przez producenta są istotne dla sprawnego działania skrzyni biegów. Należy pamiętać również o tym, że zastosowanie oleju niezgodnego z wymaganiami producenta może powodować przegrzewanie się, prowadzić do szybszego zużycia lub całkowicie zablokować skrzynię. Jej wymiana jest kosztowna, dlatego lepiej nie kombinować i samodzielnie nie zmieniać rodzaju oleju. Jeśli masz wątpliwości, jaki olej wybrać, warto skorzystać z pomocy profesjonalistów i skorzystać z oferty dostępnej na stronie: https://www.sklep.arga.com.pl/. Doświadczeni pracownicy sklepu pomagają w indywidualnym doborze oleju do wszystkich modeli samochodów.

Systematyczne przeglądy i naprawa usterek

Okresowe przeglądy samochodu są niezbędne, aby cieszyć się bezpieczną i bezproblemową jazdą. Nie warto czekać z wizytą u mechanika do momentu uszkodzenia jakiejś części, ponieważ naprawa będzie wiązała się z wyższymi kosztami. Podczas użytkowania samochodu należy też zwracać uwagę na wszelkie wycieki ze skrzyni biegów. Wyciek oleju zmniejsza tarcie i może prowadzić do przegrzewania się i poważnego uszkodzenia skrzyni. Duże znaczenie dla podzespołów ma również stan koła dwumasowego, który chroni skrzynię biegów przed drganiami przenoszonymi z silnika. Podejrzliwość powinny budzić również symptomy, takie jak zbyt głośna praca skrzyni, zapach spalenizny, opór na drążku, brak możliwości wyboru niektórych biegów czy szumy w trakcie jazdy. W takiej sytuacji najlepszym rozwiązaniem będzie naprawa automatycznych skrzyń biegów w profesjonalnym warsztacie, którego pracownicy mają doświadczenie z eliminowaniem tego typu usterek.

Ekonomiczna jazda 

Na koniec warto dodać, że na stan skrzyni przełożenie ma również codzienna, ekonomiczna jazda, podczas której bieg jest dostosowany do prędkości. Aby nie męczyć skrzyni, należy redukować biegi bez wybierania ich na skróty, a także unikać jazdy na półsprzęgle, co często ma miejsce w korku. Jeśli szukasz sprawdzonego warsztatu samochodowego, który specjalizuje się w diagnostyce komputerowej i skrzyni biegów, warto sprawdzić ofertę na stronie: https://www.redhol.pl/warsztat-samochodowy-ostrzeszow/ i umówić się na przegląd auta. Odkładanie serwisu na później może doprowadzić do pogłębienia się problemu i konieczności wymiany skrzyni biegów lub innych podzespołów.

Fot.: Hidde van Esch/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*