PODRÓŻEROZRYWKA

Jedziesz za granicę? Zabezpiecz się przed awarią pojazdu

Potrzebujesz ok. 3 min. aby przeczytać ten wpis
Jedziesz za granicę? Zabezpiecz się przed awarią pojazdu

Artykuł sponsorowany

Redakcja nie ponosi odpowiedzialności za treść artykułu i osobiste poglądy autora.

Wyjazd za granicę wiąże się z wieloma planami. Nieważne, czy jest to podróż wakacyjna, czy służbowa, nie chcemy przejmować się niespodziewanymi usterkami w naszym samochodzie. Od sprawności pojazdu zależy wiele, dlatego powinniśmy zadbać o kilka spraw przed wyjazdem. O czym musimy pamiętać?

Poczuj się bezpieczniej – polisa OC i rozszerzenia

Ubezpieczeniem obowiązującym każdego właściciela samochodu jest OC. Wykupienie takiej polisy to podstawa bezpieczeństwa nie tylko w Polsce, ale także poza jej granicami. Zakres działania ubezpieczenia OC sięga również na tereny państw należących do Unii Europejskiej oraz wybranych krajów spoza wspólnoty. Z kolei w niektórych miejscach na świecie powinniśmy mieć ze sobą dodatkowo Zieloną Kartę, czyli dokument poświadczający o tym, że posiadamy ważne OC. W innym wypadku będziemy zmuszeni wykupić jeszcze ubezpieczenie graniczne.

Za granicą jednym z najbardziej pomocnych rozszerzeń podstawowego zakresu OC jest assistance, czyli taki rodzaj ubezpieczenia dobrowolnego, dzięki któremu otrzymamy pomoc ze strony towarzystwa w postaci holowania pojazdu czy samochodu zastępczego. Gdy uważamy, że składki obowiązkowej polisy stały się dla nas zbyt wysokie i nie możemy sobie przez to pozwolić na szerszy pakiet, powinniśmy poszukać tańszego OC na stronie www.najtaniejuagenta.pl/ubezpieczenia-oc/ . Poza tym warto wiedzieć, że istnieje możliwość wykupienia krótkotrwałego assistance, gdy nie zależy nam na całorocznej ochronie.

Przed wyjazdem – o czym pamiętać?

W trakcie długiej trasie samochód może nas zaskoczyć mankamentami, z których obecności mogliśmy sobie nawet nie zdawać wcześniej sprawy. Takie zaniedbanie wynika najczęściej z braku czasu przed wyjazdem, zapominalstwa lub bagatelizowania pierwszych oznak przyszłych problemów. Gdy nieświadomi wyruszamy w podróż, a pojazd odmówi nam posłuszeństwa, często czujemy się bezradni i poirytowani całą sytuacją. Jeśli nie chcemy psuć sobie rodzinnych wakacji, należnego urlopu lub ważnego wyjazdu służbowego, powinniśmy przeprowadzić badanie techniczne samochodu. Takie sprawdzenie sprawności pojazdu zajmuje niewiele czasu, a w ten sposób zminimalizujesz wystąpienie awarii. W trakcie przeglądu zostanie ocenione, czy możemy śmiało wyruszyć w trasę, czy jednak powinniśmy najpierw zadbać o stan niektórych elementów i układów. Więcej na temat badań technicznych dowiesz się na stronie https://najtaniejuagenta.pl/badanie-techniczne-samochodu/.

Co warto ze sobą zabrać?

Choć możemy nie umieć rozwiązać poważniejszych problemów, większość z nas jest w stanie naprawić drobniejsze awarie. Za granicą nie zawsze wiemy, jak będzie wyglądać okolica, w której się zatrzymamy. Znalezienie odpowiedniego sklepu z elementami, których potrzebujemy do naprawy, może okazać się trudniejszym zadaniem niż się nam zdawało. Dodatkowym utrudnieniem jest bariera językowa. Z tego powodu warto mieć ze sobą kilka zapasowych części i narzędzi, które mogą się przydać, gdy spotka nas niemiła niespodzianka. Zatem, co powinniśmy spakować do samochodu oprócz standardowych bagażów? Warto zabrać:

  • kamizelkę odblaskową – przyda się razie awarii samochodu na drodze szybkiego ruchu lub nocą w słabo oświetlonej okolicy;
  • zapasowe żarówki samochodowe;
  • płyn chłodniczy i do spryskiwaczy;
  • skrzynkę z najważniejszymi narzędziami.

Zdjęcie: materiał Klienta.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*