HOBBY

Co może mieć wartość kolekcjonerską?

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Co może mieć wartość kolekcjonerską?

Artykuł sponsorowany

Inwestycja w przedmioty kolekcjonerskie jest doskonałą decyzją w czasach, gdy wartość pieniądza spada z miesiąca na miesiąc. Sumy zamrożone w kolekcji zawsze mogą zostać na nowo upłynnione, kiedy klimat ekonomiczny się poprawi lub gdy przyjdzie do naprawdę trudnych czasów. Ale jak znaleźć przedmioty, w które warto inwestować? Zobacz, jakie rzeczy mogą przedstawiać wartość kolekcjonerską.   

Monety  

Jednym z najbardziej popularnych przedmiotów, jakie można zbierać, są monety. Stare lub nietypowe monety mogą być zadziwiająco cenne dla filatelistów. Pojedyncze egzemplarze rzadko kiedy pozwalają się swoim właścicielom dorobić, ale klaser wypełniony monetami może być wart nawet kilkanaście tysięcy złotych. Aukcje monet to idealne miejsce, by zacząć swoją kolekcję lub polować na białego kruka, który stanie się Twoją pierwszą inwestycją. Monety kolekcjonerskie są warte wielokrotnie więcej niż ich wartość domyślna.   

Sztuka  

Drugim dość oczywistym przedmiotem kolekcjonerskim są dzieła sztuki. Obrazy, plakaty, rzeźby czy instalacje artystyczne są doskonałą inwestycją, a ich wartość bardzo często rośnie z czasem, a w przypadku dzieł znanych artystów, z roku na rok dany przedmiot może zwielokrotnić swoją wartość. Na aukcjach dzieł sztuki lub w galeriach możesz znaleźć prawdziwe perełki, które będą cennym dodatkiem do Twojej kolekcji. Inwestując w sztukę można dorobić się naprawdę pokaźnych sum, jeśli masz nieco pojęcia o świecie artystycznym i tym, co dobrze się sprzedaje.  

Rośliny   

O dziwo na roślinach doniczkowych można zbić niemały majątek. Rośliny kolekcjonerskie są niezwykle wartościowe wśród osób kochających zieleń w swoim domu. Kwiaty z wariegacją, czyli kolorowymi lub białymi wybarwieniami na liściach, rzadkie lub bardzo egzotyczne gatunki roślin, są często sprzedawane za nawet czterocyfrowe kwoty. Ogromnym plusem inwestowania w rośliny kolekcjonerskie jest fakt, że pędy cały czas rosną i wypuszczają nowe liście, a to oznacza, że Twoja droga roślina może być rozmnożona nawet kilkukrotnie. 

Gatunki, takie jak Monstera Vagiegata, Monstera Thai Constellation, Philodendron Pink Princess czy Philodendron Florida Ghost są sprzedawane na konwentach i stronach kolekcjonerskich za setki, a nawet tysiące złotych. Kupując taką roślinę możesz pociąć ją na sadzonki i sprzedać za większą sumę kilku osobom lub poczekać, aż kwiat się rozrośnie, a odnóżek do rozmnażania będzie więcej. Wtedy sadzonki sprzedasz za kilkukrotność ceny początkowej rośliny.   

Zdjęcie główne: pexels.com/cottonbro studio

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*