HOBBYROZRYWKA

Co przyda się podczas survivalu?

Potrzebujesz ok. 4 min. aby przeczytać ten wpis
Co przyda się podczas survivalu?

Artykuł sponsorowany

Niezależnie od tego, czy miałeś już wcześniej doświadczenie z survivalem, czy też szykujesz się na swój pierwszy wyjazd outdoorowy, warto poznać przygotowaną przez nas listę podstawowych rzeczy, które przydadzą się podczas takich okoliczności.

Survival

Czym jest właściwie survival? To przede wszystkim bardzo ciekawa forma spędzania czasu, a także podróż – zarówno fizyczna, jak i mentalna. Podczas takich wypadów outdoorowych, gdzie jesteś zdany na siebie i swoich towarzyszy w surowej i niekiedy dzikiej przestrzeni, uczysz się siebie oraz budzisz w sobie czynnik odpowiadający za wolę przetrwania. Bardzo ważne jest to, jak przygotujesz się na takie wyprawy, ponieważ od tego zależeć będzie możliwość Twojego przetrwania lub po prostu zwiększenie możliwości, czy komfortu działania. Czym kierować się przy wyborze sprzętu i właściwie co warto zabrać? 

Fot. EKKAPON/Adobe Stock

Podstawowy zestaw survivalowy

Poniższe przykłady, to subiektywne zestawienie tych rzeczy, które wydają się być najbardziej podstawowymi do przetrwania. Pamiętaj jednak, że innego sprzętu będziesz potrzebował w górach, innego w lesie, innego na pustyni, itd. Inspirując się poniższymi przykładami, dostosuj je do planowanej przez Ciebie wyprawy. Wszystkie niezbędne rzeczy możesz znaleźć w sklepach oferujących profesjonalny i amatorski sprzęt survivalowy, takich jak http://taniepolowanie.pl/. Oto rzeczy, które niewątpliwie przydadzą Ci się podczas wyprawy outdoorowej:

 • ubrania oraz buty – to absolutna podstawa. Zadbaj, aby były wykonane z dobrej jakości materiałów, obowiązkowo nieprzemakalne, a także pamiętaj, aby dostosować je do warunków w które planujesz się udać. Odzież powinna chronić Cię zarówno przed niskimi, jak i wysokimi temperaturami. W każdych warunkach przydadzą Ci się dodatkowe ubrania przeciwdeszczowe oraz foliowa peleryna, ponieważ nigdy nie jesteś w stanie dokładnie przewidzieć pogody. Nie zapomnij też o czapce dostosowanej do pory roku.
 • śpiwór, karimata oraz namiot – w zależności od tego czy chcesz spędzić noc na świeżym powietrzu, wybierz odpowiedni zestaw dla siebie.
 • plecak – absolutnie podstawowy element sprzętu, który musisz zabrać, aby spakować wszystkie pozostałe rzeczy. Zadbaj, aby był odporny na przetarcia, odpowiednio pojemny oraz wodoodporny. 
 • nóż – noże survivalowe mają bardzo wiele zastosowań, nie ma jednak uniwersalnych modeli. Pomagają w budowie szałasu, przygotowaniu jedzenia, a także przedzieraniu się przez trudne tereny. Pamiętaj, aby odpowiednio dostosować nóż do planowanej aktywności.
 • akcesoria do ognia – jeśli lubisz ciepło oraz ciepłe posiłki, nie zapomnij zabrać ze sobą zapalniczki, zapałek lub krzesiwa – w różnych warunkach będziesz mógł wykorzystać jedno z nich.
 • latarka – ułatwi Ci funkcjonowanie po zmroku, a także w gorzej oświetlonych przestrzeniach w których się znajdziesz.
 • akcesoria do jedzenia – łyżka, nóż, widelec, manierka, to również ważne akcesoria, które pozwolą Ci na łatwiejsze spożywanie posiłków. 
 • prowiant – to absolutna podstawa. Pamiętaj, by zabrać ze sobą odpowiedni zapas jedzenia, a także przekąski, które szybko dostarczą Ci energii.
 • butelka na wodę – pozwoli Ci zawsze mieć przy sobie pewien zapas wody, która jest konieczna do przetrwania. Warto pomyśleć o modelu zawierającym filtr, aby móc ją uzupełniać w trudnych sytuacjach w napotkanych źródłach słodkiej wody.
 • apteczka – absolutnie podstawowe środki, które powinieneś przy sobie posiadać. Jeśli nie wiesz, jak skompletować odpowiednie medykamenty i opatrunki, to możesz zaopatrzyć się w gotowe zestawy.
   
 • akcesoria nawigacyjne – w Twoim plecaku nie powinno zabraknąć mapy, busoli lub kompasu, a także ewentualnie GPS. Dzięki nim łatwiej odnajdziesz drogę, nawet w nieznanym terenie.

Zdjęcie główne: guerrieroale/Adobe Stock

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*