PODRÓŻEROZRYWKA

Nie tylko samolot – alternatywy podróżowania po Europie

Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis
Nie tylko samolot – alternatywy podróżowania po Europie

Artykuł sponsorowany

Lubisz aktywnie spędzać czas, poznawać nowe miejsca i ludzi? Marzysz o wakacjach za granicą i chcesz się do nich przygotować? Zacznij od zastanowienia się, jak dotrzesz w wybrane miejsce!

Dlaczego samolot nie zawsze jest dobrym wyborem?

Niektórzy unikają podróży samolotem ze względu na strach przed katastrofą lotniczą, ale dużo bardziej realna jest katastrofa ekologiczna. Podróże samolotem, mimo że trwają stosunkowo krótko, charakteryzują się sporym śladem węglowym. Oznacza to, że każdy lot powoduje wypuszczenie do atmosfery dużych ilości dwutlenku węgla, najważniejszego gazu cieplarnianego, którego nagrodzenie prowadzi do efektu globalnego ocieplenia.

Oczywiście, w niektóre miejsca nie da dostać się inaczej lub po prostu trudno zorganizować taki transport. Jeśli jednak planujesz podróże w miejscach, gdzie można dojechać – zachęcamy do zrezygnowania z lotu samolotem na rzecz mniej nieprzyjaznych dla środowiska pojazdów.

Nie martw się o drogę

Planowanie wakacji to wyzwanie, dlatego warto oszczędzać sobie zmartwień wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. Zamiast zastanawiać się nad projektowaniem trasy i kosztami paliwa, zaufaj przewoźnikom, którzy organizują bezpieczne podróże od lat. To sposób, który zapewni Ci komfort i pozwoli się zrelaksować. Firmy takie jak InterBus (https://interbus-net.pl/) bardzo często gwarantują przejazd z udogodnieniami w postaci klimatyzacji czy regulowanych foteli, dzięki czemu Twoja podróż wcale nie musi być męcząca.

Zaletą przewoźników jest również to, że ich pojazdy podlegają kontrolom technicznym, a kierowcy są zazwyczaj doświadczeni i zaprawieni w długich trasach. Wybierając samodzielne dotarcie na miejsce, często musisz liczyć się z dodatkowym dniem przeznaczonym na odpoczynek po podróży, a przecież urlop nie jest z gumy.

Masz już pomysł, gdzie będziesz spędzać wakacje? Chcesz udać się na południe, bo marzą Ci się włoskie albo hiszpańskie klimaty? A może jesteś zwolennikiem niższych temperatur i wybierasz skandynawskie fiordy? Kusi Cię Katedra Berlińska i Wyspa Muzeów? Jeśli to ostatnie, koniecznie sprawdź busy do Niemiec i ciesz się niezapomnianymi wrażeniami.

Zdj. główne: S Migaj/unsplash.com

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*