TECHNOLOGIA I INFORMATYKA

Z jakich usług powinny korzystać sklepy online?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Z jakich usług powinny korzystać sklepy online?

Artykuł sponsorowany

Sklepy internetowe stały się już całkowitą normalnością. Praktycznie każdy na świecie choć raz zamówił coś za pośrednictwem sklepu online i przekonał się, że to wcale nie takie straszne, jak wydawało się jeszcze dziesięć lat temu. W dzisiejszych czasach na rynku pojawia się coraz więcej sklepów internetowych, a nowi, początkujący w tej materii przedsiębiorcy próbują doszukać się w tej branży przepisu na sukces. Jakie usługi pomagają w prowadzeniu sklepu online? Podpowiadamy!

Postawienie strony internetowej ze sklepem online

By postawić w sieci stronę internetową ze sklepem, potrzeba umiejętności, których nie posiada każdy. W tej kwestii najlepiej jest zaufać specjalistom i zlecić założenie strony komuś, kto doskonale się na tym zna. Nie wystarczy bowiem umieć założyć strony, potrzeba jeszcze serwera, na którym strona będzie się znajdowała. Zarówno sztab specjalistów, jak i odpowiednie serwery posiadają firmy zajmujące się stawianiem stron internetowych. Dużym ułatwieniem dla początkujących w Internecie przedsiębiorców jest usługa e-Commerce i idący z nią w parze magento development. Jeśli oczywiście posiadasz potrzebne do tego środki, sprzęty i umiejętności, możesz bez problemu sam założyć stronę internetową, na której powstanie Twój sklep.

Fot. Teona Swift/Pexels

Działalność międzynarodowa

Wiele sklepów oferuje wysyłkę swoich produktów poza granice kraju. To drogi, choć opłacalny biznes, który pozwala na znaczne zwiększenie zasięgów sklepu i Twojej marki. Dla zupełnie początkującego, raczkującego sklepu online może to nie być najbardziej priorytetowa usługa za start. Jeśli jednak Twój sklep funkcjonuje już od jakiegoś czasu, warto udostępnić możliwość robienia zakupów również klientom z zagranicy. Zwłaszcza, jeśli Twoja działalność zyskała już rozgłos i widzisz wśród osób spoza granic Polski zainteresowanie swoimi produktami, dobrze jest poczynić kroki w stronę sprzedaży międzynarodowej. Jeśli się na to zdecydujesz, opisy zarówno sklepu, jak i całego asortymentu dostępne muszą być w obcych językach. Absolutnym minimum jest język angielski, ale warto też przetłumaczyć treści na niemiecki, rosyjski oraz francuski. W tym pomogą Ci specjaliści z biura tłumaczeń wordit.

Pozyskiwanie stałych klientów

Każdy sklep, nieważne czy działa stacjonarnie, czy też w sieci, funkcjonuje dzięki wsparciu i zaufaniu swoich stałych klientów. Ale jak ich pozyskać i jak zachęcić jednorazowych gości, by wrócili zrobić u Ciebie kolejne zakupy? Jednym ze sposobów jest zaproponowanie klientom programu lojalnościowego z rabatami lub systemem zbierania i wymiany punktów. Taka opcja z pewnością zachęci wielu klientów do powrotu na Twoją stronę. Ofertę programów lojalnościowych możesz sprawdzić na stronie https://loyaltyclub.pl/. Również promocje i gratisy dla klubowiczów mogą okazać się skutecznym sposobem na to, by zachęcić odwiedzających sklep internetowy, by zostali na dłużej i częściej wracali. 

Prowadzenie sklepu online wydaje się znacznie prostsze niż działalność stacjonarna, jednak w rzeczywistości jest to tak samo trudne zadanie. Czasem nawet okazuje się o tyle trudniejsze, że jesteś pozbawiony bezpośredniego kontaktu z klientem. Z wysyłką towarów wiąże się także znacznie więcej ryzyka, przepisów i dokumentacji. Na szczęście dostępne są narzędzia, które znacząco ułatwiają prowadzenie sklepu online. Z ich pomocą masz szansę dużo szybciej osiągnąć sukces. 

Fot. Ketut Subiyanto/Pexels

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*