MODA I URODAPIELĘGNACJA

Depilacja laserowa, a może woskiem? Wybierz najlepszą dla siebie!

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Depilacja laserowa, a może woskiem? Wybierz najlepszą dla siebie!

Depilacja jest bardzo popularnym zabiegiem kosmetycznym, który polega na usunięciu zbędnego owłosienia. Jest wiele metod depilacji, które pozwolą Ci pozbyć się zbędnych włosków. Sprawdź.  

Depilacja chemiczna

Depilacja chemiczna polega na zaaplikowaniu na skórę specjalnego wosku, kremu lub pianki. Zabieg ten skutecznie usuwa owłosienie, a przy tym jest bezbolesny. Jeśli masz wrażliwą skórę, skłonną do podrażnień, to ten rodzaj depilacji będzie dla Ciebie idealny. Depilacja chemiczna jest bardzo łatwa do przeprowadzenia, musisz jedynie nałożyć na skórę środek i poczekać, aż zacznie działać. Czas, przez jaki musisz trzymać ten produkt na swojej skórze, zawsze podany jest na opakowaniu. Metoda ta świetnie sprawdzi się u osób, które zmagają się często z zapaleniem mieszków włosowych. Środek działa jedynie na skórze, poprzez rozpuszczanie kreatyny włosa, nie ma więc ryzyka powstawania stanów zapalnych oraz wrastania włosków. Po zastosowaniu depilacji chemicznej włoski odrastają o wiele słabsze i bardziej miękkie. 

Depilacja woskiem

Najczęściej stosowana technika, której dużą zaletą jest to, że włoski odrastają dopiero po paru tygodniach. Możesz zastosować zarówno wosk na ciepło, jak i na zimno. Wosk na ciepło podgrzej w kuchence i nałóż przy użyciu szpatułki na skórę. Sprawdź wcześniej jego temperaturę, żeby się nie poparzyć. Przez zastosowanie wysokiej temperatury, dochodzi do rozszerzenia się naczyń krwionośnych, co może powodować powstawanie żylaków. Po stwardnieniu wosku zerwij go. Przed przystąpienie do depilacji oczyść dokładnie skórę, aby środek bez problemu do niej przylgnął. Nie korzystaj wcześniej z kosmetyków do ciała. Wosk na zimno to głównie ten w postaci plastrów, które musisz rozgrzać w dłoni i przykleić na depilowany obszar ciała. Plaster odrywaj w przeciwnym kierunku do wzrostu włosków. Zrób to szybko, zdecydowanym ruchem od razu po przyklejeniu plastra. Po zabiegu nałóż na skórę olejek po depilacji, który złagodzi podrażnienia. 

Depilacja kremem oraz pianką

To metoda jest nie tylko szybka, ale również bezbolesna, dlatego jest chętnie wybierana przez kobiety. Włoski po depilacji odrastają po 3-5 dniach. Substancje znajdujące się w takim środku rozpuszczają włosy – również te, zlokalizowane poniżej linii warstwy rogowej naskórka. Rozprowadź krem lub piankę i  pozostaw na skórze od 5 do 20 minut, w zależności od rodzaju preparatu. Następnie zmyj wodą lub usuń przy pomocy szpatułki. Przed zabiegiem nałóż na skórę balsam nawilżający.

Laserowe usuwanie włosów

Coraz większą popularnością cieszy się zabieg depilacji laserowej. Taka metoda pozwala na eliminację nie tylko włosków, ale również ich cebulek. Można go wykonać w gabinecie kosmetycznym. Wykwalifikowana kosmetyczka wypali mieszki włosowe przy zastosowaniu cienkiej wiązki światła. Cała procedura trwa od 15 do 60 minut. Możesz podczas niej odczuwać lekki dyskomfort, jednak nie jest on bardzo uciążliwy. Laser to sposób na skuteczne usunięcie niechcianego owłosienia. Decydując się na depilację laserową, możesz usunąć włoski z każdego obszaru ciała – z twarzy, pod pachami, brzucha, bikini, łydek, ud, czy pleców. Przed zabiegiem pamiętaj o usunięciu owłosienia maszynką do golenia, wówczas kosmetyczka będzie miała dobry dostęp do cebulki włosa, aby skutecznie zniszczyć mieszek włosowy. Laserowe usuwanie włosów daje najdłuższe efekty, jednak jest też najdroższą metodą. 

Depilacja mechaniczna

Kolejna metoda depilacji ciała, która daje doskonałe rezultaty. Innowacyjne depilatory usuwają nawet malutkie włoski, które trudno jest zauważyć gołym okiem. Depilacja elektrycznymi depilatorami wcale nie jest bolesna. Nowoczesne modele pracują szybko, a zarazem delikatnie, nie powodując bólu. Wyposażone są często w chłodzące oraz masujące nakładki, które niwelują ból. Co ważne, zabieg depilacji mechanicznej pozwoli Ci uzyskać efekt, który utrzymywać się będzie nawet przez parę tygodni. Taka depilacja należy również do jednych z najtańszych.  Wystarczy, że raz zainwestujesz w wysokiej jakości depilator elektryczny. Innym sposobem depilacji mechanicznej są popularne i tradycyjne maszynki do golenia. Niestety z tego względu, iż są one jednorazowego użytku, do każdego zabiegu należy zakupić nową maszynkę.

Fot. Forma82/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*