PODRÓŻEROZRYWKA

Często podróżujesz? Poznaj 6 genialnych trików, które ułatwią Ci pakowanie

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Często podróżujesz? Poznaj 6 genialnych trików, które ułatwią Ci pakowanie

Sezon urlopowy to moment, w którym większość z nas staje przed trudnym wyzwaniem spakowania najpotrzebniejszych rzeczy w niewielką walizkę. Jak sprawnie wszystko zapakować? 

Zrób listę wszystkich rzeczy

Pierwszym i najważniejszym krokiem, który ułatwia pakowanie, jest przygotowanie listy. Powinny się na niej znaleźć wszystkie niezbędne kosmetyki, ubrania, elektronika, leki, buty czy ręczniki. Przed spisaniem listy warto sprawdzić pogodę w miejscu urlopu oraz wyposażenie, które oferuje hotel. Być może część rzeczy – takie jak suszarka do włosów, ręcznik czy klapki – okaże się zbędna w podróżnej walizce. Przygotowanie listy zmniejszy ryzyko zapomnienia o ważnych rzeczach i pomoże w rozplanowaniu sposobu i kolejności pakowania kolejnych elementów. 

Sprawdź dozwolony rozmiar i wagę walizki 

Jeśli podróżujesz samochodem czy pociągiem, to problem właściwie rozwiązuje się sam. W tego rodzaju transporcie nie ma ograniczeń, więc problem doboru odpowiedniej walizki Cię nie dotyczy. Kwestia staje się znacznie trudniejsza w przypadku podróży samolotem. Możemy skorzystać z bagażu rejestrowanego.

Ma on swoje rozmiary, które mogą się różnić w zależności od linii lotniczych, jednak daje on zdecydowanie większy komfort w pakowaniu, bo walizka jest duża i może ważyć nawet do 20 kilogramów. Większy kłopot może się pojawić w przypadku bagażu podręcznego, czyli tak zwanej kabinówki. Taki rodzaj walizki jest zdecydowanie mniejszy i lżejszy, dlatego jej pakowanie wymaga więcej uwagi. Przed wylotem warto na stronie przewoźnika dokładnie sprawdzić wszystkie wymiary i ewentualnie dokupić większy bagaż. 

Nie składaj ubrań 

Jednym ze sprawdzonych trików ułatwiających zmieszczenie większej liczby rzeczy w walizce jest nieskładanie ich, a rolowanie. Przed pakowaniem warto wyprasować wszystkie ubrania, a następnie delikatnie je zrolować. Dzięki tej technice można zmieścić w walizce niemal dwa razy więcej ubrań, jednocześnie nie gniotąc ich w transporcie. Świetnie rolują się także kurtki przeciwdeszczowe, a nawet ręczniki. 

Skorzystaj z toreb próżniowych 

Jeśli nie przekonuje Cię technika rolowania, to do Twojego gustu bardziej powinna przypaść torba próżniowa. Choć większość osób korzysta z tego rozwiązania w trakcie przeprowadzki czy w podczas pakowania rzeczy do przechowania w piwnicy, to okazuje się, że można tę metodę wykorzystać także podczas wakacji. Torba próżniowa zajmuje mniej miejsca, pozwala pozbyć się zbędnego powietrza i pozostawić ubrania ułożone w taki sposób, by się nie wygniotły w czasie transportu. 

Włóż drobne przedmioty do butów 

Walizka ma ograniczone miejsce, dlatego należy wykorzystać każdy jej centymetr do końca. Świetnym sposobem na zmieszczenie kilku dodatkowych drobiazgów jest umieszczenie ich w butach znajdujących się w bagażu. Właściwie można tam wrzucić wszystko – od ładowarek przez słuchawki, zapakowaną biżuterię po niewielkie przybory kosmetyczne. 

Nie zawijaj paska do spodni 

Ostatnim przydatnym lifehackiem dotyczącym pakowania się w podróż jest sposób pakowania paska do spodni. Zamiast zawijać go w klasyczny rulon, można rozłożyć go na długości całej walizki. Dzięki temu pasek zajmuje mniej miejsca i nie zniszczy się w trakcie transportu.

Zdj. główne: Andrew Neel/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*