ROZRYWKA

Co warto zjeść w Lublinie?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co warto zjeść w Lublinie?

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Jedzenie na mieście stanowi wyjątkowo popularny sposób na odstresowanie się, a także na spędzenie czasu z przyjaciółmi. Restauracje da się odwiedzać praktycznie w dowolne dni, a ponadto w szerokim przedziale godzinowym. Często jednak można odczuwać wątpliwości, co konkretnie chciałoby się zamówić. Menu każdego lokalu jest unikatowe, a ponadto zawiera sporo rozmaitych pozycji, utrudniając ostateczną decyzję.

Nutka orientu w codziennym jadłospisie

Przede wszystkim powinno się spróbować dań innych niż tradycyjne. Dzięki temu da się poznać całkowicie odmienne smaki, a także wypróbować okresowo pojawiające się nowości. Wiele osób decyduje się zwłaszcza na zakup sushi. Występuje ono w wielu odmianach, dlatego każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie. Największą popularnością cieszy się w Azji, skąd pochodzi, aczkolwiek podbiło również gust smakowy Europejczyków. Godna uwagi oferta znajduje się na stronie internetowej https://takamisushi.pl/. Wyróżnia ją nie tylko różnorodność, ale ponadto konkurencyjny cennik.

Jeżeli natomiast preferuje się ostre potrawy, świetnym pomysłem okaże się restauracja, która serwuje tradycyjne, indyjskie dania. Są one bowiem w przeważającej większości dosyć mocno doprawione. Jednym z bardziej rozpoznawalnych posiłków jest oczywiście kurczak z curry, połączony z ryżem. Nie da się zaprzeczyć, że smakuje wyśmienicie, a jego zapach od razu zachęca do jedzenia.

Fast food nie musi być niezdrowy

Ostatnio można zauważyć dosyć ciekawy trend. Mianowicie, restauracje zaczęły oferować nieco zdrowsze wersje popularnych fast foodów, takich jak chociażby burgery z frytkami, czy też pizza. Dzięki temu da się zjeść coś bardzo smacznego, a jednocześnie nie szkodzić swojemu zdrowiu. Tego typu rozwiązania stosują nawet lokale, które do tej pory serwowały jedynie tradycyjne dania. Zyskują przez to nowych klientów, a ponadto mogą rozszerzyć posiadane menu o nieco inne niż dotychczas, przyciągające zainteresowanie potrawy.

Imponującą popularnością cieszą się zwłaszcza frytki z batatów. Są one nieco większe i grubsze niż ich klasyczne odpowiedniki, powstałe przy użyciu ziemniaków. Doskonale komponują się jako dodatek do burgera, a także pasują do praktycznie każdego sosu. Co ciekawe, część lokali oferuje możliwość usmażenia ich we frytkownicy beztłuszczowej. Sprawia to, że mają o wiele mniej kalorii, a zawartość tłuszczu w takim daniu spada. To świetna wiadomość dla każdego, kto dba o swoje zdrowie i poszukuje zdrowszych rozwiązań niż te stosowane dotychczas.

Fot.: mekan abdyllayew/pixabay.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*