Artykuł sponsorowany
Zbliżają się święta, a więc czas dawania prezentów. Również czworonożni członkowie rodziny ucieszą się, jeśli znajdą dla siebie prezent pod choinką, chociaż może nie do końca rozumieją tę koncepcję. Pupile bardzo często nudzą się swoimi zabawkami, niszczą swoje przedmioty i bardzo szybko zjadają wszystkie przysmaki. Gwiazdka jest więc świetną okazją do tego, by obdarować futrzaka miłym prezentem. Zobacz, co możesz kupić małemu psu.
Jeszcze do niedawna w sklepie zoologicznym w dziale z zabawkami dla psów można było wybierać między szarpakiem a piszczącą gumową piłką, która opiekunów doprowadzała do szału, a w psach wywoływała lęk i agresję. W miarę tego, jak świadomość w temacie zoopsychologii rośnie, asortyment zabawek dla pupili się poszerza.
Bardzo wartościowe i pomocne w opiece nad psem są zabawki funkcyjne, które pozwalają psom spełniać swoje naturalne potrzeby i instynkty. Do tej grupy należą na przykład zabawki do wylizywania, które mają działanie uspokajające i wyciszające. Pomagają psu opanować emocje oraz wyciszyć się przed snem. Z kolei mata węchowa pozwala odwrócić uwagę zwierzaka od nieprzyjemnego lub stresującego bodźca i nakierować ją na zdrowy sposób rozładowania trudnych emocji.
Psie posłania mają tę wadę, że ich wypełnienie szybko zbija się w kulki, staje się twarde i niewygodne. Warto zadbać o komfort swojego pupila i jakość jego snu, zapewniając mu dobrej jakości, odpowiednio duże i trwałe łóżko. Legowisko dla psa nie może być za małe, nawet jeśli to piesek małej rasy, posłanko musi być co najmniej 10% dłuższe i 10% szersze niż sam zwierzak.
Psy potrzebują legowiska nawet, jeśli sypiają w łóżku z opiekunem czy na kanapie. Posłanie powinno być przestrzenią wyłącznie dla pupila i służyć do relaksu, dziennych drzemek czy nocnego snu. Na nim pies będzie czuł się bezpiecznie i spokojnie. Staraj się nie zakłócać tego spokoju.
Ten prezent będzie doskonałym pomysłem, jeśli Twój pies lubi się przytulać, cierpi z powodu lęku separacyjnego lub po prostu potrzebuje bardzo dużo bliskości. Trzeba jednak zaznaczyć, że w nosidle pies znajduje się w bardzo bezbronnej i wrażliwej pozycji, co może wzbudzać w nim lęki i agresję na tle lękowym. Naturalnym mechanizmem obronnym dla psa jest ucieczka, która w nosidle jest niemożliwa.
Opiekun najlepiej zna swojego psa, dlatego sam musi zdecydować o tym, czy taki prezent nadaje się dla jego czworonoga. Jeśli Twój zwierzak czuje się dobrze, kiedy nosisz go na rękach i gdy się przytulacie, odwiedź stronę https://liletink.pl/ i kup dla niego nosidło. Przed zakupem warto jednak skonsultować się z prowadzącym go behawiorystą, który pomoże ocenić, czy taki gadżet nie wpłynie negatywnie na stan psychiczny i zachowanie psa.
Jedzenie jest dla większości psów ogromną motywacją i fantastyczną nagrodą, dlatego jeśli Twój pies lubi sobie podjeść lub na treningach przemawia do niego skarmianie, przysmaki będą dla niego świetnym prezentem. Zwróć uwagę, by przysmaki były dobrej jakości – składały się z mięsa, nie zawierały zbóż, barwników, sztucznych aromatów i konserwantów.
Jeśli chodzi o gryzaki, pod żadnym pozorem nie kupuj pupilowi kości, bucików, węzełków czy ringów z prasowanej skóry. Są one wytwarzane z odpadów garbarskich, a w procesie produkcji faszerowane są chemią i wybielaczami. Postaw na naturalne gryzaki z żwaczy, jelit, płuc, ścięgien, penisów lub ogonów wołowych lub baranich. Świetnie sprawdzą się też gryzaki z mleka jaka himalajskiego, poroża jelenia oraz drzewa kawowego lub oliwnego.
Zdj.główne: Edson Torres/unsplash.com