PODRÓŻEROZRYWKA

Jedzenie w Krakowie – na jakie zakątki kulinarne można się natknąć w tym mieście?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jedzenie w Krakowie – na jakie zakątki kulinarne można się natknąć w tym mieście?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Kraków jako była stolica Polski, co roku sprowadza do siebie tysiące turystów z różnych krajów. Niektórzy odwiedzając to miasto na południu naszego kraju, decydują się na pozostanie w nim przez dłuższy czas. Uznaje się więc, że w tym regionie miesza się wiele kultur. Skutkiem tego jest otwieranie przeróżnych restauracji, serwujących dania kuchni z całego świata.

Miasto Królów jest niezwykle polecanym kierunkiem dla osób, które marzą o wkroczeniu w nowe i niespotykane dotąd doświadczenia kulinarne. Poniżej przedstawimy więc, jakie typy restauracji można spotkać w okolicach Rynku bądź też popularnym Kazimierzu.

Specjały Krakowa – co warto skosztować?

Bez wątpienia, krakowski obwarzanek to posiłek najbardziej kojarzony z tym miastem. Chcąc go spróbować, nie trzeba odwiedzać żadnej restauracji, a wystarczy jedynie „pokręcić” się po centralnej części miasta. Oprócz niego, warto spróbować również słynnej krakowskiej kaczki, którą dostaniemy w wielu wysoko ocenianych restauracjach.

Choć nazwa kiełbasy krakowskiej może kojarzyć nam się z niemal każdym supermarketem na terenie naszego kraju, to bądźmy pewni, że tak wyjątkowego smaku doświadczymy wyłącznie spożywając ją w Krakowie. Niemal wszystkie specjały kulinarne Miasta Królów można znaleźć w najpopularniejszych lokalach usytuowanych w ścisłym Rynku. Mowa tu chociażby o ulicy Floriańskiej, Grodzkiej czy Szpitalnej.

Kuchnie Świata w Krakowie – gdzie warto się wybrać?

Trzeba przyznać, że gastronomia w Krakowie nie bazuje wyłącznie na lokalnych przysmakach. Świadczą o tym nie tylko przydrożne budki z jedzeniem, ale przede wszystkim wiele wysoko ocenianych restauracji i barów. Pod względem liczebności restauracji ukierunkowanych względem danego regionu, zdecydowanie przeważa kuchnia włoska. Istnieje wiele miejsc, w których możliwe jest zjedzenie prawdziwej, włoskiej pizzy bądź makaronu z oryginalnego przepisu.

Fot.: elements.envato.com / composter-box

Doskonałe opinie zbierają również restauracje meksykańskie w tym mieście. Pragnąc spróbować prawdziwego Taco, nie trzeba wybierać się aż do Ameryki Północnej, a śmiało można zrobić to w Krakowie. Warto wspomnieć, że na niezwykle wysokim poziomie stoi tutaj kuchnia dla wegan. Możliwe jest spróbowanie niemal wszystkich potraw różnych kuchni świata w wersji wegańskiej. Jest więc tu ukazany obraz szacunku i indywidualnego podejścia do klienta.

Wiele krakowskich restauracji bazuje na kuchni amerykańskiej. Prawdziwe burgery i skrzydełka w sosie BBQ spotkać można szczególnie w okolicach Kazimierza.

Jedzenie na zamówienie w Krakowie – czy warto?

Zazwyczaj zaleca się pójście do lokalu, gdyż oprócz jedzenia można wczuć się w klimat regionu danej kuchni. Niemniej jednak, zamawianie jedzenia w Krakowie jest niezwykle wysoce rozwinięte i może być wykonywane na wiele sposobów. Liczba restauracji jest w tym mieście niezwykle duża, przez co mniejszy lub większy lokal można znaleźć w każdym zakątku miasta. Dodatkowo, wiele osób przyjeżdża tutaj by podjąć się pracy dostarczyciela zamówień. To powoduje, że na swoje zamówienie czeka się zazwyczaj bardzo krótko.

Zdjęcie główne: elements.envato.com / Grigory_bruev

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*